Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

umowa użyczenia samochodu pomocy!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kebuz73
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.07.2008
umowa użyczenia samochodu pomocy!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) kebuz73 » 23.07.2008 13:03

Witam serdecznie mam mały problem wyjeżdzam w niedziele do Chorwacji i właśnie dowiedziałam się, że jeśli podróżuje się nie swoim samochodem to trzeba mieć umowe użyczenia. Proszę o pomoc może ktoś ma taki wzór w języku angielskim,węgierskim.DZIĘKUJĘ
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 23.07.2008 13:09

ja bylem samochodem swojego ojca i nikt nie robił problemów w żadnym kraju ( jedynie na Ukraine faktycznie nie wjedziesz )
princess_lu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) princess_lu » 23.07.2008 13:26

Również podróżowałam nie swoim autem i nie było z tym żadnych problemów, chociaż na wszelki wypadek zaopatrzyłam się w umowę użyczenia, poświadczoną przez notariusza, aczkolwiek w języku polskim. Wyszłam z założenia, że w razie czego dokument mam, przetłumaczyć zawsze można. Ale serio - nikt tego nie sprawdzał.
Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 23.07.2008 13:39

Witam,

ja też od tygodnia biję się z myślami, czy brać ze sobą upoważnienie.
Jadę samochdem leasingowanym, co prawda na moją firmę, ale mnie nigdzie (np. w dowodzie rejestracyjnym nie ma..). W sumie mogłabym wziąć umowę leasingową, ale kto wie czy będzie to wystarczający dowód jakby rzeczywiście coś sie stało... Mam leasing w PSA FINANCE - tam sobie życzą 50 zł za takie upoważnienie (tylko w języku polskim), które jest ważne na cały okres trwania leasingu.
50 zł to w sumie nie wszystkie pieniądze, więc chyba wezme to upoważnienie..

Pozdrawiam wszystkich!! Wyjazd już 9.08!!! Jedziemy na HVAR.
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 23.07.2008 13:46

w takim przypadku należy zgłosić się do PZMOT, gzie wystawią upoważnienie w dwóch językach (angielski , niemiecki) w cenie 36,60 pln :D
kebuz73
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kebuz73 » 23.07.2008 14:10

Dziękuję za zainteresowanie.Dzwoniłam do PZMOT-U problem w tym, że najbliższy jest w Katowicach a ja mieszkam w Cieszynie, nie jest to takie proste jak ma sie małe dziecko.Mam taki wzór umowy w języku polskim i chyba go poświadcze u notariusza, z tłumaczeniem mam problem na angielski mogłabym przetłumaczyć na francuski ale z tego co wiem to nie jest to język bardzo popularny w Chorwacji.

Jadę na Ciovo 27.07.Pozdrawiam i życze miłych wakacji
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 23.07.2008 14:24

Zadzwoń tam może Ci pomogą :
Ośrodek Szkolenia Motorowego - PZMoT
Kategoria: Motoryzacja » Kursy prawa jazdy
Adres: Cieszyn, ul. Bobrecka 30a
Tel.: (033) 852 24 35
Tel. kom.: 0 600 075 542
Email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

:) :) :) :)
kebuz73
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kebuz73 » 23.07.2008 14:43

Dziękuję za tel.można to załatwić w Cieszynie- Boguszowicach.Pozdrawiam
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 23.07.2008 19:05

bylem tysiac razy na Słowacji i na Węgrzech gdzie niby trzeba to mieć ( wtedy byly granice i sprawdzali niekiedy dowody rejestracyjne ) i nikt nic niepowiedział... szkoda kasy wedł mnie oczywiście

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
umowa użyczenia samochodu pomocy!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone