Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arigma
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arigma » 07.07.2010 11:38

Witam!!!
Właśnie wróciłam z Chorwacji i muszę powiedzieć, że przytrafiła nam się na granicy węgiersko-chorwackiej kontrola celna (Letenje-Gorician). Straszy, nadgorliwy Pan Chorwat, sprawdził nam autko i kazał pokazać pozwolenie na radio cb. Nie mieliśmy, wiec kazał nam je schować i powiedział, ze jak policja to zobaczy to nam zwinie. Z trzech samochodów, które jechały przed nami z Polski zawrócił jeden, ponieważ mieli napoje z Polski (na widoku) i nie chcieli ich wyrzucić. Przetrzepał im samochód i powiedział im, że w Chorwacji tez są takie same i dobre. Pojechali więc na inne przejście. To był jedyny incydent jaki widziałam na przejściu granicznym. Reszta przejazdów, była bardzo w porządku, mili celnicy, nawet jeden Węgier mówił do nas po Polsku. Na tym przejściu ci młodzi celnicy na tego starszego to patrzyli z lekkim uśmieszkiem, więc nie wiem kto to był. Nadmienię jeszcze, że w naszym samochodzie mieliśmy jedzenia bardzo dużo i wodę mineralną, ale celnik nic nie zauważył. Więc jak się dobrze człowiek spakuje, to zostawią w spokoju.
Pozdr.
leeluu1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leeluu1 » 07.07.2010 13:25

Odpowiedź jest jedna.. celnicy którzy trzepią na granicy maja rodziny w Słowenii i robią to na złość że nie jeździmy przez Słowenie i nie kupujemy winieteki tylko wybieramy alternatywe. A tak na serio przejeżdża tamtędy tysiące samochodów dodajmy do tego pore dnia w której przychodzi zmęczenie celnika i na kimś musi się wyrzuć ( bo w nocy sie nie odstresował ;) ) i w końcu któryś musza zatrzymąć i skontrolować ( to jest zewnętrzna granica UE ) niema co sie dziwić odwykliśmy od tego. Nikogo nie zamykają nikogo nie przetrzymują nikomu krzywdy nie robią i nie rozbierają samochodu. ;) Czy bywają tam też niemile celniczki?
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 07.07.2010 18:32

Fatamorgana napisał(a):8O 8O 8O
Pytasz chłopie, jakbyś wczoraj z kosmosu wrócił.... :lol: :wink:


pytam, bo jedna kumpela która jedzie w tym roku zaczęła mi wmawiać, że jest potrzebny paszport i specjalnie na jeden wyjazd sobie wyrobiła. pół dnia mnie przekonywała, ze jest potrzebny.. więc wolałem się upewnić. Klasy jak widać na forum nie pokazaliście drodzy koledzy.. teraz pewnie gro wskaże mi gooooooogle.. ale to już mnie nie zdziwi.
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 07.07.2010 19:04

PASZPORT lepiej jak jest ,bo odpukać jakby co a masz zapewne dodatkowe ubezpieczenie to samolotem cię nie zawinom do Polski
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 07.07.2010 20:19

matrix02 napisał(a):PASZPORT lepiej jak jest ,bo odpukać jakby co a masz zapewne dodatkowe ubezpieczenie to samolotem cię nie zawinom do Polski

Nie opowiadaj głupot
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.07.2010 22:17

MXMX napisał(a): Klasy jak widać na forum nie pokazaliście drodzy koledzy.. teraz pewnie gro wskaże mi gooooooogle.. ale to już mnie nie zdziwi.


Polecam Google i regulamin tego forum: "Zasady w skrócie" p.1
P.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.07.2010 03:40

Arigma napisał(a):Witam!!!
Właśnie wróciłam z Chorwacji i muszę powiedzieć, że przytrafiła nam się na granicy węgiersko-chorwackiej kontrola celna (Letenje-Gorician).


Ło Jezus Maria!!!!!!!!!!!
8O 8O 8O

Straszy, nadgorliwy Pan Chorwat


Eeeee....yyyyy...znaczy się, on był straszny, straszył Was, czy był starszy? Bo jakoś nie umiem dojść o co chodzi...
:roll: :?:

... sprawdził nam autko i kazał pokazać pozwolenie na radio cb.

A pozwolenia na wyjazd z Polski i wjazd do CRO nie kazał pokazać?
8O :lol: :lol: :lol:

Nie mieliśmy, wiec kazał nam je schować i powiedział, ze jak policja to zobaczy to nam zwinie.
Znaczy ukradnie wam/zabierze?! 8O
Matko boska! To musiało brzmieć groźnie!
A po jakiemu do Was to mówił?
Znacie chorwacki?

Z trzech samochodów, które jechały przed nami z Polski zawrócił jeden, ponieważ mieli napoje z Polski (na widoku) i nie chcieli ich wyrzucić.

8O 8O 8O
No jak nic przemytnicy- a przynajmniej hurtownicy!!!
:lol: :roll:
(Musiało tych butelek być masa, skoro woleli nadkładać drogi... 8O )
(Musiałem przeczytać 2 razy tę część, bo wydawało mi się, że mowa jest o kontroli przed wejściem do ...samolotu.)

Przetrzepał im samochód i powiedział im, że w Chorwacji tez są takie same i dobre.

8O 8O 8O Okłamał Was!
Bzdury gadał a wy się daliście nabrać!
W Chorwacji nie mają Staropolanki, Ustronianki, ani Żywca Zdroju!!! :wink:

Pojechali więc na inne przejście. To był jedyny incydent jaki widziałam na przejściu granicznym.

Jeszcze się naoglądasz... takich i gorszych incydentów.
Jak Ci się trafi fart, to zobaczysz jak chorwacki celnik zabiera Polakom wodę mineralną...i konfiskuje kiełbasę!

Reszta przejazdów, była bardzo w porządku, mili celnicy, nawet jeden Węgier mówił do nas po Polsku.

A zakładałaś, że wszędzie będzie źle i strasznie? :roll:
Bo wiesz...na tych granicach to różnie bywa...

Na tym przejściu ci młodzi celnicy na tego starszego to patrzyli z lekkim uśmieszkiem, więc nie wiem kto to był.

wujek.... :lol: lub....niech zgadnę: ich kolega z pracy!?

Nadmienię jeszcze, że w naszym samochodzie mieliśmy jedzenia bardzo dużo i wodę mineralną, ale celnik nic nie zauważył.

Bogu niech będą dzięki! :)
Tym razem Wam się udało, ale nastepnym razem będziecie mieli grzech. :)
Ale z tego celnika oferma....tak przegapić tyle polskiej wody mineralnej!
Tak przy okazji- gdzie wyście to wszystko pochowali w aucie, skoro nic nie zauważył??? 8O 8O 8O
Więc jak się dobrze człowiek spakuje, to zostawią w spokoju.


Muszę Cię bardzo zawieść. To nie zależy ani od spakowania, ani od ilości tych butelek mineralnej....
Ale tak ogólnie, to podziwiam Wasz spryt i przygotowanie do przekroczenia tej strasznej granicy.... 8O 8O 8O
Pewnie to co tam widzieliście i przeżyliście pozostawi w Was niezatarte wrażenia. :) :wink:

Pozdr.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.07.2010 07:17

Tak sobie jechałem załadowany w czerwcu do Chorwacji trasą przez Wiedeń i uwieżcie mi nikt niczego na żadnej granicy nie sprawdzał oraz do niczego się nie przyczepiał http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... f7b98.html
Ndrangheta
zbanowany
Posty: 404
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ndrangheta » 08.07.2010 07:40

:papa:
Ostatnio edytowano 13.11.2010 11:30 przez Ndrangheta, łącznie edytowano 1 raz
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.07.2010 08:19

Pięć osób jechało,więc pić i jeść się chciało.Był z nami kucharz i barman więc mięso i alkohole przyjechały z Polski.Z powodu zakazu grillowania zabraliśmy również ze sobą duży grill elektryczny.
Ostatnio edytowano 08.07.2010 09:41 przez Z, łącznie edytowano 1 raz
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 08.07.2010 09:39

piotr62 napisał(a):
MXMX napisał(a): Klasy jak widać na forum nie pokazaliście drodzy koledzy.. teraz pewnie gro wskaże mi gooooooogle.. ale to już mnie nie zdziwi.


Polecam Google i regulamin tego forum: "Zasady w skrócie" p.1
P.

sory ale wsrod tylu skrajnych opinii, czlowiek zawsze pyta zeby sie upewnic
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 08.07.2010 09:44

Arigma napisał(a): przytrafiła nam się na granicy węgiersko-chorwackiej kontrola celna (Letenje-Gorician). Straszy, nadgorliwy Pan Chorwat, sprawdził nam autko i kazał pokazać pozwolenie na radio cb.

z tego co mi wiadomo, nie jest tam potrzebne pozwolenie na CB, tylko ewentualnie homologacja/deklaracja zgodności, która zawsze trzeba wozić, bo w przeciwnym razie mogą mieć wątpliwości czy ten sprzęcik nie sieje po innych niedozwolonych częstotliwościach..
Arigma
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arigma » 08.07.2010 21:19

z tego co zrozumiałam to chciał zobaczyć pozwolenie na używanie cb w Chorwacji, ale być może, że chodziło o homologację.

Do tego Pana, co tak skrupulatnie zajął się analizą mojego tekstu: Pan to się chyba najadł szaleju i lekko przesadził z tą ironią. Proszę się bardziej zająć interpretacją wierszy a nie nabijać z innych ludzi.
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 09.07.2010 12:00

to jest niestety przykład jak z cro-maniaka robi sie troll-maniak, ogranicze sie do tego krotkiego komentarza, bo jeszcze mnie zbanują 8O
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 09.07.2010 12:22

Do używania CB radnia nie jest potrzebna żadna zgoda, tak samo jak w Polsce.
Sekretariat Ambasady
Republiki Chorwacji
w Warszawie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone