Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb i owoców morza przy pomocy stalowej klatki

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Łowienie ryb i owoców morza przy pomocy stalowej klatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2007 19:37

Ubiegłego września, na krótkim odcinku plaży, kilku właścicieli okoliczych apartmanów łowiło ryby i kraby przy pomocy klatki - pułapki.
Do środka wrzucali suchy chleb. Klatka działająca na zasadzie humanitarnej łapki na myszy :) była holowana jakieś 20 metrów od brzegu i ustawiana na dnie.
Na drugi dzień była wyławiana. W środku było wszystko: kolorowe rybki, ryby jadalne, strzykwy, czerwone kraby i jakieś włochate stworzenia ze szczypcami, które natychmiast zabijano i z kolejną porcją suchego chleba wrzucano do klatek jako przynętę, by ją ponownie zaraz zatopić.
Zastanawiam się czy to legalny sposób połowu, gdyż jak widziałem dość powszechny, choć mało wydajny (przynajmniej wtedy).
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 31.05.2007 21:29

:cry:
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 01.06.2007 22:39

Spearo, ten smutek to przez to, żę Ci rybki tempią pod wodą? Te klatki nie są taki zle, najgorsze są statki co ciągną sieci po dnie.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 02.06.2007 22:59

...dla mniejsosci co maja pozwolenie jest to legalne jednak 90% niema zezwolenia oraz ziemiosla rybactwo male.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2007 23:40

Leon napisał(a):...dla mniejsosci co maja pozwolenie jest to legalne jednak 90% niema zezwolenia oraz ziemiosla rybactwo male.


Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź Leonie.

Obrazek

Jak widać połów po dwóch dniach moczenia klatki w morzu - taki sobie.


Obrazek

Więc kolejna próba.... tego chleba jest tam więcej niż tych złapanych zwierząt...

Pozdrawiam!
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 03.06.2007 00:58

Leonie, a ktoś się zajmuje tymi co nie mają zezwolenia, czy to tak jakby martwy przepis. Mimo wszystko widziałem, parę takich klatek odciętych od boi pod wodą, dzie było mnustwo martwych ryb. Prawdopodobnie, gość się przestraszył i odciął bojkę od klatki albo mu wpadła przez przypadek. W każdym razie leżala tak sobie dosyć długo bo było w niej dużo ryb w tym 3 Jegule/kongery. śmiertelna pułapka i nikt na tym nie kożystał. Szkoda mi było tych ryb. Klatkę wyciągneliśmy i wrzuciliśmy pustą z odwróconym lejkiem tak by zwierzęta miały swobodne wyjście i nie było, możliwości, że któraś tam zostanie. :cry:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 03.06.2007 02:00

Na tym to polega, łowienie klatką, strasznie nie humanitarnie.
Mój dziadek na coś takiego łowił.
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 03.06.2007 12:06

napewno mniej niehumanitarne od ciągnięcia sieci po dnie. Jak ciągniesz sieci, na głębokośi 100m, niszczysz wszystko, całe dno orasz, muszle, mlałe rybki, duże ryby, wszystko to masz w sieci i po wyciągnięiu tych sieci z dna wszytkie ryby rozrywa, ponieważ nastąpiła tak duża i nagła zmiana ciśnienia. Czyli narybek, z którego potencjalnie byłoby nowe pokolenie większych ryb, też zginie. Fakt że zostanie z powrotem wrzucony do wody w niczym nie pomoże bo on jest już martwy, tylko mewy się ucieszą.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.06.2007 12:45

Walczimy z ruznimi makabricznimy sprawami ktore niszcza morze w ruzne sposoby. Niestety nasze moze jak i iwele moz na swiecie jest taki rodzaj "kasi socjalnej" czyli karzdi zdiera jak moze w ruzne sposobi od ropi i gazu po najmniejsze muszelki....bo z powiersni nic nie wydac...
podobnie jest z smiecmi sa doslownie wszendziej w wodzie (nie tylko u nas) nawet na 60 mil od brzegu na dnie leza worki, flaszki plastikowe itp....
...i tak bendzie dopuki sie wszistkim cos nie poprzewraca w glowach albo nas natura zacznie zalatwiac...bo mi ja strasnie molestujemy.
Te plapli sa niestety tanie i pocinkowane, na rynku dostepne a policija sie zajmuje niby powarznejszimi sprawami. Taka plapka jest wikroczenie z mala szkoda spoleczna, a wini zawsze sie moze broic ze jest bieni i niema co jesc i zaplaci minimalna kare............
Policja lapie nurkow, tych co winajmuja jachti na czarno kari sa duze co sprzija panstwu bo budzet sie laduje.........
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2007 12:56

Leonie, przy okazji mam jeszcze jedno pytanie.
Na skałach na granicy powietrza i wody są przyklejone takie małże w kolorze skał. Mają około centymetra, czasem więcej i od spodu przyssawkę. Przy próbie zdjęcia małża przysysa się tak, iż nie sposób już jej oderwać. Trzeba być szybszym od niej.
Mam pytanie jak się nazywają, czy te małże są jadalne i czy rzeczywiście zbiera się je i skupuje po wysokich cenach?
Osobiście zdjąłem nożem i próbowałem zjeść kilka na surowo, nic specjalnego w smaku.
Właściciel apartamentu mówił, że to rarytas...
Nie widziałem natomiast jakichś wielkich grup zbieraczy, tylko spotkałem kilku amatorów takich jak ja, uzbrojonych w małe nożyki.
Co Ty o tym myslisz?
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 03.06.2007 17:59

tu mam ciekawy link o trałowaniu ---> http://studentnews.pl/serwis.php?s=58&pok=6279&id=53014

A i jeszcze jedno co mnie bardzo denerwuje, mianowicie to, że Chorwaci wpuszczają kanalizacje do Morza. Brak mi słów na takie prostackie zachowanie, powinni to uregulować prawnie i policja powinna tego pilnować. :evil: A tych co będą coś podskakiwać to wpieprzyć we własne gówna niech się wykąpią to może zmienią zdanie :twisted: .
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 04.06.2007 09:28

Proca jak Boga cie prosze, wisli ten swoj ostani post do Chorwackiego centrom informacji turisticznej... zdieraja z nas (ruznego rodzaju datki komunakne) i od was (taksa pobitowa) forse i namiast ze by zrobic to sie obijaja po Swiecie "reklamujanc" chorwacje. Popieram i pozdrawiam
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 04.06.2007 23:07

Leon, ja nie znam Chorwackiego i nie przetłumaczę tego co tu napisałem, ale jeśli uważasz to za dobry pomysł, to prześlij im link do tej strony, zaznaczony fragment i tłumaczenie. Szczerze to razej to nic nie da. Jak byłem 2 lata temu w Chorwacji to zieloni zablokowali drogę i zrobili strajk z tegoż właśnie powodu. Transparenty z napisem save Jadran i dwie godziny w korkach, popieram to. W ten sposób może któryś urzędas zwróci na problem należytą uwagę. Jak narazie dokonał się postęp co do wyburzeń samowoli budowlanych.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 04.06.2007 23:23

Chodzilo my o izbe turistyzna Cro w Warszawie....
proca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 03.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) proca » 05.06.2007 13:23

Jak to zrobić? Mam poprostu im to na maila przesłać?

BTW. Leon będziesz mieć 1111 postów :P
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Łowienie ryb i owoców morza przy pomocy stalowej klatki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone