Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DWIE WYSPY

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.11.2016 23:01

CROnikiCROpka napisał(a)::hearts:

nic więcej nie można powiedzieć :wink:

potwierdzam :hearts: :hearts:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 01.11.2016 23:06

Piękne zdjęcia, widać talent autorki :) Dodając do tego bardzo plastyczny opis kulinarny (a wiadomo że przez żołądek i.t.d.) nie można się oprzeć Vrboskiej 8)
(nawet to czerwone Saxo nie psuje bajkowego widoku murów) :hut:

Polar przy wietrznych 22 stopniach nawet się sprawdzał :) a przeziębioną i narzekającą na bezgłos naszą Gospodynię pocieszałem wskazaniami temperatury w Polsce (ok 10 stopni)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.11.2016 10:42

Twoja Vrboska bardzo ładna, choć na żywo nie było "och i ach"

z wielkiej czwórki na Hvarze moim nr 1 jest Hvar, potem Stari Grad, Jelsa i Vrboska na końcu :wink:

uliczki i plaże stawiam na równi, preferujemy plażowanie w zatoczkach, ale nocleg musi być raczej w większej miejscowości, gdzie można pospacerować wieczorem i gdzie są dobre lody
Jelsa, niestety, zawiodła mnie trochę... jeśli kiedyś jeszcze zawitamy na Hvar, to wybierzemy Stari Grad (Hvar blisko centrum jednak chyba przekracza nasze możliwości finansowe)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.11.2016 13:47

AdamZ napisał(a):Piękne zdjęcia, widać talent autorki :) Dodając do tego bardzo plastyczny opis kulinarny (a wiadomo że przez żołądek i.t.d.) nie można się oprzeć Vrboskiej 8)
(nawet to czerwone Saxo nie psuje bajkowego widoku murów) :hut:

Polar przy wietrznych 22 stopniach nawet się sprawdzał :) a przeziębioną i narzekającą na bezgłos naszą Gospodynię pocieszałem wskazaniami temperatury w Polsce (ok 10 stopni)

Szkoda ,że nie ma programu eliminującego ze zdjęcia psujące widok przedmioty typu samochody :D


Kasia i Krzyś napisał(a):Twoja Vrboska bardzo ładna, choć na żywo nie było "och i ach"

z wielkiej czwórki na Hvarze moim nr 1 jest Hvar, potem Stari Grad, Jelsa i Vrboska na końcu :wink:

uliczki i plaże stawiam na równi, preferujemy plażowanie w zatoczkach, ale nocleg musi być raczej w większej miejscowości, gdzie można pospacerować wieczorem i gdzie są dobre lody
Jelsa, niestety, zawiodła mnie trochę... jeśli kiedyś jeszcze zawitamy na Hvar, to wybierzemy Stari Grad (Hvar blisko centrum jednak chyba przekracza nasze możliwości finansowe)

Moja wielka czwórka jest dokładnie taka sama jak Twoja.
Co do cen w Hvarze - myślę ,że 40euro za noc za 3- osobowy apartament z 1 sypialnią i widokiem na morze jest do przełknięcia. Dodam,że apartament był rezerwowany przez booking :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.11.2016 16:43

travel napisał(a):Co do cen w Hvarze - myślę ,że 40euro za noc za 3- osobowy apartament z 1 sypialnią i widokiem na morze jest do przełknięcia. Dodam,że apartament był rezerwowany przez booking :papa:

też ostatnio polubiłam booking
niestety, w terminie naszych wyjazdów (pierwsza połowa lipca) apartament/studio dla 2 osób to minimum 50-60 euro :?
a raczej już nie zdecyduję się na wrzesień w Cro...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.11.2016 17:17

Kasia i Krzyś napisał(a): raczej już nie zdecyduję się na wrzesień w Cro...


A dlaczego wrzesień nie :?:
Czyżby jakieś złe wrześniowe pogodowe doświadczenia :?:

Od 2013r jeżdżę na wakacje we wrześniu i tylko w 2014 była gorsza pogoda , a i tak była10 razy lepsza niż w Polsce w szczycie sezonu. :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.11.2016 20:50

travel napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a): raczej już nie zdecyduję się na wrzesień w Cro...


A dlaczego wrzesień nie :?:
Czyżby jakieś złe wrześniowe pogodowe doświadczenia :?:

Od 2013r jeżdżę na wakacje we wrześniu i tylko w 2014 była gorsza pogoda , a i tak była10 razy lepsza niż w Polsce w szczycie sezonu. :)

pogoda swoją drogą, gorsza może się trafić nawet w szczycie sezonu
ale wrzesień to i dzień krótki, i słońce nisko, mniej kwiatów i zapachów... tylko świeżych fig żal :oczko_usmiech:
raz byliśmy we wrześniu, pozostałe 4 wyjazdy to początek lipca i ta pora nie zawiodła nas jeszcze
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.11.2016 21:43

Kasia i Krzyś napisał(a):
travel napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a): raczej już nie zdecyduję się na wrzesień w Cro...


A dlaczego wrzesień nie :?:
Czyżby jakieś złe wrześniowe pogodowe doświadczenia :?:

Od 2013r jeżdżę na wakacje we wrześniu i tylko w 2014 była gorsza pogoda , a i tak była10 razy lepsza niż w Polsce w szczycie sezonu. :)

pogoda swoją drogą, gorsza może się trafić nawet w szczycie sezonu
ale wrzesień to i dzień krótki, i słońce nisko, mniej kwiatów i zapachów... tylko świeżych fig żal :oczko_usmiech:
raz byliśmy we wrześniu, pozostałe 4 wyjazdy to początek lipca i ta pora nie zawiodła nas jeszcze

E tam :oczko_usmiech
-we wrześniu na Hvarze słońce jest tak nisko ,że na plaży nie mogłam się obejść bez parasola :mrgreen: A jak mi kawałek nogi
wystawał z cienia to paliło to niskie słońce jakbym przy ognisku siedziała
-kwiatów mniej ? No może oleandry nie są tak oblepione kwiatami , ale reszta kwitnie w najlepsze
-zapachów mniej ??? Jest takie pnącze które ma drobne białe kwiatki- jak to pachnie wieczorem- jak nasza maciejka do kwadratu
-dzień krótki- no krótki, po 19 robi się ciemno, ale za to Hvar by night i inne miasta również-to też nie zapomniane wrażenia , wieczory i noce są ciepłe - ok.20-22 stopni.
-figi, granaty,winogrona ,arbuzy -można zrywać prosto z drzewa (szczególnie arbuzy :mrgreen: ). Jak masz szczęście i trafisz na miejscowego handlującego swoimi owocami -miodzio. Dwa lata temu codziennie rano w Breli na ul.Scit przyjeżdżał Pan otwierał bagażnik .... najlepsze były arbuzy i parchate( czytaj:nie pryskane) winogrona.

W załączeniu widok wyschniętego krzaka we wrześniu :D :
20160913_181420~2.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2930
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.11.2016 11:27

We wrześniu to tylko pary bez dzieci (ew. z wyrośniętymi, nie chodzącymi do przedszkola czy szkoły).
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.11.2016 17:01

kaeres napisał(a):We wrześniu to tylko pary bez dzieci (ew. z wyrośniętymi, nie chodzącymi do przedszkola czy szkoły).


Zapomniałeś parach z małymi dziećmi.
Na plaży w Murterze był istny żłobek :lol:

A i dużo młodzieży- chyba studentów :papa:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.11.2016 18:32

Vrboska w świetnych okolicznościach przyrody 8)
Ekstra zdjęcia.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.11.2016 21:25

Rafał78 napisał(a):Vrboska w świetnych okolicznościach przyrody 8)
Ekstra zdjęcia.


Dzięki, przy takiej pogodzie wszystkie zdjęcia są świetne :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.11.2016 22:22

13.09 Jelsa

Ten 13 wrzesień nie chce się skończyć :lol:

Po obfitym posiłku w Vrboskiej pojechaliśmy do Jelsy spalić trochę kalorii.

Okoliczności przyrody i pogody były nadal wspaniałe , a Jelsa okazała się kolejnym urokliwym miasteczkiem:
P1110193.JPG

P1110194.JPG

P1110196.JPG

P1110197.JPG

P1110199.JPG


A tu jakieś paskudne straganiska przesłoniły mi piękny widok:

P1110201.JPG


uliczki cd:

P1110204.JPG

P1110205.JPG


i kolejny w tym dniu osiołek:

P1110207.JPG


Wracając po południu do Hvaru chciałam zobaczyć słynną plażę Dubovica i wiecie co był 13 wrzesień a samochodu ...... ba nawet szpilki by nie wcisnął na parkingu. W końcu jak udało się gdzieś zatrzymać to plaży nie było widać , cyknęłam więc zdjęcie widoczku :

P1110210.JPG


Może uda się innym razem .

Wróciliśmy , a mnie coś nosiło. Drugi dzień na Hvarze a ja nie byłam jeszcze na wcześniej upatrzonej plaży i musiałam zrobić rekonesans. Misiek został w apartamencie. Niestety kręgosłup dokuczał mu przez cały urlop :(
Do plaży nie było daleko ,coś ok. 600m tzn.300m po asfalcie i 300m hardcorowego zejścia bardzo stromą ścieżką po osuwających się pod stopami kamieniach :evil: . Chodziliśmy tędy codziennie i po którymś razie przestało być to takie straszne.
Na plażę można dojechać samochodem okrężną asfaltową drogą, ale trochę gimnastyki na urlopie też się przyda :mrgreen:

Więc wieczorem czyli ok.18 dotarłam na plażę Pokonji Dol.
Plaża jest piękna, z białymi jak śnieg otoczakami wielkości od przepiórczego jaja do jaja strusiego 8O 8O albo raczej jaja dinozaura .
Teraz kilka tych jaj leży na moim skalniaku i wszyscy się pytają dlaczego maluję kamienie na biało :mrgreen:

Plaża może nie jest idealna bo jest patelniana ( nie ma cienia) i ma część leżakową , ale za to są tu 2 knajpki, przebieralnia i piękny widok na wysepkę o tej samej nazwie co plaża.

Sprawdziłam cenę wypożyczenia leżaków i parasola i ucieszyłam się ,że mam swoje. Wypożyczenie 2 leżaków i parasola to w przeliczeniu na złotówki ok.70zł 8O

Kilka wieczornych zdjęć z plaży:

P1110212.JPG

P1110216.JPG

P1110218.JPG

P1110221.JPG

P1110223.JPG


A jutro będzie wielki błękit :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.11.2016 22:45

Stragany tam postawili :evil:
tych pali też nie było
.......błękit :D :D :D super :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 03.11.2016 22:56

travel napisał(a):W Vrboskiej jest ciekawy kościół-twierdza.
.
.
Zdjęcia byłyby ładniejsze bez tych wszystkich samochodów
Szkoda ,że nie ma programu eliminującego ze zdjęcia psujące widok przedmioty typu samochody :D

10_2 (1)0001.JPG


Czasem wystarczy poczekać to odjadą :wink:
A za Jelsę bardzo dziękuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
DWIE WYSPY - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone