Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.11.2016 21:30

sdolas napisał(a):Bardzo ciekawe efekty Ci wychodzą jak na laika :lol:
Telefon, czy aparat, sam Tobie proponuje zrobienie foty HDR w scenerii wieczornej ?


A co to jest HDR ?

Robię zdjęcie w automacie i rozjaśniam w automacie :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.11.2016 21:44

Poczytałam sobie co to jest HDR i zdjęć w tej technice nie robię , ale może program w komórce jest taki zaawansowany :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.11.2016 22:45

Piękny ten Hvar by night ... :)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 14.11.2016 23:15

Dołączam do Podziwiaczy wieczornego Hvaru :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 15.11.2016 00:02

Szkoda, że już Hvaru nie będzie :( ale wyspa za tunelem też może być, czekam :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.11.2016 09:07

CROnikiCROpka napisał(a):Piękny ten Hvar by night ... :)

AdamZ napisał(a):Dołączam do Podziwiaczy wieczornego Hvaru :)

tyniolek napisał(a):Szkoda, że już Hvaru nie będzie :( ale wyspa za tunelem też może być, czekam :oczko_usmiech:


Trzeba przyznać ,że Hvar ma swój specyficzny klimat , a szczególnie wieczorem jest bardzo urokliwy.
Najczęściej spacerowaliśmy uliczkami Hvaru w godz.19-20 . W tym czasie restauracje czekały jeszcze na gości i było w miarę pusto.
Myślę, że po 21 nie było już tak urokliwie i cicho.

A z miasta Hvaru będą jeszcze zdjęcia plażowe . :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 15.11.2016 11:32

Jak plażowe to odpalam notesik i zapisuję, gdzie warto moczyć tyłek :lol:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.11.2016 19:39

16.09 piątek

Piątek był gorący i słoneczny.
Koniec urlopu zbliżał się nieubłaganie,a tu część zatunelowa Hvaru nie została "zaliczona" :mrgreen:

Po śniadaniu zapakowaliśmy się do samochodu i ruszyliśmy w stronę tunelu Pitve.
Po drodze przejeżdżaliśmy koło słynnej plaży Dubovica i o dziwo udało się zaparkować .
Zejście na plażę jest jak dla mnie zbyt hardcorowe. Zrobiłam więc kilka zdjęć z góry-plaża przed południem prawie pusta.
26.JPG

27.JPG

28.JPG


Przed tunelem Pitve zrobiłam tylko jedno zdjęci, bo słońce świeciło nam prosto w oczy -jak to we wrześniu bywa :oczko_usmiech:
29.JPG


Tunel nie zrobił na nas większego wrażenia,bo z podobnymi spotkaliśmy się we Włoszech .

Część zatunelowa Hvaru jak wie każdy uważny czytelnik tego forum jest bardziej dzika . Są tam głównie miejscowości ,które ożywają tylko w sezonie .

Za tunelem pojechaliśmy prosto do Sv.Nedjelji. Tam trochę pospacerowaliśmy .Chcieliśmy poplażować na malutkiej plaży na końcu miejscowości- ale plaża okazała się zakitowana 8O .
Upał w tym dniu był wyjątkowy, że zapomniałam o słynnej ławeczce :( i zdjęć ławeczki nie będzie.

P1110472.JPG

P1110473.JPG

P1110474.JPG

P1110478.JPG

P1110481.JPG

P1110483.JPG

P1110484.JPG

P1110488.JPG

P1110492.JPG

P1110494.JPG

P1110497.JPG

P1110500.JPG

P1110502.JPG

P1110504.JPG

P1110507.JPG


:papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 16.11.2016 19:49

Takich widoków mi dziś było trzeba :hearts:

a dlaczego zejście na Dubovicę to taki hardcore?
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.11.2016 20:03

nie dotarliśmy do Sv. Nedjelji, więc też fotek słynnego drzewka nie mam :cry:
a do Dubovicy zejście nie takie straszne, ja prawie na samą górę w butach do wody się wdrapałam, choć grzeje tam nieźle :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.11.2016 20:03

CROnikiCROpka napisał(a):a dlaczego zejście na Dubovicę to taki hardcore?


Długa,stroma i kamienista ścieżka a do tego w pełnym słońcu.
Ja się do tego nie nadaję - po takim spacerze jestem czerwona jak piwonia a pot zalewa mi oczy :(
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 16.11.2016 20:06

Ile minut trzeba liczyć na dojście? I rozumiem, że obuwie raczej nie klapki ;) I że lepiej ograniczyć majdan plażowy do minimum niezbędnego?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.11.2016 20:12

Kasia i Krzyś napisał(a):nie dotarliśmy do Sv. Nedjelji, więc też fotek słynnego drzewka nie mam :cry:
a do Dubovicy zejście nie takie straszne, ja prawie na samą górę w butach do wody się wdrapałam, choć grzeje tam nieźle :wink:


Każdy ma inną tolerancję na słońce i upał.
Ja niestety ciężko to znoszę, a mój mąż źle znosi drogi szutrowe :evil: - więc bezludne plaże , z dala od cywilizacji i z trudnym dostępem są nie dla mnie :(
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 16.11.2016 20:15

travel napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):nie dotarliśmy do Sv. Nedjelji, więc też fotek słynnego drzewka nie mam :cry:
a do Dubovicy zejście nie takie straszne, ja prawie na samą górę w butach do wody się wdrapałam, choć grzeje tam nieźle :wink:


Każdy ma inną tolerancję na słońce i upał.
Ja niestety ciężko to znoszę, a mój mąż źle znosi drogi szutrowe :evil: - więc bezludne plaże , z dala od cywilizacji i z trudnym dostępem są nie dla mnie :(



No właśnie, drogi dojazdowe. Nie każdy cieszy się na myśl o jeździe po szutrówkach. Ale pisałaś, że dojechaliście do Dubovicy autem. Jak jakość drogi?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.11.2016 20:35

CROnikiCROpka napisał(a):
travel napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):nie dotarliśmy do Sv. Nedjelji, więc też fotek słynnego drzewka nie mam :cry:
a do Dubovicy zejście nie takie straszne, ja prawie na samą górę w butach do wody się wdrapałam, choć grzeje tam nieźle :wink:


Każdy ma inną tolerancję na słońce i upał.
Ja niestety ciężko to znoszę, a mój mąż źle znosi drogi szutrowe :evil: - więc bezludne plaże , z dala od cywilizacji i z trudnym dostępem są nie dla mnie :(



No właśnie, drogi dojazdowe. Nie każdy cieszy się na myśl o jeździe po szutrówkach. Ale pisałaś, że dojechaliście do Dubovicy autem. Jak jakość drogi?


Parkuje się przy głównej asfaltowej drodze za nowym tunelem w stronę Hvaru .Z parkowaniem nawet we wrześniu jest problem .Jak wracaliśmy po południu ze Starego Gradu droga z każdej strony była "oblepiona" samochodami. Z tej drogi jest też zjazd szutrówką ale zamknięty bramą. Zejść można tym zjazdem(serpentyny) albo niedaleko położoną ścieżką - jedno i drugie strome.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
DWIE WYSPY - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone