Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.10.2009 19:19

hajduczku trochę propozycji jest na forum Tylko, że tematy są porozrzucane. :wink:

Jako lokalna patriotka proponuję Ci jednodniową wycieczkę do Głogowa, a tu są moje zdjęcia.. Głogów pewno nie tak odległy od Ciebie.

Proponuję wybrać się z dziećmi do Parku Krasnoludków w Nowej Soli.Fajna sprawa dla dzieciaków. Niestety nie mają strony. Po drodze można zahaczyć o jezioro sławskie

A ostatnio byłam z rodzinką w .......

Soplicowie. Bardzo podobało się mojej córeczce.

Możesz tez pojechać nad bardzo ładne jezioro w Boszkowie, a dzieciaki mogą pojeżdzić w fantastycznej stadninie koni. :D
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 07.10.2009 19:30

w Boszowie byłam :D pozostałe propozycje fajne ....dzieki........a co do tego porozrzucania na forum :? zima długa ...znajdę :D Aniu....głupio tak baba-babie :oops: ale jesli w awatarku to Ty-to sprawiasz niesamowicie sympatyczne wrażenie :oops:


a co do moich linków......to miejsca takie bardziej "przyziemne"....ale z doświadczenia z moją córka wiem ,ze czasem uwielbia poszalec w ten sposób czyli takie typowo dziecięce rozrywki....zoo,park linowy,quady itd
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 07.10.2009 20:13

hajduczek napisał(a):Aniu....głupio tak baba-babie :oops: ale jesli w awatarku to Ty-to sprawiasz niesamowicie sympatyczne wrażenie :oops:



:lol: :lol: :lol: Nie no, bardzo mi miło..... Każdy jest łasy na komplementy..... :lol: :lol: :lol: Dzięki za miłe słowa.


hajduczek napisał(a):w Boszkowie byłam :D pozostałe propozycje fajne ....dzieki........a co do tego porozrzucania na forum :? zima długa ...znajdę :D


Tak, zima długa. bedzie co robić w długie wieczory. :wink:

Pozdrawiam.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.10.2009 13:12

Tak sobie tu czasem zaglądam i ściągam od Was (teraz zabieram Milicz i Boszków, bo blisko Poznania) i tak sobie pomyślałam, że przydałby się taki osobny dział dla Polski (no dobrze - przynajmniej mi by się przydał). Teraz u Leszka polscy górołazi się uaktywnili :D Znaczy, że turystyka polska też cieszy się zainteresowaniem :D

pozdrawiam
:D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.10.2009 13:23

Magda koniecznie do Boszkowa.
Nie wiem czemu Wrocław upodobał sobie tą miejscowość. A zachwalać nie muszę. :)
Dla dzieciaków jest tam "bosko". W sezonie dużo ludzi, ale warto tam pojechać.
Poszukam zdjęć - może wrzucę.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.10.2009 13:29

Ania W napisał(a):Poszukam zdjęć - może wrzucę.
No to jak znajdziesz chwilę to ja poproszę. Dzięki Wam wiem, że jest tyle ciekawych miejsc w okolicach Pyrlandii :D

pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.10.2009 21:43

Król Drzew

Trochę jest w Polsce starych dębów, ale które drzewo najstarsze? Najbardziej znany jest Bartek z okolic Zagnańska, ale ten ze swymi 670 laty wśród dębów szypułkowych okazuje się "młodzieńcem" :) . O miano najstarszego rywalizują dwa dęby nazwane w zasadzie tym samym królewskim imieniem, tyle że każde z drzew przejęło inną część: jeden to Bolesław, drugi to Chrobry. W zależności od tego, kto się na ten temat wypowiada, raz :roll: najstarszy jest Bolesław, innym razem Chrobry... Wygrywa zazwyczaj Bolesław (rośnie sobie od wieków w Ustroniu Morskim), gdyż mięło najprawdopodobniej 800 lat od momentu, gdy był żołędziem :D. W południowo-zachodniej części kraju bardzo często na podium stawia się wciąż :idea: Chrobrego, rosnącego w Piotrowicach w Borach Dolnośląskich, niedaleko szosy ze Szprotawy do Głogowa :arrow: lat "tylko" 750. Nawet jednak jeśli Chrobry nie jest najstarszym polskim dąbem, to z pewnością jest on od Bolesława bardziej rozłożysty! Wysokość Chrobrego to 28 m, a pień ma obwód aż 10,1 m (dla porównania Bolesław: wysokość 32 m, obwód pnia 6,91 m). Chrobry ustępuje grubością kilku innym polskim dębom, ale budowę ma taką, że ma miano największego objętościowo dębu w kraju (i trzeciego w Europie Środkowej) 8) .

Jak trafić do Chrobrego? Najpierw trzeba dotrzeć do Piotrowic w okolice zajazdu "Przed Chrobrym". Tam jest już drogowskaz "do dębu" i jest to naprawdę blisko. Po chwili możemy podziwiać grube konary i wspaniale rozwiniętą koronę...

Obrazek

Obrazek

Według legendy, dąb został posadzony wspólnie przez Bolesława Chrobrego i Ottona III podczas odpoczynku w drodze do grobu św. Wojciecha. Wiek drzewa nie potwierdza legendy :wink: , ale w starych kronikach są zapiski o spotkaniu obu władców w 1000 r. w pobliskiej Szprotawie...

Chrobry rośnie na ogrodzonej płotem polance, na której stoją drewniane stoły i ławy oraz jest miejsce na ognisko.

Obrazek

Obrazek

Sam Chrobry otoczony jest dodatkowymi drewnianymi barierkami mającymi chronić dostępu do pomnika przyrody, jakim jest już od 1967 r. Mam nadzieję, że mało kto łamie ten zakaz, tak jak to my uczyniliśmy :oops: .
Pień i niektóre konary są w środku puste...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Staruszek Chrobry nadal owocuje :P . W 2004 roku, w czasie pielgrzymki leśników do Watykanu, Jan Paweł II poświęcił zawiezione tam żołędzie Chrobrego. Z tych żołędzi wyhodowano około 500 sadzonek (każda ma certyfikat pochodzenia z numrem :wink: !), a z nich teraz w różnych częściach Polski wyrastają nowe dęby, upamiętniające naszego Papieża. W wielu wypadkach miejsca na nowe drzewka są związane z działalnością Jana Pawła II, a sadzenie dębów odbywa się w czasie uroczystości z udziałem duchownych i lokalnych władz świeckich.

Jeden z takich młodych "dębów papieskich" miałam okazję tego lata oglądać z bliska, gdyż w czasie spływu kajakowego zatrzymaliśmy się w Nowej Brdzie, gdzie podsadzono drzewko z certyfikatem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dąb jest posadzony w pobliżu mostu na Brdzie, tuż za pomnikiem upamiętniającym spływy kajakowe Karola Wojtyły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.10.2009 07:38

Zastanawiałem sie Danusiu jak tam dopłyneliście :lol: teraz już wiem-kajakiem :wink:
Pozdrówki
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 13.10.2009 21:44

DANGOL
Wielki szacun dla Twoich relacji, piękne opisy i zdjęcia.
Myślę że na forum powinien być specjalny dział pt.
"Podróże z Danusią" :D
Mieszkam w okolicach Wrocławia i prędzej czy później pewnie podążę Twoimi szlakami.
Pozdrawiam :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.10.2009 21:57

Polecam spływ Słupią, z tym , że do Słupska. Po Słupsku woda to już nie to, choć wpłynięcie do morza fajna rzecz... Pięknych dębów lecz nie tak starych w okolicach Słupi nie brakuje...
Obrazek
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 14.10.2009 11:56

Temat Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej był już tu poruszany ale wrzucę parę moich fotek z sierpnia 2009:

Olsztyn (okolice Częstochowy)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Złoty Potok
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bobolice
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mirów
Obrazek
Obrazek
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 18.04.2010 18:32

Zapraszam na wycieczkę po Arboreum Kórnickim.....przy okazji kilka fotek przylegąjacego do parku Zamku ......
Polecam na spacer w cieplutki dzień :D
najpierw link do alumu ...bo nie zawalę tego tematu wszystkimi dzisiejszymi fotkami....więc dla zainteresowanych:
http://www.fmix.pl/album/55267/kornik/1 :

a teraz kilka fotek z albumu....najpierw zamek z różnych stron


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


coraz więcej kwiatów w parku....choć najpiekniej będzie w maju gdy zakwitna niezliczone ilości azalii...magnolii


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


a teraz trochę zakamarków i ścieżek

Obrazek


Obrazek


i ciekawostka


Obrazek


Obrazek


Obrazek


przy co drugim drzewie...krzewie jest tabliczka z opisem....wiec jeśli ktoś ma ochotę oprócz miłego spaceru poznać bliżej naturę....to polecam.
Zamek był niestety dzis nieczynny,więc wnętrze pozostawmy na później :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.05.2010 02:43

A szkoda, bo te mozaiki na posadzkach są wyjątkowe... :)
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 04.05.2010 06:54

Fatamorgana napisał(a):A szkoda, bo te mozaiki na posadzkach są wyjątkowe... :)


jeszcze nic straconego :) :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 09.05.2010 14:24

no a dziś kilka fotek z Winnej Góry (Wlkp).......spacer był nastawiony raczej na kontakt z naturą :wink:

we wsi wznosi się barokowy kościół p.w. św. Michała Archanioła z 1766 roku, powiększony w 1912 roku o transept i prezbiterium.

Obrazek


Obrazek




Neoklasycystyczny pałac
W parku krajobrazowym stoi neoklasycystyczny pałac z 1910 roku postawiony na miejscu XVIII-wiecznego dworu - dawnej siedziby J.H. Dąbrowskiego. W 1987 roku otwarto Salę Pamięci gen. J.H. Dąbrowskiego, która w 1997 roku uzyskała status muzeum


Obrazek




Obok pałacu, na niewielkiej wyspie, stoi neogotycki pomnik z urną z sercem adiutanta gen. Dąbrowskiego, Stanisława Chłapowskiego.



Obrazek


ale kawałeczek dalej sympatyczne miejsca na spacery :D

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone