Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvice 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008
Plitvice 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 21.07.2008 18:24

Na początku lipca 2008 roku wracając do Polski z Mimic zatrzymalismy się na parę godzin w Plitvicach na zwiedzanie wspaniałych jeziorek.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To wszystko co najlepsze mogłem znaleźć
Pozdrawiam :wink:
Bianco
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianco » 21.07.2008 23:13

Piękne fotki, ale poprosiłbym o trochę aktualnych informacji o cenach za wejście do parku, ile czasu trzeba poświęcić w czasie jednodniowej wycieczki, jakie koszty dodatkowe - np. obiadek w miejscowej knajpce itp...
Chcę zaplanować wycieczkę z Pagu do Plitwic, i oprócz fotek które zachęcają, potrzebuję więcej aktualnych informacji.
Dziękuję
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 23.07.2008 22:02

Witaj Bianco
W Plitvicach nie bylismy za długo bo tylko 4 godziny. Jak planujesz zwiedzić cały park Plitvic to niestety musisz poświęcić cały dzień. Przy wjeździe na duży parking przed automatyczną bramką otrzymujesz żeton, który musisz zachowac do wyjazdu. Po prawej stronie od wjazdu znajduje się budka drewniana, gdzie kupisz bilety. Dorośli 110 kun, dzieci do chyba 17 lat 50 procent a dzieci do 7 lat bezpłatnie. Po zwiedzaniu spowrotem ale do innej kasy obok tej budki drewnianej zdajesz żeton i płacisz za pobyt. Nam wyszlo 28 kun.
Z jedzeniem nie ma problemu. Tuż obok parkingów znajdują się gastronomie. Rodzinka 4 osobowa spokojnie naje się za 80 kun.
Warto zwiedzić. My w powrotniej drodze nie braliśmy pod uwagę dłuższego pobytu w Plitvicach, a z resztą małe dziecko zmęczone wędrówką po schodach i pod górkę.
Pozdrawiam
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 24.07.2008 15:08

witam
Potwierdzam, dorosła osoba 110kn, dziecko do 7 lat za darmo. Parking 7kn/h
Jeśli wybieracie się z dzieckiem NIE zabierajcie wózka, masa schodów nawet na najprostszej trasie (zakwasy 2 dni)- łatwiej nosić dziecko na rękach albo "na barana".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 24.07.2008 15:56

Pytanie praktyczne do wszystkich, którzy ten park mają obeznany:
ile optymalnie trzeba przeznaczyć czasu na spokojne obejście z robieniem zdjęć, przystankami itp?

Czy na terenie tego parku są jakieś wyznaczone trasy - np oznaczone czasowo - ta wymaga ... min a ta ... min. tomsg wspomina o "trasie łatwej" - to mnie zaintrygowało - czy wybierając się w to miejsce nalezy ubrać buty do....specjalistycznych wędrówek? Czy po prostu wygodne?

I wreszcie - czy cena zabilet zawiera tylko wstęp czy może jeszcze jakieś "usługi" dodatkowe?

Z góry dzięki.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.07.2008 16:16

Tras jest kilka, przy wejściu jest duża tablica, gdzie jest wszystko rozrysowane i opisane. My szliśmy bodajże trasą B (na 3-4godz), zaczynaliśmy przy wejściu nr 1, najpierw jest punkt widokowy z wiokiem na duży wodospad, schodzi się w dół, potem spacerkiem po równym terenie (po drewnianych chodnikach). Wystarczą wygodne sandały, klapki może nie koniecznie :wink: . Cena zawiera wstęp, stateczek i kolejkę. Kombinować można po swojemu lub iść zgodnie ze swoją trasą. Wszystko jest ładnie oznakowane, nie sposób się nie połapać. Nam 4 godziny wystarczyły i na zdjęcia i na spokojne obserwacje przyrody. Są też dłuższe trasy.
Bilet jest jednocześnie mapką, na której są zaznaczone trasy. My widzieliśmy jednak tylko dolne jeziora.
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 24.07.2008 16:46

jotem napisał(a):tomsg wspomina o "trasie łatwej" - to mnie zaintrygowało - czy wybierając się w to miejsce nalezy ubrać buty do....specjalistycznych wędrówek? Czy po prostu wygodne?

trasa łatwa, to znaczyło trasa krótsza, z o wiele mniejszą ilością schodków- w informacji mi ją polecono (pytałem o trasę na którą mogę pojechać z wózkiem dziecięcym).
Nosząc wózek na plecach, rozkładając statyw co 15 min oraz robiąc masę zdjęć- trasa statkiem z punktu p2 do p3 - póżniej górą punktami widokowymi - schodkami w dół do wielkiego wodospadu - kładkami dołem - powrót statkiem do punktu wyjścia - czas niecałe 5h. (w informacji powiedziano 3h)
Przejście jest proste i sam bym je machnął spokojnie w 2h.
Obuwie standardowe, ja byłem w sandałach.

jotem napisał(a):I wreszcie - czy cena zabilet zawiera tylko wstęp czy może jeszcze jakieś "usługi" dodatkowe?

Cena za bilet zawiera przejazd statkiem oraz przejazd czymś w rodzaju autobusu.

Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcia weź OBOWIĄZKOWO statyw oraz wężyk spustowy. Wodospady fotografuje się korzystając z długich czasów naświetlania.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 24.07.2008 18:06

To i dorzucę moje ( takie bez statywu i wężyka :wink: ) :
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 24.07.2008 19:27

tomsg napisał(a):Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcia weź OBOWIĄZKOWO statyw oraz wężyk spustowy. Wodospady fotografuje się korzystając z długich czasów naświetlania.


hehe ja jeszcze wezmę filtry -:) wężyk mi zbędny...


Dzieki za praktyczne info.
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 24.07.2008 22:02

Wszystkim którzy chcą zobaczyć Plitvice tak raz a dobrze proponujemy trasę określaną przez park jako 6 godzinną (jeśli dobrze pamiętam). Zapewnia prawie wszystkie atrakcje i jest do zrobienia wówczas gdy planujemy zahaczyć o jeziora w drodze powrotnej. Uwaga! Trzeba być stosunkowo wcześnie a trasa męczy dość! Nie wiemy jak to jest z wózkiem (i statywem) ale rok temu czterolatek pokonał ja na własnych nogach. Zawsze wchodzimy wejściem Nr dwa, kolejka (autobusik) wywozi nas na początek górnych jezior (jazda daje nam kilka niesamowitych wrażeń), następnie schodzimy zwiedzając górne wodospady aż do jeziorka gdzie stateczki przemieszczają nas na drugą część trasy. W porcie po drugiej stronie jeziora duża polana (gastronomia), stąd zaczynamy zwiedzanie dolnych jezior, tu wodospady są ciut inne, dochodzimy aż do Veliki Slap i następnie dość stromym wyjściem wychodzimy do Ulaz 1, gdzie znów autobusikiem wracamy do punktu wyjścia. Tą trasę polecamy choć sami mamy jeszcze do zrobienia trasę która biegnie szczytami gór!
Pozdrawiamy!
kombiaczek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiaczek » 25.07.2008 21:52

Na każdym szlaku są dokądnie oznaczenia długości oraz czasu ich pokonania. Nie zawsze się to ma w praktyce no bo przecież są też dzieci. My po 4 godzinach stwierdziliśmy, że nie ma sensu iść wyżej ze względu na młodsze dziecko 4 latka. I tak się dobrze sprawiło idąc taki kawał na własnych nogach.
Ale to była rozgrzewka przed atakiem w przyszłym roku.
przem1978
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 24.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) przem1978 » 04.08.2008 22:58

w II poł sierpnia chcemy odwiedzic CRO i plitvickie jeziora, mam tylko prośbę o szczegółową lokalizację parkingu, do którego musze dojechać, najlepiej wspólrzedne do nawigacji, ew. dokładny adres... :)

dzieki
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 05.08.2008 07:39

jotem napisał(a):Pytanie praktyczne do wszystkich, którzy ten park mają obeznany:
ile optymalnie trzeba przeznaczyć czasu na spokojne obejście z robieniem zdjęć, przystankami itp?

Czy na terenie tego parku są jakieś wyznaczone trasy - np oznaczone czasowo - ta wymaga ... min a ta ... min. tomsg wspomina o "trasie łatwej" - to mnie zaintrygowało - czy wybierając się w to miejsce nalezy ubrać buty do....specjalistycznych wędrówek? Czy po prostu wygodne?

I wreszcie - czy cena zabilet zawiera tylko wstęp czy może jeszcze jakieś "usługi" dodatkowe?

Z góry dzięki.


Myślę sobie, że jeżeli płacisz za wejście do Parku, to dlaczego odmawiać sobie poznania tego miejsca na spokojnie... Po co wybierać drogę 2-godzinną, jeśli można zaszaleć i zrobić 6-godzinna spokojnie w 8 godzin ?:) Specjalnie napisałem 8 h. bo na tablicach napisane są czasy przejścia, nie wliczone są przerwy na pstrykanie, a naprawde jest co fotografować, nie wliczone są przerwy na piknik nad jeziorem... Zastanawiam się po co jechać przeszło tysiąc kilometrów, żeby pospacerować dwie godzinki...
Moja propozycja dla Ciebie jest następująca: zastanów się kiedy chcesz obejrzeć Park, tzn w drodze nad morze czy w drodze powrotnej. My wymyśliliśmy sobie, że zwiedzimy Plitvice w drodze nad morze. Wynajeliśmy "kwaterę" (3 pokoje, 2 łazienki, kuchnia, aneksik, w sumie miejsca dla 6 dorosłych osób. Polecam, spałem tam dwa razy), około 10 kilometrów od wejści a do Parku, wszsytko za około 11 euro od osoby. Przyjechaliśmy na miejsce wieczorem. Porządnie się wyspaliśmy, rankiem pojechaliśmy zwiedzać, wieczorem powrót na kwaterę, następnego dnia rano wyjazd nad morze.
Trasa 6h wcale nie oznacza trasy trudnej. Pod "górę" podwiezie Cię autobusik, zejdziesz sobie spokojnie podziwiając kilka małych jeziorek, kaskad, wodospadów, nad takie większe jeziorko, gdzie będzie czekał na Was Stateczek, spłyniesz stakiem na drugi koniec jeziora, gdzie czekają bary, można napić się czegoś zimnego, zjeść loda... jeśli będziesz miał dość pojedziesz do wyjścia autobusem, jeśłi nie powędrujecie dalej wzdłuż następnych jezior (POLECAM!). Nie ważne czy pojdziesz górą czy dołem, widoki są równie piękne. A na końcu czeka Wielki Wodospad, jako zwięczenie Waszej wędrówki :) Stamtąd już tylko autobusem na Parking do swojego auta.
Obuwie, jak najbardziej wygodne. Ja osobiście byłem w sandałach, to nie są nasze Tatry :) Reszta jak to górach, jakiś plecaczek wypałniony przekąsakmi i PICIEM ! bo jest ciepło :)
W zeszłym roku tą trase zrobiła z nami dzieczynka w wieku niecałych pięciu lat. Nie było problemu :) Trzeba tylko pamiętać, że z dziećmi "nic na siłę", bo się szybko zrażają :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu wrażenień !
piotrtc
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrtc » 08.08.2008 16:16

"fota" odezwij sie na gg:4343331, lub na maila:piotrtc@wp.pl. Tez wybieram sie zwiedzić jeziora i przydałoby się parę rad eksperta. Swoją prośbę kieruję także do innych uczestników forum, którzy chcą podzielić sie swoją wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniem. Pozdrawiam i czekam na kontakt.

Piotr
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 08.08.2008 23:02

fota napisał(a):[Moja propozycja dla Ciebie jest następująca: zastanów się kiedy chcesz obejrzeć Park, tzn w drodze nad morze czy w drodze powrotnej. ...


No właśnie ja wstępnie planuję Plitvice w drodze powrotnej - zakładam, że dojedziemy w okolice Plitvic, znajdziemy tam gdzieś nocleg i pojedziemy do parku. Po zwiedzaniu wrócimy na noc do pokoju/apartamentu i nazajutrz rano wyruszymy do Polski. Tak sobie kombinuję...
Jeśli możesz to podaj namiary na to lokum, o którym wspominasz
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone