Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zwiedzić na wyspie PAG

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia245julia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.02.2009
Co zwiedzić na wyspie PAG

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia245julia » 10.02.2009 23:56

Mam pytanko wybieram sie w sierpniu na Pag z 2 dzieci małych czy moze ktoś poradzić gdzie coś zjeść co fajnego zwiedzić itd dziekuje
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 11.02.2009 08:30

madzia245julia napisał(a):Mam pytanko wybieram sie w sierpniu na Pag z 2 dzieci małych czy moze ktoś poradzić gdzie coś zjeść co fajnego zwiedzić itd dziekuje


Witam
Użyj wyszukiwarki , jest dużo wątków na podobny temat :wink:
przykłady...
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=209 ... light=pagu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=209 ... light=pagu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=208 ... light=pagu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=207 ... light=pagu
:D
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 11.02.2009 09:49

Na samej wyspie za dużo do zwiedzania nie ma. Całą wyspę można objechać w pół dnia. Miejscowości PAG w której byłem, posiada mini ryneczek, full restauracji i konob. Jenak jak zjedziesz z wyspy to masz niedaleko ZADAR (ze swoimi grającymi schodami),można się pokusić na wypad do Plitvickich, polecam zwiedzić NIN i oczywiście zaserwować sobie błotną kąpiel.
Nie przeraź się wjazdem na PAG bo Ja miałem mieszane uczucia - widok jak na Księżycu, zero zieleni same białe skały.
W trakcie mojego pobytu (miałem widok z tarasu na góry na pasmo górskie VELEBIT) niejednokrotnie widziałem jak nad górami kotłowało sie i błyskało a u nas piękna pogoda - niesamowite wrażenia
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.02.2009 11:01

W mieście są dwie rynny do zjeżdżania do basenu - dzieciaki szaleją.
Darek&Regina
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek&Regina » 11.02.2009 14:09

hassanbey napisał(a):Na samej wyspie za dużo do zwiedzania nie ma. Całą wyspę można objechać w pół dnia. Miejscowości PAG w której byłem, posiada mini ryneczek, full restauracji i konob. Jenak jak zjedziesz z wyspy to masz niedaleko ZADAR (ze swoimi grającymi schodami),można się pokusić na wypad do Plitvickich, polecam zwiedzić NIN i oczywiście zaserwować sobie błotną kąpiel.
Nie przeraź się wjazdem na PAG bo Ja miałem mieszane uczucia - widok jak na Księżycu, zero zieleni same białe skały.
W trakcie mojego pobytu (miałem widok z tarasu na góry na pasmo górskie VELEBIT) niejednokrotnie widziałem jak nad górami kotłowało sie i błyskało a u nas piękna pogoda - niesamowite wrażenia


Wiesz, ja spędziłem w 2007roku najbardziej udane wakacje w swoim życiu. Czy nie ma co zwiedzać ? Zadałeś sobie trud,żeby się do pobytu przygotować. Ot co ja zobaczyłem na tej wyspie i wciagu dwóch tygodni:
1. Zakwaterowanie Pag, samo miasteczko z życiem kulturalnym dość ciekawe, każdego wieczoru coś się dzieje - zorganizowanego przez tutejszych typu biesiadnego, folklorystycznego, zespoły regionalne, współczesna muzyka.
2. Plaże kameralne tylko trzeba się ruszyć przez dwa tygodnie nie zobaczyłem wszystkich, małe kameralne wśród skał dające cień lub slońce w zależności jak wykombinujesz z której strony zatoki.
3. Wycieczki po wyspie np. gaje oliwne, plaże od strony morza, dyskoteka jedna z najslynniejszych w Cro Żrce (może nazwę przekręciłem), zachód slońca w Nowalii
4. Można katamaranem zrobić sobie wycieczkę na RAB cało-dniową, zobaczyć stare miasto-słynne dzwonnice, popływać i wyleniuchować w słynnym lasku piniowym
5. Zobaczyć miejsce trójkąt Paszki, gdzie kręcono filmy i podobno lądowało UFO, spróbować tutejszego sera.
6. Wjechać slynnym mostem na Pag i podziwiać jego budowlę z murów obronnych, panorama samego Pagu z miejsca widokowego.
7. Pobliskie góry np wycieczki po nich.
8. Zrobić sobie wycieczkę do Nin, Zadaru-organy itp.
9. Na samej wyspie można umorusać się gratis (dla Polaka to ważne) ich błotkiem na zdrowie.
10. Na samej wyspie napotkaliśmy też wiele zabytków z IX wieku, posmakować sucharów od zakonnic.
Ludzie można wiele tylko trza wiedzieć po co się jedzie i się przygotować !!
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 11.02.2009 19:46

Darek&Regina & wszyscy, którzy już to przerobili - prośba
Byliście może na jakieś wycieczce stateczkiem w kierunku wysp: SILBA czy OLIB, albo taxiboot na wysepkę MAUN ?
Znalazłem info, że stateczki pływają z miejscowści MANDRE ale chciałem skorzystać z podpowiedzi którym stateczkiem się wybrać (podobny wątek był kogo unikać płynąć na Kornaty)
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 08.06.2009 09:41

Knicz Mirosław napisał(a):Darek&Regina & wszyscy, którzy już to przerobili - prośba
Byliście może na jakieś wycieczce stateczkiem w kierunku wysp: SILBA czy OLIB, albo taxiboot na wysepkę MAUN ?
Znalazłem info, że stateczki pływają z miejscowści MANDRE ale chciałem skorzystać z podpowiedzi którym stateczkiem się wybrać (podobny wątek był kogo unikać płynąć na Kornaty)


Widzę, że będziecie zaraz po nas w tym samym miejscu :D
My planujemy wypożyczyć sobie jakąś "małą motorówkę" i samemu zrobić całodniowy rekonesans po Maun, Olib i Silbie.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone