Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

winiety zostaja na 2009

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 21:55

joajer napisał(a):Rzeka czy nie ale jakoś nie doczytałem się na temat o który pytałem, ale oczywiście może była odpowiedź , nie obserwuję wszystkiego non stop a pytam bo grudzień to dla mnie miesiąc aby zacząć zastanawiać się nad wyjazdami roku przyszłego :D


Kłania się regulamin :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.12.2008 22:10

Janusz Bajcer napisał(a):Był na tej temat "temat rzeka" a w nim wszystko o co pytasz :!:


joajer napisał(a):Rzeka czy nie ale jakoś nie doczytałem się na temat o który pytałem, ale oczywiście może była odpowiedź


No i sie potwierdza! Jest wszystko - dosłownie, i kto teraz coś poszuka :?:

Albo ktoś będzie musiał się zająć podsumowaniem najważniejszych rzeczy, albo ciężką robotę będą mieli moderatorzy by pousuwać "potrzebne" posty , bo podanie odnośnika będzie skutkowało kolejnymi postami w stylu - szukałem ale nie znalazłem - za dużo tego - nie chce ci się czytać nygusie :?

Gdyby nie ten drugi temat, to pierwszy - jak ktoś obstawiał - by już przekroczył 80 stron!
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 05.12.2008 22:18

Właśnie, tematy mają po kilkadziesiąt stron i weź tu coś znajdź! Aby znaleźć odpowiedź na kilka pytań trzeba by jechać na kolejne wakacje w okularach, bo wzrok się zepsuje od monitora, a jeszcze te komentarze...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 22:31

joajer napisał(a):Właśnie, tematy mają po kilkadziesiąt stron i weź tu coś znajdź! Aby znaleźć odpowiedź na kilka pytań trzeba by jechać na kolejne wakacje w okularach, bo wzrok się zepsuje od monitora, a jeszcze te komentarze...


Regulamin pkt.1

"Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo - być może odpowiedź jest znana. Forum nie jest hot-line, gdzie otrzymasz odpowiedź na pytanie zadane 100 razy w tym samym tygodniu. Sporo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w dziale FAQ."
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 31.12.2008 20:59

Janusz Bajcer napisał(a):
Torac napisał(a):Jeżeli 14 latka za swoją 400 godz./na miesiąc pracę ma utrzymać swoją rodzinę na wsi to ja wolę te 100lat za nimi.


Podpisuję się pod tym obiema rękami
i też wolę zostać 100 lat na Chińczykami :lol: :papa:

Ja toże. Tym bardziej, że z relacji kumpla, marynarza, wynika, że już dwie przecznice od szkła, aluminium i całego tego blichtru, widać ogromną biedę i zniewolenie. Ponieważ jego opowieści siłą rzeczy ograniczają się do miast portowych (zwykle nieco bogatszych niż reszta kraju), to zachodzi pytanie, jak ten chiński cud gospodarczy wygląda na prowincji... To żaden wyczyn zapłacić dziecku równowartość 50 centów za godzinę harówy w sweat-shopie, a potem opychać towary po całym świecie.
A propos obozów, to w Korei Płn istnieje cała sieć 'zwykłych' obozów koncentracyjnych, gdzie ludzie znikają z całymi rodzinami...
Uchowaj Panie Boże od czerwonego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2009 12:44

skee napisał(a):Ja toże. Tym bardziej, że z relacji kumpla, marynarza, wynika, że ......

A czy z relacji kumpla marynarza wynika, że winiety w Słowenii zostają :?: :lol: :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.01.2009 12:31

Europa dała lekcję Słowenii!
lekcja

:lol:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.01.2009 12:47

Piotrek_B napisał(a):winiety w Słowenii zostają :?: :lol: :wink:


Jak widac zostają... :cry:

Obrazek
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 09.01.2009 12:49

mirko napisał(a):Europa dała lekcję Słowenii!
lekcja

:lol:

w sumie to tylko 5 euro oszczędności
bo jadąc na 2 tygodnie trzeba 2 winiety wykupić :evil:
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 09.01.2009 13:02

Wydaje się zatem, że do wakacji będą już obowiązywać siedmio lub dziesięciodniowe winiety.
Niestety słoweńska propozycja ceny takiej winietki, 15 EUR, czyli ok. dwukrotnie drożej niż w Austrii, Czechach, na Węgrzech i Słowacji, pokazuje, że władze tego kraju nadal liczą na łupienie tursytów tranzytowych.
Dla jadących z Austrii w kierunku Zagrzebia wciąż jest to mało opłacalna opcja - 15 EUR za 20 km autostrady i 10 km drogi ekspresowej.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.01.2009 13:56

A nie mówiłem.... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2009 15:06

SoftRM napisał(a):w sumie to tylko 5 euro oszczędności
bo jadąc na 2 tygodnie trzeba 2 winiety wykupić :evil:


Niezupełnie albo raczej niekoniecznie.Dla urozmaicenia można z powrotem inną drogą (np bratanków odwiedzić ) i zaoszczędzone 20 euro na Tokaja zamienić :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.01.2009 17:39

Mam pytanie do znawców winiet słoweńskich a zwłaszcza fachowców od omijania dróg na których w SLO obowiązują;
Czy jest możliwość legalnego ominięcia winiet aby z Triestu dostać się przez Koper do Umagu ew. Opatiji?
Akurat będę w lutym wracał z włoskich Alp i planuję wdepnąć do Umagu na "lignje na żaru". Odcinek Triest-Koper-Umag to raptem 10 km i kwadrans czasu przez Słowenię, więc grzechem byłoby kupować roczną winietę (powrót do domu będzie przez Węgry).
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.01.2009 18:20

Użyj graniczne przejscie Lazzaretto (Włochy - Słowenia).

:wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.01.2009 20:28

mirko napisał(a):Użyj graniczne przejscie Lazzaretto (Włochy - Słowenia).

:wink:

Mirko ale co dalej?
Drogą nr 111 przez Secovlje czy nr 11 przez Dagoniję? Czy na tych drogach winietki nie obowiązują?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
winiety zostaja na 2009 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone