Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drum bun, drum in lucru, Timisoreana i trochę Bułgarii

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.12.2014 13:59

Załóż klub AC: "Anonimowi Croholicy" :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.12.2014 14:04

Leszek Skupin napisał(a):Załóż klub AC: "Anonimowi Croholicy" :D

To już nie wystarczy być forumowiczem? :oczko_usmiech:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.12.2014 14:21

Chyba nie ;) Zobacz jaki potężny jest dział "Jak nie Chorwacja to... ???" :mrgreen: :oczko_usmiech: :boss:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.12.2014 18:04

Słowo "zdrada" mogę traktować tylko jako ironię 8)

Jeżdżę do różnych krajów i żadnemu przysięgi nie składałem :roll:

W Chorwacji bardzo mi się podoba :wink:

Jak góry, to najbardziej lubię Alpy :D


Sozopol pokazany na fotkach jak na razie niczym mnie nie powalił na kolana, drewniane domy wyglądają na bardzo brzydkie :roll:

Warnę wspominam jako duże miasto portowe, średniej urody.

Złote Piaski w 1988 roku miały bardzo fajną plażę. tam mi się podobało. Piasek był faktycznie złoty, plaża była bardzo czysta. :D
Hotelowe klocki ginęły w zieleni i nie było widać ich klockowatości 8)
Złote Piaski oceniłem wtedy na 5 :wink:

Znajomi byli w Sinemorcu i jak opisywali swój pobyt, to główną zaletą było ciepłe morze i niskie ceny.
Plaże były takie sobie, a krajobrazy też nie olśniewały.
W wodzie w kilku miejscach było sporo wodorostów.

Ogólnie wybrzeże Bułgarii zdecydowanie przegrywa z chorwackim :roll:
No, ale to moja subiektywna opinia 8)
Ostatnio edytowano 05.12.2014 18:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.12.2014 18:16

Lednice napisał(a):...
Jeżdżę do różnych krajów i żadnemu przysięgi nie składałem :roll:
...
Sozopol pokazany na fotkach jak na razie niczym mnie nie powalił na kolana, drewniane domy brzydkie :roll:

...
Znajomi byli w Sinemorcu i jak opisywali swój pobyt, to główną zaletą było ciepłe morze i niskie ceny.
Plaże były takie sobie, a krajobrazy też nie olśniewały

Ogólnie wybrzeże Bułgarii jednak zdecydowanie przegrywa z chorwackim :roll:

Ja też żadnemu z krajów nie składałem przysięgi ;)
Sozopol to coś innego niż chorwackie miasta. W ogóle ta część Bałkanów różni się od zachodniego wybrzeża. Czy brzydkie... rzecz gustu.

Czy wybrzeże Bułgarii przegrywa zdecydowanie z Chorwackim :?: Nie chcę tu rozpętywać jakiejś wojny Bułgarsko - Chorwackiej, ale w obu krajach te wybrzeża są różne. I w Bułgarii można znaleźć fajne plaże mimo, że piaszczyste. Morze Czarne czystością nie powala - fakt. Jest sporo glonów. A o Sozopolu jeszcze będzie, będzie również o kilku miasteczkach wzdłuż wybrzeża na południe w stronę granicy z Turcją ;)

Podsumowując jeśli ktoś będzie szukał czegoś co mu się spodoba w tym kraju (mówię o Bułgarii) to to znajdzie. Lecz jeśli pojedzie tam i będzie tylko złych i brzydkich rzeczy się doszukiwał to będzie miał spartolone wakacje, bo też to znajdzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.12.2014 18:26

No, ale raczej nikt nie jedzie na wczasy szukać minusów :D

W Bułgarii ciekawe jest wnętrze kraju 8)
Już wspominałem o mieście Weliko Tyrnowo, to prawdziwa perła :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.12.2014 20:02

Leszek Skupin napisał(a):Ja już nie piszę nawet o zdradzie. W moim przypadku to bigamia :lool: 8O :D

Chyba żartujesz. Przecież tutaj to "co drugi" takim jest. Każdemu przytrafiają się chwile słabości i skoczy sobie na bok. :wink:
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 05.12.2014 21:47

Leszek widzę po rejestracji że jesteś moim krajanem. Ja mieszkam w Kielcach a Ty pewnie gdzieś w okolicy.
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 05.12.2014 21:57

jeśli ktoś chce się dowiedzieć wszystkiego o Bułgarii polecam stronę: bulgaricus.com.pl
Strona odpowiednik cro.pl ,korzystałem z niej podczas moich podróży do Bułgarii
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.12.2014 22:01

Scal se Waść te posty.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.12.2014 12:43

Sozopol ładny ale dla mnie i tak był zbyt ludny. Choć w porównaniu z Nesebyrem to były pustki - ten ostatni faktycznie jest piękny, ale człowiek na człowieku...

dlatego pojechaliśmy za Sozopol do Sinemorca - tam naprawdę można było znaleźć jeszcze mało oblegane zakątki i na plaży i poza nią :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.12.2014 14:20

Lednice napisał(a):No, ale raczej nikt nie jedzie na wczasy szukać minusów :D
..

:D
woka napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Ja już nie piszę nawet o zdradzie. W moim przypadku to bigamia :lool: 8O :D

Chyba żartujesz. Przecież tutaj to "co drugi" takim jest. Każdemu przytrafiają się chwile słabości i skoczy sobie na bok. :wink:

Ale to już nie są skoki w bok :D w Chorwacji byliśmy 3 razy a poza nią na Bałkanach... niech policzę :D Grecja, Czarnogóra, Bułgaria i Rumunia, jakaś Bośnia przejazdowo, ale z noclegiem. Nie mówiąc, że o Albanię zahaczyliśmy, przejeżdżaliśmy przez Serbię, Macedonię ;)
szery napisał(a):Leszek widzę po rejestracji że jesteś moim krajanem. Ja mieszkam w Kielcach a Ty pewnie gdzieś w okolicy.

Borków kolego Borków :)
Pudelek napisał(a):Sozopol ładny ale dla mnie i tak był zbyt ludny. Choć w porównaniu z Nesebyrem to były pustki - ten ostatni faktycznie jest piękny, ale człowiek na człowieku...

dlatego pojechaliśmy za Sozopol do Sinemorca - tam naprawdę można było znaleźć jeszcze mało oblegane zakątki i na plaży i poza nią :)

My byliśmy na samym początku lipca i już było gwarno, ale można znaleźć ustronne zaciszne miejsca :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.12.2014 14:30

ja byłem w sierpniu, czyli w środku sezonu... w Sozopolu generalnie nie podobała mi się plaża - taka wciśnięty kawałek między morze a miasto. Zresztą, szczerze mówiąc, od początku chciałem spać właśnie w Sinemorcu i się nie zawiodłem :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.12.2014 15:22

Sozopol - ach jooooo :hearts: kiedy to było? chyba 30 lat temu jak dobrze liczę, jeszcze jako nastolatka, pierwsze zagramaniczne wakacje z rodzicami. Jechaliśmy pociągiem.
Było super, wszystko mi się podobało. Te kamienno drewniane domki, wąskie uliczki, zejście na plażę i ona sama, cieplutka woda w morzu i słońce non stop. Ludzi było bardzo mało. Byliśmy jeszcze w czerwcu, dzięki czemu urwał mi się rok szkolny.
W Sozopolu mieszkaliśmy gdzieś w północnej części, tam gdzie właśnie stara zabudowa jest ale nie mogę dokładnie zlokalizować teraz który to był domek. Korzystaliśmy zazwyczaj z plaży wschodniej bo do niej mieliśmy najbliżej.
W czasie naszego pobytu w Sozopolu kręcili Podróże Pana Kleksa a jego okręt Apolinary Baj cumował w porcie. Była to dodatkowa atrakcja gdyż mogliśmy podglądać czasem pracę aktorów. Siostra ma nawet z nimi kilka fotek, ja uznałam, że jestem zbyt dorosła na takie rzeczy :D
Odwiedziliśmy też wtedy Neseber nieskażony jeszcze chińskimi straganami. Mam super wspomnienia z Sozopolu :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.12.2014 12:30

Nadrobiłam zaległości i czekam na dalszy ciąg :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Drum bun, drum in lucru, Timisoreana i trochę Bułgarii - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone