Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GR/ALB/MON/CRO 2012, Ferie CZ/GER/AUT/ITA 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.12.2012 19:26

Keliopis napisał(a): dziewczyna zaczyna trochę narzekać , że za nami 1500km a wrażenie jakbyśmy jechali do Słomnik (podkrakowska miejscowość).

Przesadziła.
Słomniki zdecydowanie ładniejsze. :lol: :wink:
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 31.12.2012 19:35

darek1 napisał(a):Olympic Beach. W 2002 roku byłem w Parali obok Olympic Beach. Ciekawe co też tam się zmieniło. Pamiętam, że dużo Rosjan było. Sprzedawali futra w dobrej cenie w środku lata. Pozdrawiam

Informuję, że moja kierowniczka nie zyczyła sobie futra. Całe szczęście. :roll: :roll: :roll:



Byliśmy na nocnym wypadzie w Paralii , mieliśmy się pobawić więc zostawiliśmy aparat w hotelu żeby się nie przejmować bagażem. Dużo bardziej atrakcyjne miejsce niż Olympic Beach z 2ma dyskotekami, tylko dziwne że na ich dyskotekach tańczy się przy małych okrągłych stolikach a za kolorofony robią żyrandole :) , futra widzieliśmy w rzeczy samej, absolutnie ;)

anakin napisał(a):
Keliopis napisał(a): dziewczyna zaczyna trochę narzekać , że za nami 1500km a wrażenie jakbyśmy jechali do Słomnik (podkrakowska miejscowość).

Przesadziła.
Słomniki zdecydowanie ładniejsze. :lol: :wink:


Masz 12560 postów, jak można by się nie zgodzić :wink: :mrgreen:
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 31.12.2012 19:36

Dzień kolejny upłynął pod znakiem zwiedzania, nie wiedzieliśmy co prawda jeszcze za bardzo co chcemy zwiedzać , ponieważ 4 dniowy pobyt w Olympic Beach przewidywaliśmy jako odpoczynek po długiej podróży, leniuchowanie,”gnicie” na plaży itd. Obraz miejscowości z dnia poprzedniego zachęcił nas żeby zobaczyć coś więcej. Wskoczyliśmy w brykę i jazda przed siebie, w przewodniku wyczytaliśmy o starożytnym mieście Dion. Niech będzie Dion. Trasa wbita w Gps i jedziemy. W przewodniku była wzmianka o ruinach, także wyznaczyliśmy sobie, że nie damy za wstęp więcej jak 3E od łeba. Cena 4E :/ , ale zaraz 2E albo 2.5 E dla studentów. Paulina jest studentką ja już mam to za sobą, ale stwierdziłem, że trzeba spróbować przechytrzyć system ;) . To pytam Pana Greka po angielsku czy zostanę wpuszczony na bilet studencki ale zapomniałem legitymacji. Pan na to skąd jesteśmy, na wiadomość, że z Polski mówi do nas płynną polszczyzną jak można zapomnieć legitymacji ? :D my w szoku!, opad szczeny, a pan nam daje przewodnik i mówi żebyśmy wchodzili. A zapłata ? Wchodźcie za darmo... :D Zgiąłem się w pół w ramach podziękowań , Pan uśmiechnięty , my uśmiechnięci, bardzo miła niespodzianka.

Zamieszczam kilka zdjęć z Dion
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tej sytuacji zazwyczaj krzyczę: Prostuj się! Do cholery jasnej ileż można powtarzać :evil: !

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Ogólnie wrażenia mieszane, dla osób szczególnie zainteresowanych sztuką antyczną będzie to na pewno wartościowa wycieczka, nas jako laików starożytne „miasto” Dion nie zachwyciło głównie ze względu na jego stan, czyli w większości gruzowisko, kilka ciekawych mozaik. Chociaż byliśmy zadowoleni, że mogliśmy pozwiedzać, szczególnie dusza słowiańska cieszyła się z tego darmowego wejścia ;) także drugi ukłon dla Pana na wyjściu i myk do auta. Ps. Zamieszczone przeze mnie zdjęcia Dion to najlepiej zachowane okazy.

Później pojechaliśmy jeszcze do Leptokarii oraz NeiPori niestety aparat padł :/ Ostatnie zrobione zdjęcia to jakaś wąska uliczka oraz nieznana mi twierdza na wzniesieniu. Samo NeiPori sprawia już wrażenie większej oraz bardziej egzotycznej miejscowości biorąc pod uwagę ilość egzotycznej roślinności.


Obrazek

Obrazek


Wieczorkiem wyskoczyliśmy jeszcze na kebaba. Znów dusza słowiańska domagała się promocji, także znaleźliśmy promocję 2.5E za kebaba w zestawie z piwem/colą (10zł!, nie mogłem się Paulinie nachwalić, że popatrz jak to u nas zdzierają , a takiej Grecji się da! 10 zł za piwo i kebaba, raj na ziemi etc.)
Aż przyszło do konsumpcji najtańsze piwo z Lidla, chyba 1 raz w życiu nie dopiłem piwa w knajpie ;) a kebab... no powiedzmy, że niespecjalny. Tajemnica 10zł wyjaśniona ;)

Obrazek

Obrazek

Następny dzień to plaża, pogoda była idealna, gorąc, woda cieplutka, jedyny minus to piasek niesamowicie palący w stopy.

Obrazek

Obrazek

Wieczorem poszliśmy na kolacje, tym razem po wczorajszych oszczędnościach stwierdziliśmy że zjemy w restauracji. Poza smaczną sałatką grecką zjedliśmy także półmisek mięs którego niestety nie mogę polecić, kotlet mielony to pół na pół mięso i intensywne zioła, kiełbasa nieciekawa, kurczak jak to kurczak ale bardzo suchy. Miłe było przyniesienie przez kelnera półmiska owoców na koniec jako darmowego poczęstunku, oraz zainteresowanie klientem. Kelner podchodził pytał czy wszystko jest ok , czy smakuje? Mimo że nie smakowało to uśmiechaliśmy się i zapewnialiśmy, że jest super i bardzo nam smakuje ;) Może trochę nas rozpieściła ta Macedonia ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieś na kilkadziesiąt domów ale przynależność musi być ;) !

Obrazek

A tu Pan robal który nas ukołysał do snu ;)

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.01.2013 10:32

Co do posiłków to nie byłem też zachwycony. Tak jak mówisz nic specjalnego. To samo w hotelu. Jedynie miło wspominam zakupy brzoskwiń od greckich chłopów z samochodu - pyszne i soczyste. Co do wycieczek to utkwiły mi w pamięci Meteory. Plaża piaszczysta ale woda taka sobie. Przynajmniej w Paralii.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 01.01.2013 11:53

Dokładnie :) kupowałem arbuzy i brzoskwinie z takich samochodów, nie dość, że przepyszne to kosztowały grosze, arbuz za kg 0.20Euro. Co do Meteorów to właśnie wrzucam :)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 01.01.2013 11:56

Kolejny dobry dzień dla podróżnika! No może nie do końca bo po przebudzeniu stwierdzam, że boli mnie gardło :/ , baba oczywiście mówi ,że to od zimnego piwa, ale wiadomo, że od piwa jeszcze nikomu nic złego się nie stało ;) Idziemy na poszukiwanie apteki, u nas co prawda lek na gardło można kupić na stacji benzynowej, w biedronce etc... W Olympic Beach nie ma apteki, choć są chyba ze 3 gabinety lekarskie chętnie przyjmujące dutki od wędrowca. Kiedy pytamy o leki w sklepie ogólnospożywczym pan robi oczy jak 5 złoty :D , więc kupujemy rogaliki z mega wypasioną ilością słodkiej jak ulipek czekolady , dla zdrowia naszych ząbków oczywiście ;) a po lek na gardło udajemy się do sąsiedniej Paralii. Jakoś udaje się wszystko zakupić więc w GPS wbijamy Meteora. Po drodze krajobraz zaczyna się zmieniać , „widmo Słomnik”(nikogo nie obrażając, ta miejscowość została użyta zupełnie przypadkowo , nic nie mamy do Słomnik , moja babcia pochodzi spod Słomnik ;) ) powolutku się oddala.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W końcu dojechaliśmy, temperatura nieznośna ok. 40st w cieniu a przed nami mnóstwo schodów do pokonania, dlatego nawet nie chciało nam się robić zdjęć owych schodów.

Zdjęcie z kapliczki znajdującej się na trasie do klasztoru.
Obrazek

Teraz kilka zdjęć z Klasztoru Świętego Mikołaja Odpoczywającego.
(cóż za adekwatna nazwa ;) )


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oraz zdjęcia krajobrazu z tarasów widokowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bardzo polecamy Meteory, widoki spektakularne, uzmysławiają człowiekowi jaki jest malutki, czasami odrobina pokory jest potrzebna ;). Ponieważ czekała nas jeszcze podróż do Metsova, a byliśmy już dość zmęczeni upałem odpuściliśmy sobie pozostałe klasztory. Chcemy jeszcze wrócić w tamte rejony także miejmy nadzieje nic straconego. Wysłaliśmy jeszcze kartki pocztowe z Kalampaki , co ciekawe zakupione w rosyjskim sklepie, pani nie mówiła po grecku tylko po rosyjsku :o
I wio dalej w trasę do Metsova. Droga całkiem ciekawa , a po dojechaniu na miejsce miałem wrażenie jakbyśmy przeskoczyli strefy klimatyczne, w końcu Metsovo leży na prawie 1200m.n.p.m.

Obrazek
Tak prezentował się nasz pokój, co prawda mieliśmy być zakwaterowani w innym miejscu, o standardzie dużo gorszym, ale okazało się, że właściciel posiada 2 pensjonaty/hotele i w ramach tych samych pieniążków (25Euro!) zakwaterował nas w dużo lepszym standardzie. :)

Obrazek

Obrazek

Widok z okna

Obrazek

4 wieczorne fotki miasta, więcej o poranku dnia następnego :)

Nasz nocleg
Obrazek

A podobno Grecy śmiecą ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zjedliśmy jeszcze kolacje na tarasie przed hotelem. Może nie wygląda ale smakowała naprawdę bardzo dobrze :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już tylko pokonać korytarz i zasłużony odpoczynek :)
Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2013 14:03

Sledze Twoja relacje i ja:)..z tym wieksza ciekawoscia, ze Grecja jest moja ''wielka miloscia''...
Z niecierpliwoscia czekam na cd :D
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 01.01.2013 21:41

agapi napisał(a):Sledze Twoja relacje i ja:)..z tym wieksza ciekawoscia, ze Grecja jest moja ''wielka miloscia''...
Z niecierpliwoscia czekam na cd :D


Bardzo się ciesze :) pewnie jutro wrzucę kolejną część :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.01.2013 23:12

Witam!
Przyłączam się do czytania/oglądania)
Zdjęcia suuperrr!!!!!!! :)
Nigdy nie byłem w Grecji więc chętnie looknę
Czekam na cdn
Pozdrawiam
Artur
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 01.01.2013 23:36

Dziękuję :)

Zawsze może być ten pierwszy raz :)

Pozdrawiam Kuba :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2013 23:41

ja nie chce popedzac ...ale .... :wink: :lol:
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 01.01.2013 23:46

Wedle życzenia ;)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 01.01.2013 23:47

Pobudka ok 7 na czas grecki 8. Budzi nas piękne słoneczko, postanawiam się przespacerować a przy okazji kupić chleb, albo na odwrót ;) Klimat zupełnie nie Grecki ale przeuroczy, bardzo miło wspominamy nasz krótki pobyt w Metsovie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już po 8 ich czasu a miasto jak wymarłe, nic dziwnego, że mają kryzys! Tak , okazało się, że to 15 sierpnia który również w Grecji jest świętem wolnym od pracy jak mniemam :) A temperatura jak widać 17 stopni w środku greckiego lata, "alpejska" miejscowość w Grecji :) Kolejnym etapem podróży będzie Lefkada, długi czas analizowałem jakie miejsce wybrać, padło na Lefkade miejscowość Vasiliki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Postój na Frape , piłem 1 raz w życiu , całkiem całkiem :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kładka na Lefkadę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nasza pierwsza plaża na Lefkadzie. Wybór zupełnie przypadkowy, jak się okazało niezbyt trafny, wiatr wiał chyba z 70km/h. Trochę się zlękliśmy, że na całej wyspie będzie podobnie. Jak się okazało niepotrzebne, tamten rejon wyspy (plaza Mylos) jest ceniony ze względu na wiatr przez wszelkiej maści surfingowców.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedziemy w takim razie na kolejną plażę – Kathisme.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tą plażą byliśmy zachwyceni, cieplutka woda, o niesamowitym kolorze, pierwszy raz w życiu widziałem tak piękną wodę. Coś cudownego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Vasiliki wieczorową porą :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Udało mi się nawet obejrzeć mecz reprezentacji Polski :)

Obrazek

To był długi dzień , ale pełen wrażeń :) Podróżowaliśmy drogami krajowymi, omijaliśmy autostrady z 2-óch powodów. Pierwszy to opłaty , w drodze do Meteorów na odcinku ok 40km zapłaciliśmy ok8-10 Euro na 3 bramkach! Byłem w mocnym szoku i zmieniliśmy drogi na krajowe. A jak się okazało był również 2 wielki plus takiego posunięcia. Zobaczyliśmy dużo więcej Grecji, przejeżdżaliśmy przez wiele małych/większych miejscowości. Jest to bardzo dobra opcja dla kogoś komu się nie spieszy.
Użytkownik usunięty
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2013 00:19

dzieki :wink:
...teraz sie ode mnie nie opedzisz... :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.01.2013 01:36

agapi napisał(a):dzieki :wink:
...teraz sie ode mnie nie opedzisz... :mrgreen:


Czy to oznacza Kasiu że 2013 rok będzie pod znakiem Grecji :?: :wink:

Również z przyjemnością śledzę Tą relację


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
GR/ALB/MON/CRO 2012, Ferie CZ/GER/AUT/ITA 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone