Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 30.03.2009 18:41

asiazz napisał(a):Ja skorzystałam z porad na forum, i wysłałam pieniążki poprzez bank zachodni, oczywiście trzeba było założyć konto walutowe ( nie ma opłat). Całkowity koszt za zaliczkę w kwocie 100 Euro wyniósł 33zł ( wszystkie koszty ja opłacałam). Przelew realizowałam we wtorek, w następny czwartek otrzymałam informację, że pieniążki doszły do Chorwacji. Polecam


Potwierdzam i polecam.Założenie konta walutowego trwa
kilka minut ,prowadzenie darmowe a przelew szedł cztery dni.
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 01.04.2009 10:05

robsonr39 napisał(a):
asiazz napisał(a):Ja skorzystałam z porad na forum, i wysłałam pieniążki poprzez bank zachodni, oczywiście trzeba było założyć konto walutowe ( nie ma opłat). Całkowity koszt za zaliczkę w kwocie 100 Euro wyniósł 33zł ( wszystkie koszty ja opłacałam). Przelew realizowałam we wtorek, w następny czwartek otrzymałam informację, że pieniążki doszły do Chorwacji. Polecam


Potwierdzam i polecam.Założenie konta walutowego trwa
kilka minut ,prowadzenie darmowe a przelew szedł cztery dni.


A teraz czekaj aż cię obciążą kosztami banków zagranicznych .Ja tego miałem 50 eu!!!Przelewałem 130.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 01.04.2009 11:21

Taką informację otrzymałem od pracownika BZWBK.

"Do 1000 Euro opłata banku zagranicznego wynosi 5 Euro, a powyżej 1000 Euro ta opłata może wynieść max 25 Euro, ale opłatę tą może ponieść wysyłający przelew, albo osoba odbierająca kasę w Chorwacji"
asiazz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiazz » 01.04.2009 18:32

ja ponosiłam wszystkie koszty, a więc 5 Euro - zryczałtowane koszty banku zagranicznego oraz 2,01 Euro prowizja dla banku zachodniego, więc spokojnie...
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 02.04.2009 08:08

Ja w mBanku nie musiałem nic zakładać.
Po prostu wykonałem, operację walutową (przelew, 100EUR), potrącili mi 25 PLN i po już następnego dnia transfer został wykonany.
Kiedy pieniądze dotrą na konto w cro, to już chyba tylko zależy od ichniego banku chorwackiego.

PozdraV
J.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 02.04.2009 08:20

Płaciłam 2 dni temu w Banku Spółdzielczym prosto z konta ROR - zaliczki 200 Euro- powiedziano mi, że oplata ma wynosić 25 zł. ale wyciągu jeszcze nie mam. Jak tak czytam wasze opisy to się boję, że się rozczaruję negatywnie.
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 02.04.2009 10:41

Ja przelewałem w ING 66 Euro.
Koszty przelewu walutowego:
1. Prowizja mojego banku 40 zł.
2. Prowizja obcego banku 23 zł.
Wybrałem wariant "wszystkie koszty ja płacę"
Ale nie wiem czy nie lepiej by było "shared costs"

Pamiętam jak miałem konto w Holandii i przelewałem Euro na konto złotówkowe w Polsce to przy opcji "shared costs" wogóle nie zapłaciłem żadnych prowizji i to w obu bankach. No ale tu jest UE.

Przy okazji chciałbym zdementować informację, że w ING koszt przelewu to 5 zł. Dotyczy przelewu europejskiego w granicach UE.
Przepraszam za złą informację.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 02.04.2009 11:48

robsonr39 napisał(a):
asiazz napisał(a):Ja skorzystałam z porad na forum, i wysłałam pieniążki poprzez bank zachodni, oczywiście trzeba było założyć konto walutowe ( nie ma opłat). Całkowity koszt za zaliczkę w kwocie 100 Euro wyniósł 33zł ( wszystkie koszty ja opłacałam). Przelew realizowałam we wtorek, w następny czwartek otrzymałam informację, że pieniążki doszły do Chorwacji. Polecam


Potwierdzam i polecam.Założenie konta walutowego trwa
kilka minut ,prowadzenie darmowe a przelew szedł cztery dni.

u mnie identycznie :) .
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 02.04.2009 13:28

ja płaciłem jeszcze w styczniu (szkoda trzeba było płacić całość 1EUR= 4,14zł) w dwa rózne miejsca raz 200 EUR drugi 335 Eur z banku Millennium całość kosztów po mojej stronie za każdy przelew 20 zł.
Nie jest tak drogo ale pieniądze szły strasznie długo(prawie 8 dni), dużo szybciej dochodzą z tego samego banku pieniądze do Chin (góra 3 dni)
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 04.04.2009 19:24

papos napisał(a):
robsonr39 napisał(a):
asiazz napisał(a):Ja skorzystałam z porad na forum, i wysłałam pieniążki poprzez bank zachodni, oczywiście trzeba było założyć konto walutowe ( nie ma opłat). Całkowity koszt za zaliczkę w kwocie 100 Euro wyniósł 33zł ( wszystkie koszty ja opłacałam). Przelew realizowałam we wtorek, w następny czwartek otrzymałam informację, że pieniążki doszły do Chorwacji. Polecam


Potwierdzam i polecam.Założenie konta walutowego trwa
kilka minut ,prowadzenie darmowe a przelew szedł cztery dni.


A teraz czekaj aż cię obciążą kosztami banków zagranicznych .Ja tego miałem 50 eu!!!Przelewałem 130.


Wysyłałem 500 euro z opcją wszystkie koszty po mojej stronie, całkowity koszt przelewu 5 euro przeliczone na zł po kursie dnia (grudzień 2008) i na tym koniec kosztów. :D
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 05.04.2009 00:17

Wszystko się zgadza , aż do momentu gdy bank w którym składasz przelew
ma podpisaną umowę z bankiem odbiorcy.Jeśli tak nie jest możesz zostać obciążony kosztami banków pośrednich,a wtedy możesz się zdziwić tak jak ja .

pozdrawiam :lol:
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 05.04.2009 19:45

papos napisał(a):Wszystko się zgadza , aż do momentu gdy bank w którym składasz przelew
ma podpisaną umowę z bankiem odbiorcy.Jeśli tak nie jest możesz zostać obciążony kosztami banków pośrednich,a wtedy możesz się zdziwić tak jak ja .

pozdrawiam :lol:


Widocznie szczęśliwie trafiłem

również pozdrawiam :)
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 06.04.2009 12:35

No i już mam potwierdzenie przelewu:
200 EUR zaliczki wysłane + 30 zł koszt przelewu + 30 zł koszty banku zagranicznego.
adahu.cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adahu.cro » 06.04.2009 12:46

100E zaliczki koszt 22złlistem wartościowym z poczty + potwierdzenie odbioru ,doszły po 4 dniach potwierdzenie odbioru po następnych 3.
Na miejscu listonosz prawdopodobnie nie wziął żadnej prowizji.
Dodam jeszcze że w ING olali mnie całkowicie , kazali wypełnić format a4 pisemka z mnóstwem numerów,2 lata wcześniej takie pisemko wypełniała pani z banku około pół godzinki.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
Przelew

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 15.04.2009 16:46

Przelew przez WBK
Wysłałem 10.04.2009 kwotę 261,63 EUR po kursie (Dewizy sprzedaż z godziny 10:12) 4,5599 = 1193,01 PLN. W tym dniu kurs średni NBP był 4,3635 !!!, więc o 51,38 PLN więcej na samej różnicy kursowej :x
Dodatkowo 22,52 PLN koszty banku zagranicznego 8O
Dodatkowo 9,50 PLN prowizja WBK :roll:
Koszty przelewu razem 83,40 PLN :!:

Dodam, że przelew dotarł do adresata dzisiaj (po pięciu dniach, w tym Wielkanoc)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone