Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drum bun, drum in lucru, Timisoreana i trochę Bułgarii

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006
Re: Drum bun, drum in lukru, Timisoreana i trochę Bułgarii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 14:31

Mikeee napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Nie kumam... :?


Na filmiku podczas przejazdu transalpiną zagadnąłeś gościa czy wszystko ok? (13:50 min filmu). Wiesz, nie każdy zdecydowałby się na taki gest... :)
Poza chęcią pomocy dla potrzebującego, to dobry PR dla Polaków za granicą... 8)

No stał na samym środku i to dość niebezpiecznie, bo jak słyszeliście jak cofałem krzyczał coś... mało brakło bym się obsunął z drogi... mógłby być problem. Myślałem, że coś mu się stało z samochodem bo nikt przy zdrowych zmysłach nie stanąłby w takim miejscu i to jeszcze we mgle. W górach każdy powinien sobie pomagać... z górami nie ma żartów. Facet mógł potrzebować pomocy.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 02.12.2014 14:36

Leszek Skupin napisał(a):Kilka osób poczuło na sobie wodę w której sobie pływały :mrgreen: jak miały za zadanie chlapać ogonami :D. Dobrze, że wyżej siedzieliśmy, bo ci przed nami mieli mokre aparaty :lool:


:lool:
Darmowy prysznic :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006
Re: Drum bun, drum in lukru, Timisoreana i trochę Bułgarii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 14:37

Roland90 napisał(a):Witam
Niestety poprzednich relacji nie czytałem bo za krótko jestem, ale po aplauzie stwierdzam ,że musiał być rewelacyjne. Dakltego zasiadam i ja.
Pozdrawiam

Witaj. Obyś się nie zawiódł... tyle fantastycznych relacji napisanych z jajem jest na forum, że raczej blado wypadam ;), ale chcę przedstawić Wam jak ja (my) spędziłem (liśmy) swoje wakacje ;)
ASIULA HK napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Kilka osób poczuło na sobie wodę w której sobie pływały :mrgreen: jak miały za zadanie chlapać ogonami :D. Dobrze, że wyżej siedzieliśmy, bo ci przed nami mieli mokre aparaty :lool:


:lool:
Darmowy prysznic :wink:

Nie żeby się nie myli :lool: co to to nie :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Drum bun, drum in lukru, Timisoreana i trochę Bułgarii

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.12.2014 14:41

Leszek Skupin napisał(a):. W górach każdy powinien sobie pomagać... z górami nie ma żartów. Facet mógł potrzebować pomocy.

Jak widzę już kumasz. :mrgreen:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006
Re: Drum bun, drum in lukru, Timisoreana i trochę Bułgarii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 14:43

anakin napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):. W górach każdy powinien sobie pomagać... z górami nie ma żartów. Facet mógł potrzebować pomocy.

Jak widzę już kumasz. :mrgreen:

A już myślałem, że ten Respect to ironia :smo:

Jeszcze kilka spostrzeżeń z Rumunii mi się nasuwa... większej ilości psów luzem nie widziałem nigdzie indziej :!: To był dla nas szok i to spory. Nic z nimi nie robią. Praktycznie nie było kilometra, żeby nie leżał na jezdni jakiś zabity. Stwierdziłem, że jak mi się wataha wsadzi pod koła biegnąć za jakąś suką to nawet hamować nie będę. Zderzak mam niczego sobie w Terracanie ;)

Ludzi nad rzeczkami, jeziorkami, tam gdzie była woda było sporo - pili wino, piwo, gdzieniegdzie wódeczkę, ale nie było głośno, nie było rozrób... pełna kultura i nie widzieliśmy w tym nic złego. To było takie..... NORMALNE :D

Rumuni mają jak najbardziej cerę taką jak nasza Romowie inaczej "cygany" to dopiero ciemnoskórzy i widać ich niestety w złym świetle - żebrzą między samochodami na światłach, ale podpatrzyliśmy sposób jak sobie z nimi radzić: stoi taka cyganka przy linii świateł, podjeżdża samochód, ale nie zatrzymuje się przy niej tylko 5-7 m przed nią, gdy ta podchodzi on podjeżdża do przodu zostawiając za sobą lukę. Ona nie wie co robić więc podchodzi do następnego, więc kolejny podjeżdża do przodu i tak za każdym razem :lol:. Trafiłem na taką jedną, ale to za pierwszym razem i aż mnie obrzydzenie wzięło, bo się żegnała i całowała moje lusterko błeeeee a fuuuuj aż mi się coś robi jak sobie to przypomnę. Ale sposób na takich Rumuni mają niezły :mrgreen: trzeba im to przyznać. Jak to zauważyłem co robią, zacząłem wykorzystywać to w ten sam sposób :mrgreen: więcej przygód z cyganami nie miałem. Nawet w korkach pod Bukaresztem, gdzie łazili między samochodami i sprzedawali różne rzeczy. Jednemu za mną nawet udało im się wcisnąć - nie uwierzycie - piłę łańcuchową. :lol: Skurczybyk odpalał ją między samochodami, gasił, odpalał, gasił przy tym kolesiu aż w końcu wsiadł do niego do samchodu i dobili targu :D. Ale jaja były mówię wam jak to śmiesznie wyglądało :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2014 15:03

Poczytam, pooglądam i ja, bo na wiosnę w drogę :P Drogą Transfogaraską przez rumuńskie wyrypy :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 15:06

Obawiam się, że wiosną możesz mieć problem z przejechaniem tej drogi bo od września do maja jest zamknięty tunel a poza tym koledzy tam byli w maju i nie dali rady na dwa terenowe Landcruisery - za dużo śniegu było ;) na końcu czerwca tam jeszcze całe połacie śniegu leżały także wiesz... może być różnie. ;)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 02.12.2014 15:11

Leszek Skupin napisał(a):Skurczybyk odpalał ją między samochodami, gasił, odpalał, gasił przy tym kolesiu aż w końcu wsiadł do niego do samchodu i dobili targu

No wiesz :roll: , z piłą łańcuchową ... pod nosem ...trudno dyskutować :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2014 15:16

Leszek Skupin napisał(a):Obawiam się, że wiosną możesz mieć problem z przejechaniem tej drogi bo od września do maja jest zamknięty tunel a poza tym koledzy tam byli w maju i nie dali rady na dwa terenowe Landcruisery - za dużo śniegu było ;) na końcu czerwca tam jeszcze całe połacie śniegu leżały także wiesz... może być różnie. ;)

Dzięki za cenną uwagę :P chcemy się wybrać w łikend majowy, mam nadzieję że damy rade i przebijemy się choćby z zaprzęgniętymi do landrovera reniferami :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59015
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.12.2014 15:21

Wrak tego okrętu też kiedyś uchwyciłem, jak z Turcji do domu przez Bułgarię i Rumunię postanowiliśmy wrócić.

Jeśli nie masz nic przeciwko, to zamieszczam (jeśli masz, to usunę) jedną fotkę z jednego z moich przejazdów Transalpiną.

P29G1946.JPG


Parę fotek z któregoś przejazdu Transfagaraszaną można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 15:28

Wiedziałem, kurde wiedziałem, że gdyby nie było tych chmur byłyby takie widoki :(. Wojtku, ależ piękne zdjęcie i piękne to miejsce :) Oczywiście że nie mam nic przeciwko :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 15:29

JackDaniels;) napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Obawiam się, że wiosną możesz mieć problem z przejechaniem tej drogi bo od września do maja jest zamknięty tunel a poza tym koledzy tam byli w maju i nie dali rady na dwa terenowe Landcruisery - za dużo śniegu było ;) na końcu czerwca tam jeszcze całe połacie śniegu leżały także wiesz... może być różnie. ;)

Dzięki za cenną uwagę :P chcemy się wybrać w łikend majowy, mam nadzieję że damy rade i przebijemy się choćby z zaprzęgniętymi do landrovera reniferami :wink:

Nie czytasz mnie uważnie... nie przebijecie się bo TUNEL JEST ZAMKNIĘTY :P
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 15:30

ASIULA HK napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Skurczybyk odpalał ją między samochodami, gasił, odpalał, gasił przy tym kolesiu aż w końcu wsiadł do niego do samchodu i dobili targu

No wiesz :roll: , z piłą łańcuchową ... pod nosem ...trudno dyskutować :oczko_usmiech:

Fakt :lool: :lool: tym bardziej, że tę piłę dzierży Cygan :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2014 16:28

Leszek Skupin napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Obawiam się, że wiosną możesz mieć problem z przejechaniem tej drogi bo od września do maja jest zamknięty tunel a poza tym koledzy tam byli w maju i nie dali rady na dwa terenowe Landcruisery - za dużo śniegu było ;) na końcu czerwca tam jeszcze całe połacie śniegu leżały także wiesz... może być różnie. ;)

Dzięki za cenną uwagę :P chcemy się wybrać w łikend majowy, mam nadzieję że damy rade i przebijemy się choćby z zaprzęgniętymi do landrovera reniferami :wink:

Nie czytasz mnie uważnie... nie przebijecie się bo TUNEL JEST ZAMKNIĘTY :P

No fakt nie doczytałem, to będzie trza imprezę przenieść pod koniec czerwca :P
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2014 16:59

A tu masz coś jakbyś chciał atakować na przełomie maj - czerwiec :D
trasa-transfogarska-t11584.html
Polecam Typowo - zawodowy wątek :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Drum bun, drum in lucru, Timisoreana i trochę Bułgarii - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone