Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drvenik - niezbędne informacje?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 06.06.2015 12:23

Tak jak pisałem kawiarenek jest parę, lody, pizza jest super przy hotelu idąc deptakiem koło plaży nie sposób ich minąć , można pójść szlakiem pod górami co polecam, można przejść do dornja vala i w drugim kierunku bo są porobione ścieżki betonowe z ławeczkami.
Może bardziej sprecyzuj z kim jedziesz czego oczekujesz itd.
justyna91
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna91 » 06.06.2015 12:56

Witam. Rownież wybieram sie do Drvenika z biura podrozy( wycieczka pobytowo objazdowa). W Drveniku mamy spanko. Różne opinie slyszalam o tej miescince, ale lepiej sie samemu przekonać niż opierac sie na zdaniu innych. Każdy lubi cos innego:) pozdrawiam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.06.2015 22:13

justyna91 napisał(a):...wybieram sie do Drvenika z biura podrozy( wycieczka pobytowo objazdowa). W Drveniku mamy spanko. Różne opinie slyszalam o tej miescince..


:D no cóż, nocleg to nocleg, ale rankiem na Waszym miejscu, wystartowałabym pierwszym promem na Hvar, lub na Korculę, ale plany wycieczki na pewno będą inne...
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 07.06.2015 15:49

majeczka napisał(a):
Mikromir napisał(a):A skąd pomysł właśnie na Drvenik, jeśli można spytać?...


:D lifetechnicolor, faktycznie, skąd pomysł na Drvenik?
Kojarzy mi się jednoznacznie: z tłumem ludzi na plaży oraz z przeprawą promową na Hvar i Korculę.

Zdecydowanie nie wybrałabym tej miejscówki. :wink:

Znajomi znaleźli tani nocleg, a wiadomo że wakacje za granicą do najtańszych nie należą ;) Także wolimy juz nie rezygnować, bo w sezonie trudno o tani nocleg blisko morza :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.06.2015 16:12

lifetechnicolor napisał(a):
majeczka napisał(a):
Mikromir napisał(a):A skąd pomysł właśnie na Drvenik, jeśli można spytać?...


:D lifetechnicolor, faktycznie, skąd pomysł na Drvenik?
Kojarzy mi się jednoznacznie: z tłumem ludzi na plaży oraz z przeprawą promową na Hvar i Korculę.

Zdecydowanie nie wybrałabym tej miejscówki. :wink:

Znajomi znaleźli tani nocleg, a wiadomo że wakacje za granicą do najtańszych nie należą ;) Także wolimy juz nie rezygnować, bo w sezonie trudno o tani nocleg blisko morza :D

Jeśli to Gornja Vala, to nie jest tak źle. :wink:
Jeśli lubicie zwiedzać, to dobra baza wypadowa.
No i można pieszo dotrzeć do Drvenika Donja Vala, żeby promem o 7.30 (przynajmniej kiedyś, nie wiem czy będzie w tym roku) popłynąć na Korčulę i wrócić po południu - w sam raz na niedrogą jednodniową wycieczkę: prom dopływa do Domince, potem np. autobusem miejskim do Korčuli ok. 3km - starówka jak marzenie. :D
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.06.2015 16:48

lifetechnicolor napisał(a):
majeczka napisał(a):
Mikromir napisał(a):A skąd pomysł właśnie na Drvenik, jeśli można spytać?...


:D lifetechnicolor, faktycznie, skąd pomysł na Drvenik?
Kojarzy mi się jednoznacznie: z tłumem ludzi na plaży oraz z przeprawą promową na Hvar i Korculę.

Zdecydowanie nie wybrałabym tej miejscówki. :wink:

Znajomi znaleźli tani nocleg, a wiadomo że wakacje za granicą do najtańszych nie należą ;) Także wolimy juz nie rezygnować, bo w sezonie trudno o tani nocleg blisko morza :D


Tak z ciekawości ten tani nocleg to może u Matyldy ?
Ja będąc dwa razy,pojechał bym kolejny raz .
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 07.06.2015 19:20

Mikromir napisał(a):
lifetechnicolor napisał(a):
majeczka napisał(a):
Mikromir napisał(a):A skąd pomysł właśnie na Drvenik, jeśli można spytać?...


:D lifetechnicolor, faktycznie, skąd pomysł na Drvenik?
Kojarzy mi się jednoznacznie: z tłumem ludzi na plaży oraz z przeprawą promową na Hvar i Korculę.

Zdecydowanie nie wybrałabym tej miejscówki. :wink:

Znajomi znaleźli tani nocleg, a wiadomo że wakacje za granicą do najtańszych nie należą ;) Także wolimy juz nie rezygnować, bo w sezonie trudno o tani nocleg blisko morza :D

Jeśli to Gornja Vala, to nie jest tak źle. :wink:
Jeśli lubicie zwiedzać, to dobra baza wypadowa.
No i można pieszo dotrzeć do Drvenika Donja Vala, żeby promem o 7.30 (przynajmniej kiedyś, nie wiem czy będzie w tym roku) popłynąć na Korčulę i wrócić po południu - w sam raz na niedrogą jednodniową wycieczkę: prom dopływa do Domince, potem np. autobusem miejskim do Korčuli ok. 3km - starówka jak marzenie. :D

Na pewno się tam wybierzemy :D
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 16.08.2015 12:39

Właśnie wróciłam z Drvenika i jestem zachwycona! Miejscowość jest dość mała i nie hałaśliwa, przepiękne widoki, Biokovo nad głowami, można się przejść skalistym wybrzeżem dzięki zrobionej dróżce. Promy tak bardzo nie przeszkadzają, woda jest czysta, jedynym minusem mogą być ceny w sklepach, ale na to trzeba się wcześniej przygotować. Na pewno wrócę do Chorwacji i to nieraz! ;)
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 16.08.2015 12:55

Jestem teraz w Drveniku i potwierdzam powyższe słowa. Na pewno wybierając się tutaj należy szukać apartamentów w stronę Gornja Vala, my mieszkamy przy ul Puntin, to jest ulica łącząca obie części Drvenika. Apartamenty tutaj są albo przy samym morzu, albo w drugim szeregu jakieś 30 metrów od morza, z tarasów jest piękny widok na Adriatyk gdzie w oddali widać Peljesar, Hvar czy w głebi Korculę. Plaża w Gornja Vala całkiem fajna, woda kryształ, niedaleko skałki gdzie można ponurkować. Kilka knajpek,mały porcik skąd wypływają stateczki na fish pikniki w Kierunku Korculi, Hvaru czy Peljesac. Wieczorkiem można się wybrać na spacer do Donja Vala i przejść betonową alejką w stronę Zivogosce, wtedy samochody stojące w kolejce prawie w ogóle nie rzucają się w oczy. Generalnie, mimo obaw jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, byłem w zeszłym roku w Podgorze, która jest większym miasteczkiem, ale tegorocznego wyboru absolutnie nie żałuję
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Drvenik - niezbędne informacje? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone