Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój pierwszy raz w Cro- Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 17.05.2007
Mój pierwszy raz w Cro- Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rolek » 07.08.2007 12:30

Właśnie wróciłem z Chorwacji z Riviery Makarskiej.
Wrażenia? Rewelacja! Słyszałem o tym, że często wypady, wyjazdy czy inne wycieczki są nieudane z powodu zbyt wielkiego wyobrażenia sobie miejsca i po przybyciu do niego wielkiego rozczarowania. W moim przypadku było tak, że miałem naprawdę duże oczekiwania i nie dość, że zostały spełnione to jeszcze przerośnięte.
Wszystko zaczęło się od rzuconego na wiatr "pojedźmy do Chorwacji na urlop" no i w marcu poprostu zaklepałem kwaterkę w Makarskiej. Kwaterka położona kilkaset metrów od stadionu (kto był w M ten wie po której to stronie)
Jechaliśmy na 3 motocykle i jeden samochód. Droga do Cro jest bardzo prosta wystarczy kierować się rozpiskami tras z forum.
Winiety: w Czechach - 37 zł - tydzień lub 47 zł - miesiąc, w Austrii 24 E - 10 dni. (ceny za samochód)
Opłaty za autostrady w Chorwacji w zależności od odcinka przejechanego.
Cała trasa poza granicami naszego kraju nie stanowiła żadnego problemu, wszystko szło płynnie i łatwo do momentu Tuneli... tu zaczął się problem! Niestety mimo ostrzeżeń jechaliśmy w weekend (sobota) i to co się działo na drodze to była istna paranoja. Korki miały po kilka km czasami trzeba było wyłączać silnik i poprostu czekać.
Makarska jako miasto jest bardzo fajne, typowo turystyczne, mnóstwo kafejek, barów, restauracji i innych atrakcji dla duszy i ciała :D
Korzystaliśmy z dwóch plaż- w miejscowości Promajna oraz Tućepi- Nugal (Ta plaza była poprostu boska patrz foto)
Chorwaci u których mieszkaliśmy byli poprostu przemili, apartament super i bardzo fajne podwóreczko z figami, granatami, limonkami, cytrynkami itp. roślinnością- uroczo :)
Wszyscy narzekają na to że miasto jest zatłoczone, głośne itp., ja twierdzę że było w sam raz, owszem nie zazdroszczę osobom mieszkającym tuz przy Rivie (główny deptak) bo tam było naprawdę głośno ale wystarczyło wejść głębiej w uliczki i zgiełk wygasał.
Miasteczko samo w sobie jest bardzo urokliwe, kamienice typowe dla Chorwacji oraz waskie uliczki między nimi tworzą bardzo fajny swoisty klimat.
Skorzystaliśmy także z namowy właścicieli i zapisaliśmy się na Rafting po Cetinie. Wrażenia naprawdę bomba (a to tylko turystyczny Rafting) napiłem się kilka litrów wody bo akurat na mnie leciała cała woda (zalety siadania na "dziobie" pontonu :P) no i oczywiście po raz pierwszy pływałem w wodzie o temperaturze 7st C w jaskini (brrrr niezapomniane przeżycie)
Musiałem także zanurzyć głowę pod woda, czyli pierwsza styczność ze sprzętem ABC. Czysta woda i fajne widoki wciągały na maxa. W wodzie siedziałem ile tylko było można. Nurkowaliśmy z kumplem po muszelki po jeżowcach niekiedy leżące na głębokościach sięgających grubo ponad 5m (fajne duże okazy bo małe to i niedaleko brzegu).
Buty na plaże obowiązkowe! Może i na samej plaży na zewnątrz zbędne bo da sie wytrzymać (przynajmniej na tych na których byłem) ale w wodzie w miejscach mniej uczęszczanych jeżowców całe mnóstwo!
Powrót do Polski niestety tez w weekend, więc korki, korki, objazdy, blokady itd. największy korek na szczęście udało nam się ominąć i bez żadnych przeszkód wróciliśmy do polski. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na nocleg w Graz w Austrii, bardzo ciekawy Hotelik orientalny ze skośnooką obsługą (bez obrazy)- 85 E za 3 osoby za nocleg ze śniadaniem (cena nie zabija).
No i to by było na tyle z pierwszej podróży do Cro i coś mi się wydaje że nie ostatniej, bo nawet dobrze nie daliśmy rady zwiedzić samej Makarskiej :D


NUGAL: Obrazek
Ostatnio edytowano 13.08.2007 09:03 przez Rolek, łącznie edytowano 3 razy
Rudna
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudna » 09.08.2007 13:43

Co to za absurd że winieta w Czechach kosztowała 47 Euro?? Człowieku, po pierwsze od kiedy w Czechach jest Euro, po drugie miesięczna winieta kosztuje 300 koron i to zdecydowanie nie jest tyle. Może miałes na myśli złotych?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 09.08.2007 14:14

Fajowe zdjęcie, ale z cenami opłat za autostrady to chyba przesadziłeś... :wink:
Rolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rolek » 10.08.2007 09:32

Oczywiście że ZŁ!!! Moja pomyłka, z rozpedu wszędzie wpisałem Euro :lol:

P.S. Euro nie musi byc walutą danego kraju żeby można byo w niej płacić. Wystarczy że akceptują taką walutę. Na bank w Czechach płaciłem w Euro za paliwo, owszem przelicznik do bani bo wyszło mi 1l Pb95 po prawie 4,8 Zdzierstwo!!! Ale jak się nie przygotowało do płacenia ichnej waluty to tak wyszło :)
Arrt
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arrt » 11.08.2007 10:44

Naprawde plaża znakomita :D może więcej fotek wkleisz ? ;)
Tomasz.M
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.M » 11.08.2007 11:37

Makarska jako miasto jest bardzo fajne, typowo turystyczne, mnustwob kafejek, barów, restauracji i innych atrakcji dla duszy i ciała :D
Korzystaliśmy z dwóch plaż- w miejscowości Promajna oraz Tućepi- Nugal

Wszyscy nażekają na to że miasto jest zatłoczone, głośne itp, ja twierdzę że było w sam raz, owszem nie zazdroszczę osobom mieszkajacym tuz przy Rivie (główny deptak) bo tam było naprawdę głośno ale wystarczyło wejść głębiej w uliczki i zgiełk wygasał.

Skożystaliśmy takze z namowy właścicieli i zapisaliśmy sie na Rafting po Cetinie.
Musiałem także zanuzyc głowę pod woda czyli pierwsza stycznosć ze sprzetem ABC. Czysta woda i fajne widoki wciagały na maxa.

Pisząc posta czasami warto sięgnąć po słownik ortograficzny. Tylko kilka przykładów: mnUstwo, naŻekać, skoŻystać, zanuŻyć. To nie jest poporawna polszczyzna.

POzdrawiam
Ania&Paweł
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 11.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania&Paweł » 11.08.2007 20:04

Czy dostęp do tej plaży był z lądu ??? czy z morza? Na prawde piękna....
:)
Rolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rolek » 13.08.2007 09:13

Tomasz.M napisał(a):Pisząc posta czasami warto sięgnąć po słownik ortograficzny. Tylko kilka przykładów: mnUstwo, naŻekać, skoŻystać, zanuŻyć. To nie jest poporawna polszczyzna.


POzdrawiam

Poprawiłem! Lepiej się czujesz, podniosłeś sobie libido? Bo ja się załamałem twoimi słowami chyba się potnę! :lol:
Spieszyłem się bardzo i dlatego nie przeklejałem tego do Worda. Ekspresja i pośpiech czasem jest niewskazana (cóż jedni czytają ze zrozumieniem, a inni w poszukiwaniu błędów)


Na plażę był dostęp z lądu. Co prawda dojście było dość skomplikowane i nie ukrywam ciężkie ale pobyt na niej rekompensował cały wysiłek włożony w przedostanie się na nią.


Zdjęcia z plaży i z dojścia do plaży. (wyglądają dość monotematycznie ale to było jedyne miejsce gdzie można było zrobić jej zdjęcia)
Na plaży mam może ze 2 zdjecia. Powód? Na plaży nudystycznej aparat fotograficzny nie jest mile widziany.

Obrazek


Obrazek

Podczas drogi na plażę można było pooglądać takie oto widoki.

Obrazek

Dojście do plaży mniej więcej wyglądało tak, półki poukładane na zboczu.

Obrazek
Ostatnio edytowano 13.08.2007 09:50 przez Rolek, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2007 09:29

Po przeczytaniu stwierdzam, że są dwie pozytywne rzeczy :wink: :lol:

Pierwsza - że Chorwacją się zauroczyłeś :hearts:

A druga - że posta z błędów poprawiłeś :wink: :lol:

:papa:
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 13.08.2007 09:29

plaża lux NUGAL (znam z autopsji) choć towarzystwo mogłoby być lepsze hehehe. Dojście trudne i ciężko trafić ale opłaca się. Chbya najurokliwsza plaża jaką w zyciu widziałem :)
BTW jak tam byłem to po skale wspinało się 2 młodzieniaszków - wszyscy byli pod wrażeniem. Je bym się bał brrrrr :)
ania16
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania16 » 04.12.2007 13:15

Ja jeszcze nie byłam w Chorwacji, wybieram się dopiero w czerwcu 2008 i również wypoczywać będę w (na?) Rivierze Makarskiej :) i zrobię wszystko co w mojej mocy, by znaleźć się na tej cudownej plaży ;P
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 04.12.2007 19:43

Dojście do plaży mniej więcej wyglądało tak, półki poukładane na zboczu.


ee , można spokojnie dojśc laskiem :) Nugala polecam zobaczyć choć raz - niesamowite ale tak jak pisałem towarzystwo średniawe :(
ania16
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania16 » 04.12.2007 23:09

ja sobie wezme towarzystwo ze sobą hehe ;P .. dzięki za infoo.. ;*
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 05.12.2007 09:00

tak, tylko oprócz tego co sobie wezmiesz towarzystwa to co tam jest jest nieciekawe ;)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.12.2007 09:12

miejmy nadzieję, że ONI tam nie są na stałe :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Mój pierwszy raz w Cro- Makarska
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone