Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dolomity - skalne twierdze

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.01.2013 17:08

plavac napisał(a):Czyżbym odnalazł "swoje" miejsce w Dolomitach ... 8O :)

Spiz de San Piero 2084 m npm :?:

Na tym się skupiłem i kombinowałem, jakąż to zagadkę mi dałeś...
O co chodzi z tym San Piero? Sprawdziłem, gdzie on się ulokował i dlaczego na niego akurat zwróciłeś uwagę. I - nic...

W końcu przyjrzałem się temu fragmentowi:
plavac napisał(a):
Franz napisał(a):
plavac napisał(a):Zbliżenie Marmolady mocarne !

Można by główkować, co to za skała widoczna z Bosconero. 8)

Nawet trzeba :wink:

I wtedy mnie olśniło. :lol:

Zrozumiałeś moje słowa, jako zagadkę, jakaż to skała kryje się w cieniu Marmolady!
Jeśli źle kombinuję, skoryguj mnie. Ale wydaje mi się, że podążam właściwym tropem.

Tymczasem ja "skałą" nazwałem właśnie Marmoladę, nie zwracając specjalnej uwagi na - owszem - całkiem ładną skałkę u dołu tej fotki. Zatem - z mojej strony żadnej zagadki nie było, ale faktycznie, tak mogłeś te słowa odebrać. :P

Jeśli zatem dobrze to rozwiązałem, to wróćmy do tej skały. To nie jest Spiz de S.Piero, tylko Spiz de Copada (1999m). Spójrz na pierwsza fotkę w tej serii - tam widać więcej. I tam jest również widocznay Spiz de S.Piero - na lewo od Spiz de Copada, poniżej majaczącej w chmurach Moiazzy.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.01.2013 19:03

Kapitalne lapsusy wirtualne nam wychodzą :lol:
Było dokładnie tak jak piszesz , odebrałem to jako zagadkę :)
Ale nie ma tego złego, nowa góra odkryta, nota bene trudna do zdobycia na samym końcu, ale ponoć warto, bo w klubie alpinistycznym z Pordenone nazywają Spiz de San Piero balkonem Bosconero.
Nie,nie , spokojnie , nie "rozmawiałem" z nimi, odwiedziłem tylko stronę :D
Właściwie to dwie góry, bo przecież pokazałeś na pierwszym planie Spiz de Copada.

A czemu Cię nie zrozumiałem ? Nawet w żartach nie nazwałbym Królowej - skałą :!: :wink:

Pozdrawiam 8)

Jak kciuk bez krwiaka - Naproxen żel najlepiej 10%. Jak z krwiakiem - Lioton 1000, a na noc - Arcalen. A do środka - aroniówka albo inne cudo z naszych sadów :)
mariusz-w
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 28.01.2013 19:13

plavac napisał(a):Ale nie ma tego złego, nowa góra odkryta, nota bene trudna do zdobycia na samym końcu, ale ponoć warto, bo w klubie alpinistycznym z Pordenone nazywają Spiz de San Piero balkonem Bosconero.
....................................
Właściwie to dwie góry, bo przecież pokazałeś na pierwszym planie Spiz de Copada.

Teraz to dopiero zagadki robicie ... spiz taki, a taki ... a ja jeszcze nie mam map obejmujących te południowe strony !
Moje skończyły się na wysokości Passo San Pellegrino i Passo Cibiana. :evil: :)

pozdrawiam.
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.01.2013 20:06

plavac napisał(a):A czemu Cię nie zrozumiałem ? Nawet w żartach nie nazwałbym Królowej - skałą :!: :wink:

Przepraszam za ten brak należnego szacunku. :oops:
:P

plavac napisał(a):Jak kciuk bez krwiaka - Naproxen żel najlepiej 10%. Jak z krwiakiem - Lioton 1000, a na noc - Arcalen. A do środka - aroniówka albo inne cudo z naszych sadów :)

Będzie dobrze - trochę boli, trochę krwi spod paznokcia poszło, ale się zagoi bez żadnych środków.
Tylko coś wewnętrznie zażyję. :lol:

mariusz-w napisał(a):Teraz to dopiero zagadki robicie ... spiz taki, a taki ... a ja jeszcze nie mam map obejmujących te południowe strony !
Moje skończyły się na wysokości Passo San Pellegrino i Passo Cibiana. :evil: :)

To - na razie - pomocą służą moje fotki. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.01.2013 23:15

Przede mną już ostatni etap tej pętli. A do tego najkrótszy - łagodny powrót na Passo Cibiana. Zza Torre Campestrin przebija się przez obłoki Stornio Nord.

P2034755.JPG

P2034757.JPG

P2034758.JPG

W miarę, jak oddalam się od mojej trzeciej przełączki Bosconero, wyłania się z tyłu piękna baszta Sassolungo. Tego mniej słynnego Sassolungo.

P2034759.JPG

P2034760.JPG

P2034762.JPG

P2034764.JPG

P2034765.JPG
plavac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 29.01.2013 00:22

Pięknie dymiły ...
Jakby się co dopiero wyłoniły z morskich odmętów ...

Ok, idę spać :) I śnić ...

Buona notte 8)
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.01.2013 14:57

plavac napisał(a):Pięknie dymiły ...
Jakby się co dopiero wyłoniły z morskich odmętów ...

Ok, idę spać :) I śnić ...

Jeśli przyśniły Ci się góry, to piękne miałeś sny. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2013 21:33

Zejście jest krótkie i szybko ląduję przy samochodzie na Passo Cibiana.

P2034766.JPG

P2034767.JPG

Koniec pętli przez trzy przełęcze Bosconero. Jest dosyć wcześnie, zdążyłem się uwinąć zgodnie z planem. A tym planem jest nie tylko przejazd w kolejną grupę Dolomitów, której jeszcze w ogóle nie znam, ale ponadto dotarcie na nocleg do schroniska.
Ruszam z przełęczy tak samo, jak wczoraj, kiedy próbowałem znaleźć punkt startu w Bosconero z Val di Zoldo. Zatrzymuję się, by strzelić fotkę w kierunku grani Bosconero. Wczoraj wieczorem turnie płonęły w promieniach zachodzącego słońca.

P2034768.JPG

P2034769.JPG

P2034770.JPG

Dalej już jadę bez przystanków. Trochę błądzę w Belluno , wreszcie udaje mi się trafić na właściwą drogę i zagłębiam się w dolinę Ardo. Coraz węższa droga podnosi się na stok powyżej dna doliny i docieram do maleńkiego - ot, tak na trzy samochody - parkingu przy Case Bortot. Koniec możliwości jazdy.
Przygotowuję plecak na nocleg w schronisku i ewentualny kolejny nocleg, po czym zamykam samochód. Mam nadzieję, że zdążę przed zapadnięciem zmroku dotrzeć do Rifugio 7 Alpini. Ostatnie zabudowania zostają za mną, podczas gdy wchodzę w grupę Schiara.

P2034771.JPG

Na tej mapce, Schiara znajduje się całkiem u dołu, po prawej.
plavac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 30.01.2013 23:15

Logiczne to połączenie Bosconero i założenia bazy w Schiara. Ale trochę krzepy trzeba do tego mieć :)
Pejzaż z podejścia do rifugio 7 Alpini nietypowy jak na Dolomity. Przypomniał mi się widok z Granatów w stronę Nowego Targu - choć to w przeciwną stronę świata :)

Z nieciepliwością oczekuję na kolejne odcinki. Jak już wspominałem, mój serdeczny kolega spotkał w sierpniu ub. roku na kempingu p.Tkaczyka. Gorąco namawiał na odwiedzenie ferrat Schiary. Bardzom ciekaw Twojego spojrzenia.

Pozdrawiam 8)
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2013 23:57

plavac napisał(a):Logiczne to połączenie Bosconero i założenia bazy w Schiara. Ale trochę krzepy trzeba do tego mieć :)

Wtedy jeszcze miałem.
Eeech, chciałoby się być młodszym. Chciałoby się mieć tak... z pięćdziesiąt lat...

plavac napisał(a):Pejzaż z podejścia do rifugio 7 Alpini nietypowy jak na Dolomity. Przypomniał mi się widok z Granatów w stronę Nowego Targu - choć to w przeciwną stronę świata :)

No tak, to już spojrzenie poza Alpy.

plavac napisał(a):Z nieciepliwością oczekuję na kolejne odcinki. Jak już wspominałem, mój serdeczny kolega spotkał w sierpniu ub. roku na kempingu p.Tkaczyka. Gorąco namawiał na odwiedzenie ferrat Schiary. Bardzom ciekaw Twojego spojrzenia.

Uprzedzając nadchodzące odcinki - polecam. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 31.01.2013 08:47

plavac napisał(a):Bardzom ciekaw Twojego spojrzenia.

... ja również ! :)
Franz
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.01.2013 13:05

mariusz-w napisał(a):
plavac napisał(a):Bardzom ciekaw Twojego spojrzenia.

... ja również ! :)

Tutaj już miejscami będziemy się porządnie asekurować.

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.01.2013 13:59

Franz napisał(a):Tutaj już miejscami będziemy się porządnie asekurować.

Dla bezpieczności przywiązałem się do krzesełka :D
Franz
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.01.2013 14:44

weldon napisał(a):Dla bezpieczności przywiązałem się do krzesełka :D

:lol:
Mało stopni swobody pozostało...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.02.2013 00:09

Szeroka dróżka trawersuje początkowo ponad podnoszącym się dnem doliny, by w końcu się z nim zetknąć. Z południa wciskają się weń obłoki, które jednak szybko siadają na ziemi i rozpływają się, pozostawiając pogodne niebo w górze.

P2034772.JPG

P2034773.JPG

P2034774.JPG

P2034775.JPG

P2034777.JPG

Teraz szybko zyskuję wysokość, podążając w górę doliny, a z braku szerszych widoków skupiam wzrok na licznych malych kaskadach strumyczków, spadających po pochyłych skalnych płytach.

P2034779.JPG

P2034780.JPG

P2034781.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Dolomity - skalne twierdze - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018