Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 15.04.2009 22:46

nie korzystam z takich usług ale dzisiaj trafilem na
http://moneybookers.com/przelewy-zagraniczne/
wyglada taniej niz oplaty watkowe
jak sie sprawdzi to prosze o piwo
a firmie o kontrakt na PR (-;
pozdr
JP
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 22.04.2009 12:08

poczta w zeszłym roku wzięłą za przekaz 100E (za 200 biora tyle samo) 13 zł
mariomar6
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariomar6 » 22.04.2009 12:18

Witam
Na pewno dobrą opcją jest poczta,jest dużo tańsza od przelewów bankowych.
Zawsze z niej korzystam i wszystko jest OK polecam.
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 22.04.2009 18:33

PETERENZO napisał(a):
kiermach napisał(a):Może ktoś przelewał pieniądze przez internet do banku w Chorwacji i coś pomoże. Mam do zapłacenia zaliczkę za apartament - a dostałem z Chorwacji nr IBAN 21 cyfrowy i dodatkowo jeszcze numer konta 10 cyfr. Natomiast w przelewie przez internet można wpisać tylko jeden numer konta - numer swift się zgadza. Może ktoś może mi podpowiedzieć bo w banku mgliście mówią o nieprawidłowym numerze IBAN.


Jeżeli wysyłasz pieniądze przez za pomocą internetu to nie ma znaczenia czy wpiszesz cały IBAN, który w Chorwacji na różną długość od 19 do 21 znaków - w zależności od Banku czy tylko 10 cyfr numeru konta (to właśnie numer rachunku odbiorcy) Zwróć uwagę, że 10 ostatnich cyfr IBAN-u jest zgodne z numerem rachunku odbiorcy w Chorwacji. Pozostałe cyfry to identyfikator banku i cyfra kontrolna. Jeżeli poprawnie podasz odbiorcę, nazwę banku i co podstawowe - SWIFT to pieniądze dojdą bez wątpienia. Ja robiłem przelew z konta w CitiBanku i przelew doszedł na 3 dzień rano. Nie miałem przy tym żadnych prowizji. Gość też dostał całość mojej zaliczki. Ja miałem przelew darmowy :D



Mam IBAN i mam numer konta Chorwata, nie mają wspólnych cyfr. Jak to rozumieć, które numery są ważniejsze :?:
Iban ma 19 cyfr, konto 11 cyfr.
Wysyłka przez PKO Inteligo lub pocztą :?:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.04.2009 19:23

maciek1956 napisał(a):Wysyłka przez PKO Inteligo lub pocztą :?:

Ustaliliśmy, że pocztą - list z zadeklarowaną wartością - powinno być ok.

Maćku, wyślij e-mail czy gołębia z wiadomością, czy jak tam się kontaktujesz, do właścicieli apartamentu i już. Oni z pewnością nie jedną zaliczkę dostali, to Ci odpowiedzą, jaki wariant dla nich jest najwygodniejszy.

Gdy mi z agencji, przez którą rezerwowałem, podali również numery do wpłaty na konto, a w banku policzyli mi za tą operację 180zł, to wysłałem e-mail do pośrednika w Chorwacji z tą informacją oraz z prośbą, że chcę dokonać przedpłaty za pośrednictwem Western Union. Nie było problemów, ale nie wszyscy w Cro mogą mieć blisko punkt WU!

Pozdrav Popiel
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.04.2009 20:38

mariomar6 napisał(a):Witam
Na pewno dobrą opcją jest poczta,jest dużo tańsza od przelewów bankowych.
Zawsze z niej korzystam i wszystko jest OK polecam.
Pozdrawiam



Zasadniczo tak ale czasami giną piniądze zwłaszcza w ciemnych niebieskich kopertach bez naturalnego kleju. Ale co tam 100 euro w tą czy w tą. Jak nie wyslesz to nigdy nie zarezerwujesz apartamentu. Troszkę odwagi. pozdrawiam
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 22.04.2009 20:51

Ja całkiem niedawno przesyłałam EUR przez pocztę, przekaz pieniężny, wypełnia się dane płaci w zł, przeliczają według kursu ale nie wiem dokładnie co to za kurs. Opłata na poczcie za 70EUR to 13,00 zł. Wiem, że właściele już mają pieniądze bo napisali do mnie. Przekaz trwał około 8 dni ale nie wiem czy nawet nie krócej.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.04.2009 20:57

carpic napisał(a):Ja całkiem niedawno przesyłałam EUR przez pocztę, przekaz pieniężny, wypełnia się dane płaci w zł, przeliczają według kursu ale nie wiem dokładnie co to za kurs. Opłata na poczcie za 70EUR to 13,00 zł. Wiem, że właściele już mają pieniądze bo napisali do mnie. Przekaz trwał około 8 dni ale nie wiem czy nawet nie krócej.


A w jakiej kopercie kolega przesłał.
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 22.04.2009 21:50

Po pierwsze to przekaz pieniężny nie idzie w kopercie tylko wpłaca sie złotówki a poczta przelicza wg własnego kursu i w Chorwacji wypłacają w euro. Po drugie to niestety jest to kurs mocno niekorzystny. Alternatywą na poczcie jest przesyłka wartościowa tzn. wkładasz euro do koperty i wysyłasz list wartościowy ubezpieczony. Gość w Chorwacji otrzymuje dokłatnie to co włożyłeś do koperty. Cena usługi od 100 euro to ok. 20 zł
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 22.04.2009 22:33

Popielu--tak, ustaliliśmy, że pocztą.
Wzmiankę, którą napisałem wynikała z błędnej informacji Peterenzo o numerach Iban i konta. "Mój" Chorwat ma numery całkiem inne, nie mają ani jednej cyfry wspólnej, a co dopiero 10 ostatnich.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 23.04.2009 08:38

haka napisał(a):Po pierwsze to przekaz pieniężny nie idzie w kopercie tylko wpłaca sie złotówki a poczta przelicza wg własnego kursu i w Chorwacji wypłacają w euro. Po drugie to niestety jest to kurs mocno niekorzystny. Alternatywą na poczcie jest przesyłka wartościowa tzn. wkładasz euro do koperty i wysyłasz list wartościowy ubezpieczony. Gość w Chorwacji otrzymuje dokłatnie to co włożyłeś do koperty. Cena usługi od 100 euro to ok. 20 zł


01.04.2008 przeliczyli mi na Poczcie po kursie 3,61 - można sprawdzić czy kurs jest mocno zawyżony. ja bym nigdy nie wysłał przesyłki wartościowej bo to niepewne jest, a pozatym trochę byłoby mi wstyd

darek1 - czytaj ze zrozumieniem...
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 23.04.2009 09:44

dg napisał(a):
haka napisał(a):Po pierwsze to przekaz pieniężny nie idzie w kopercie tylko wpłaca sie złotówki a poczta przelicza wg własnego kursu i w Chorwacji wypłacają w euro. Po drugie to niestety jest to kurs mocno niekorzystny. Alternatywą na poczcie jest przesyłka wartościowa tzn. wkładasz euro do koperty i wysyłasz list wartościowy ubezpieczony. Gość w Chorwacji otrzymuje dokłatnie to co włożyłeś do koperty. Cena usługi od 100 euro to ok. 20 zł


01.04.2008 przeliczyli mi na Poczcie po kursie 3,61 - można sprawdzić czy kurs jest mocno zawyżony. ja bym nigdy nie wysłał przesyłki wartościowej bo to niepewne jest, a pozatym trochę byłoby mi wstyd

darek1 - czytaj ze zrozumieniem...

Mnie też było wstyd i wysłałem przelew z Polbanku 130 euro .Zapłaciłęm za to 10 zł (kurs też nie był korzystny),do Chorwata doszło 80 euro,reszta zginęła po drodze.50 euro musiałem dopłacić do rezerwacji . Wysłałem list wartościowy Pocztą.Doszło po 7dniach i teraz się" już nie wstydzę".DO banku złożyłem reklamację iczekam na odpowiedz 2 m-ce
i mimo wielu interwencji mają mnie w d...e!!!!Zero odpowiedzi,do dzisiaj nie wiem gdzie ta kasa zginęła.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 23.04.2009 10:25

W bankch nic nie ginie bez pozostawienia śladu, więc trzeba pytać lub korzystać z usług zaufanych banków.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 23.04.2009 10:28

papos - jestem gotów sie załozyć że walnęli Ci prozwizje z tych 130E bo za 10 zł to możesz jedynie gołębia jakiegoś namówic żeby do HR z kasą doleciał.
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 23.04.2009 10:36

dg napisał(a):papos - jestem gotów sie załozyć że walnęli Ci prozwizje z tych 130E bo za 10 zł to możesz jedynie gołębia jakiegoś namówic żeby do HR z kasą doleciał.

Dokładnie tak , usługa ta jest droższa niż 10 zł. :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone