Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 30.06.2010 12:45

Bert napisał(a):W tym roku: na granicy wjazdowej do Chorwacji celnikom i strażnikom się w paszporty nie chce patrzeć a co dopiero do bagażnika. Trzepią za to w drodze powrotnej - nawet w nocy. Każą otwierać bagażnik i pytają o alkohole.....


Kto szuka alkoholu; Chorwaci czy Sloveńcy?
P.
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 30.06.2010 15:08

nie zwróciłem uwagi na naszywki na mundurze, więc nie wiem...mówił i tak po angielsku :):)...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 01.07.2010 15:33

piotr62 napisał(a):
Bert napisał(a):W tym roku: na granicy wjazdowej do Chorwacji celnikom i strażnikom się w paszporty nie chce patrzeć a co dopiero do bagażnika. Trzepią za to w drodze powrotnej - nawet w nocy. Każą otwierać bagażnik i pytają o alkohole.....


Kto szuka alkoholu; Chorwaci czy Sloveńcy?
P.


U nas fajki i Finka drogie to Polacy kupuja i zapas roczny zabieraja ze soba :D
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 01.07.2010 15:37

no właśnie tego nie rozumię w naszym pięknym narodzie...nie stać Cię na papierosy - nie pal, nie stąć Cię na Finlandie idź do biedronki po flaszkę...
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 01.07.2010 19:42

zpoe napisał(a):no właśnie tego nie rozumię w naszym pięknym narodzie...nie stać Cię na papierosy - nie pal, nie stąć Cię na Finlandie idź do biedronki po flaszkę...

A co ty masz do biedronki ja tylko w lidlu kupuję flaszki na drugi dzień głowa boli tak samo jak po finlandii
leeluu1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leeluu1 » 01.07.2010 20:20

Mi np. przypomniało się już na samej granicy CRO-SLO w drodze powrotnej do domu ( jak przedemną zjechał samochod na boczek ) ze mam 7 butelek rakiji i 3 osoby w samochodzie. Całe szczeście przejazd trwał tak szybko że nie zdążyłem się oswoić z myślą a już byłem w drodze do Maliboru
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 01.07.2010 21:31

piotr62 napisał(a):
Bert napisał(a):W tym roku: na granicy wjazdowej do Chorwacji celnikom i strażnikom się w paszporty nie chce patrzeć a co dopiero do bagażnika. Trzepią za to w drodze powrotnej - nawet w nocy. Każą otwierać bagażnik i pytają o alkohole.....


Kto szuka alkoholu; Chorwaci czy Sloveńcy?
P.


Granica słoweńska jest zewnętrzną granicą UE i dlatego robią to Słoweńcy.
Trzepią też Madziary w drodze powrotnej, ale oni głównie szukają dla odmiany "fajek".
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 01.07.2010 22:27

leeluu1 napisał(a): Mi np. przypomniało się już na samej granicy CRO-SLO w drodze powrotnej do domu ( jak przedemną zjechał samochod na boczek ) ze mam 7 butelek rakiji i 3 osoby w samochodzie. Całe szczeście przejazd trwał tak szybko że nie zdążyłem się oswoić z myślą a już byłem w drodze do Maliboru



http://www.novasol.pl/faq/wazne_w_podrozy.html

10 litrów spirytusu na głowe można wwieźć, niepotrzebne te nerwy.

P.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2010 06:34

piotr62 napisał(a):http://www.novasol.pl/faq/wazne_w_podrozy.html

10 litrów spirytusu na głowe można wwieźć, niepotrzebne te nerwy.

P.

Znasz kawały o Radio Erewań ?
Czyli racje masz z tym spirem ale nie do końca :wink:
Ta norma spiru obowiązuje wewnątrz UE.
Na granicy zewnętrznej UE czyli np. HR/SLO lub HR/H możesz go mieć max 1 l.
leeluu1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leeluu1 » 02.07.2010 07:51

Dokładnie 1 L lub chyba 10 piw i cos tam jeszcze z winem bylo. Jednak człowiek szybko przyzwyczaja się do wolności ;) Przecież wcześniej na każdej granicy człowiek miał jakieś ciśnienie, potrzebne czy nie ale jakaś nerwówka była, może z samego faktu zobaczenia celnika i to że to granica ;) Niby nic takiego nie wieziemy a jednak mamy jakieś obawy, bardziej związane chyba z tym że coś nam będą kazali ( wychodzić pokazywać itp ) Większe ciśnienie powinniśmy mieć z policją niż z celnikiem na granicy, jeśli jesteśmy czyści a raczej każdy z nas taki jest to czego sie obawiać ;) no chyba ze naprawde tej rakiji wieziemy niewiem ile ;) jedynie pewnie co nam grozi to konfiskata
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 02.07.2010 08:27

no właśnie tego nie rozumię w naszym pięknym narodzie...nie stać Cię na papierosy - nie pal, nie stąć Cię na Finlandie idź do biedronki po flaszkę...

A co ty masz do biedronki ja tylko w lidlu kupuję flaszki na drugi dzień głowa boli tak samo jak po finlandii


no jeżeli nie widzisz różnicy między Finlandią a wódką za 12zł z biedronki czy lidla to w Twoim przypadku rzeczywiście nie ma sensu pchać się w Finkę 8)
dla mnie różnica jest i to wielka[/quote]
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 05.07.2010 13:06

jak wyjeżdżałem 22 czerwca a wracałem 2 lipca, dokładnie sprawdzili bagaznik i box, w tamta stronę coś tam psioczyli że wwozimy za dużo jedzenia, ale dało rade, a z powrotem szukali alkoholu. Przejście Letenye/Gorican.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 05.07.2010 18:06

Byłam 7 razy i nikt nigdy nie zainteresowł się naszym bagażnikiem.Sprawdzanie paszportów -i owszem,bywalo-ale raczej rzadko.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2302
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 05.07.2010 19:55

Wjeżdżałem kilka razy do Cro i nigdy nikt nawet nie próbował sprawdzać samochodu, nawet na paszporty nie zawsze zerkali.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.07.2010 22:45

Trasa CZ-A-SLO-HR. Tylko na granicy SLO-HR pan zajrzał do paszportów. Nie trzeba było nawet wysiadać z auta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone