Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.11.2016 23:30

Piękne te wieczorne zdjęcia. :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 06.11.2016 14:21

sdolas napisał(a):Aaaaaaa ... powtórzę się :D
Bardzo ładne fotki .... tylko ten Twój misiek ciągle coś tak w tle i zawsze od tyłu :roll: :oczko_usmiech:
:papa:

Misiek od tyłu, bo zawsze jest z przodu- prawda ,że ładne ma plecki :mrgreen:


AdamZ napisał(a):Na Twoich zdjęciach widać jak dużo znaczy światło. Świetne że to widzisz i malujesz. Piękne.


No to mnie zawstydziłeś :D Prawdę mówiąc nie zastanawiam się nad światłem itp. Po prostu robię bardzo dużo zdjęć z różną ekspozycją albo czasem naświetlania ,że z 50 zdjęć 25 zawsze będzie fajnych.

AdamZ napisał(a):Wracając do zasłoniętego straganem kościoła Św. Jana w Jelsie. Przy moich podstawowych zdolnościach graficznych odtworzenie zasłoniętego okna, gzymsu, balustrady balkonu i drewnianej markizy nad nim szacuję na kilka godzin dłubania a jak pisałem wcześniej do zanadto pracowitych się nie zaliczam . ;) Wybacz zatem że podeprę się http://static.panoramio.com/photos/large/11013235.jpg

Szkoda , bo liczyłam darmowe poprawki :mrgreen: :oczko_usmiech:


CROnikiCROpka napisał(a):Piękne te wieczorne zdjęcia. :)

Za chwilę będzie więcej, bo wieczór się jeszcze nie skończył :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 06.11.2016 17:36

To ja - naczelny fotograf rodzinny , który w swoim zapale fotograficznym włazi wszędzie ,żeby tylko złapać dobre ujęcie.
Za tym murkiem jest jakieś 15 m przepaści - przyprawiało to Miśka o palpitacje serca :mrgreen:
S1340004.JPG


CD 14.09 czyli podróże kulinarne Roberta........

Wcześniej oglądaliśmy podróże kulinarne Roberta Makłowicza na Hvarze i postanowiliśmy odwiedzić 2 konoby polecane przez niego.
Jedna z nich to Gostinica Junior w Hvarze . Po obfoceniu twierdzy zjedliśmy tam kolację.Gostinica mimo,że jest położona w bocznej uliczce pękała w szwach. Nasza kolacja była pyszna i składała się z czarnego risotta i przystawki złożonej z serów i prsuta .

Niestety mam tylko jedno zdjęcie:
18.jpg


Po jedzeniu zrobiliśmy jeszcze kilka fotek typu Hvar by night:

1.jpg

2.jpg

3.JPG

4.JPG

5.JPG
6.JPG

7.JPG

8.JPG

11.JPG

12.JPG


Tu chyba nie ma ludzi!? Pewnie pożarły ich złe moce grasujące
w czasie pełni na Hvarze
9.JPG


Twierdza Spanjola rzęsiście oświetlona
13.JPG

14.JPG


Blask bijący z twierdzy spływa na inne budynki
15.JPG

16.JPG

17.JPG
Załączniki:
10.JPG
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Postnapisał(a) tyniolek » 06.11.2016 18:15

Czego człowiek nie zrobi dla ujęcia :oczko_usmiech: A to na murku akurat Twojemu Miśkowi też wyszło pięknie :smo:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 06.11.2016 21:18

na tym murku to chyba większość Cromaniaków ma fotkę, mam i ja :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 06.11.2016 22:26

tyniolek napisał(a):Czego człowiek nie zrobi dla ujęcia :oczko_usmiech: A to na murku akurat Twojemu Miśkowi też wyszło pięknie :smo:

Kasia i Krzyś napisał(a):na tym murku to chyba większość Cromaniaków ma fotkę, mam i ja :oczko_usmiech:


No właśnie murek jest w 100% bezpieczny, do krawędzi się nie zbliżałam :mrgreen:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Postnapisał(a) AdamZ » 06.11.2016 23:17

Jak tak sobie patrzę w te dziesiątki czerwonych dachów (focie z poprzedniej strony) to mi się kojarzy z rajem puzzloukładacza :) Ułożyłbym taki widoczek, zdjęcie się świetnie do tego nadaje :)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Postnapisał(a) janka.mik. » 07.11.2016 10:27

Śliczne, klimatyczne zdjęcia!
pozdrawiam i czekam na cd :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 07.11.2016 17:53

AdamZ napisał(a):Jak tak sobie patrzę w te dziesiątki czerwonych dachów (focie z poprzedniej strony) to mi się kojarzy z rajem puzzloukładacza :) Ułożyłbym taki widoczek, zdjęcie się świetnie do tego nadaje :)

Życzę powodzenia - w poszukiwaniu takich puzzli a potem w układaniu :papa:

janka.mik. napisał(a):Śliczne, klimatyczne zdjęcia!
pozdrawiam i czekam na cd :papa:

Dziękuję :hearts:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 11.11.2016 14:37

15.09 czwartek

Budzę się rano, obracam się w stronę tarasu i jak zwykle zza firanki widzę szalony błękit - tutaj lato chyba nigdy się nie kończy:

P1110391~2~2.jpg

P1110389~2.jpg

P1110384.JPG

P1110396.JPG

P1110385.JPG


Kolejny dzień na Hvarze spędziliśmy leniwie:
- do południa -plaża
- wieczorem - spacer

Ta sama plaża i to samo miasto - będzie trochę nudno :(

Trochę plaży:
Jak widać wyjazd poza sezonem ma same zalety

P1110404.JPG

P1110415.JPG

P1110433.JPG

P1110434.JPG

P1110443.JPG

P1110449.JPG

P1110451.JPG
:papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Postnapisał(a) AdamZ » 11.11.2016 16:03

Bardzo przyjemne zdjęcia, zatoczki nigdy dość :) Przy okazji dwa konkretne pytania:
Czy dzwon na wieży działa i podobnie jak w Sutivanie i co pół godziny głośno potwierdza swoją sprawność?
Udało Ci się wejść do wody bez efektu tsssssaaaaaa na wdechu, znaczy nie szokowała swoim chłodem?
W tych dniach Brać nas pod tym względem nie rozpieszczała niestety.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 11.11.2016 16:37

AdamZ napisał(a):Bardzo przyjemne zdjęcia, zatoczki nigdy dość :) Przy okazji dwa konkretne pytania:
Czy dzwon na wieży działa i podobnie jak w Sutivanie i co pół godziny głośno potwierdza swoją sprawność?
Udało Ci się wejść do wody bez efektu tsssssaaaaaa na wdechu, znaczy nie szokowała swoim chłodem?
W tych dniach Brać nas pod tym względem nie rozpieszczała niestety.


Przez cały pobyt o 6 rano gdzieś dzwoniło, ale chyba w innym kościele , bo dźwięk nie był zbyt głośny.
Ogólnie spokój był , poza jednym wieczorem,kiedy banda młodocianych Anglików urządziła sobie imprezę na tarasie .

Woda w morzu miała 24 stopnie , ale trochę syczenia przy wchodzeniu do wody było :mrgreen:
Ale w sumie była to najcieplejsza woda podczas moich wrześniowych wyjazdów :D
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Postnapisał(a) AdamZ » 11.11.2016 16:44

travel napisał(a):Ale w sumie była to najcieplejsza woda podczas moich wrześniowych wyjazdów :D

Czyli wygląda na to że to ja się rozbestwiłem lipcową i sierpniową wodą. To był nasz pierwszy wrześniowy wyjazd i stąd delikatny dyskomfort temperaturowy :) Muszę przywyknąć zatem bo wrzesień daje sporo innych korzyści :hut:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Postnapisał(a) travel » 11.11.2016 17:01

AdamZ napisał(a):
travel napisał(a):Ale w sumie była to najcieplejsza woda podczas moich wrześniowych wyjazdów :D

Czyli wygląda na to że to ja się rozbestwiłem lipcową i sierpniową wodą. To był nasz pierwszy wrześniowy wyjazd i stąd delikatny dyskomfort temperaturowy :) Muszę przywyknąć zatem bo wrzesień daje sporo innych korzyści :hut:


To jaka jest temperatura wody w lipcu i sierpniu ?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Postnapisał(a) AdamZ » 11.11.2016 17:43

travel napisał(a):To jaka jest temperatura wody w lipcu i sierpniu ?

W Sevid w drugiej połowie sierpnia podchodziła pod 30, w drugiej połowie lipca w Stobrec (obok Splitu) też ok 28 stopni, druga połowa sierpnia w Orebicu też pozwalala się wygrzać w wodzie. Oprócz pory roku swoje dołożyło pewno położenie, tzn. zatoki i brak prądów przy brzegu. Mam jeszcze nadzieję że to ten rok był najzimniejszy w ciągu kilku ostatnich i w przyszłym się jeszcze wygrzejemy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
DWIE WYSPY - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone