Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.06.2010 22:17

Haweł napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Nie zdziwiłbym się gdyby Haweł był Holwudem.Hawel u góry, Holwud na dole.W jednym mieszkali domu. :D


czego chcesz odemnie ?

Ostatnio piszesz jak nawiedzony albo na haju.Byłeś na Chorwacji to Ci wybaczam. :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.06.2010 22:35

AndrzejJ. napisał(a):
Haweł napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Nie zdziwiłbym się gdyby Haweł był Holwudem.Hawel u góry, Holwud na dole.W jednym mieszkali domu. :D


czego chcesz odemnie ?

Ostatnio piszesz jak nawiedzony albo na haju.Byłeś na Chorwacji to Ci wybaczam. :D


Dzieki TATO,przepraszam...
agusia7
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agusia7 » 28.06.2010 13:35

witam ponownie,
.... a tu widzę, gorąco !!!

wysłałam zapytanie na temat j/w do narodowego ośrodka informacji chorwackiej i dostałam taką oto odpowiedź:

http://www.msz.gov.pl/index.php?page=14 ... ment=25696

więc, jak widać, nie ma się czym martwić !
pozdr,
Aga
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 29.06.2010 19:24

W tym roku: na granicy wjazdowej do Chorwacji celnikom i strażnikom się w paszporty nie chce patrzeć a co dopiero do bagażnika. Trzepią za to w drodze powrotnej - nawet w nocy. Każą otwierać bagażnik i pytają o alkohole.....
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 29.06.2010 19:53

Nas nawet w drodze powrotnej nie sprawdzali, tylko paszporty i zapraszamy ponownie :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 29.06.2010 20:11

beagm napisał(a):tylko paszporty i zapraszamy ponownie :)




W zeszłym roku nieźle musiałem się"nawyginać",
żeby zechciał spojrzeć na nasze paszporty :lol: :twisted:
A gdy poprosiłem go o pieczątkę[na pamiątkę],
tylko się uśmiechnął :lol:..........i nic.
KrissGDA
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrissGDA » 29.06.2010 20:13

nam tez tylko dowody sprawdzali
wyjatkiem byla slowenia gdzie zatrzymywali wszystkie auta i sprawdzali winiety (za jej brak mandat 150euro), a co bardziej luksusowe auto to dokumenty, numery auta i takie tam
arek39elblag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek39elblag » 29.06.2010 20:58

Jechałem w tamtym roku w sierpniu i ani do CRO jak i z powortem nikt Nas nie "trzepał"
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 29.06.2010 21:41

A ja w niedzielę przekraczałem granicę chorwacką i widziałem jak trzepali samochód wyjeżdżający z CRO. Dwie kobitki wyciągały wszystko z bagażnika. Nie zauważyłem tylko jakiej narodowości. Po prostu chyba miały pecha...
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 29.06.2010 22:27

Po tym, jak mój ślubny z kolegą zrobili zakupy i wrócili obładowani w domaci prodej zaczęliśmy się zastanawiać ile można wwieźć do Polski z Chorwacji ;)

Stanęło na tym, że "najwyżej" jak nas złapią, to skonsumujemy na miejscu :P

Oczywiście nie było tego "aż tyle", żeby się stresować na poważnie (głównie 25% kruszkovac mniammmmm dla mnie :) ) :)

No ale co do samego "trzepania" - nikt nas nie trzepał ani rok temu, ani tydzień temu - wręcz bym powiedziała, że nas na granicach olali i nawet dzieciom trudno było przez to wytłumaczyć, że właśnie granice dwóch różnych państw przekraczamy ;)
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 30.06.2010 06:28

Raschey napisał(a):Jakie znowu paszporty ???
Przeca tam się na dowód wjeżdża.

Zgodnie z literą prawa wymagany jest paszport,100 razy się uda wjechać na dowód 101 nie i co wtedy,tylko czekać na zmianę celników.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2010 06:36

ElciaS napisał(a):Zgodnie z literą prawa wymagany jest paszport,100 razy się uda wjechać na dowód 101 nie i co wtedy,tylko czekać na zmianę celników.

Zgodnie z literą prawa - najpierw doczytaj, później pisz.
Wprowadzasz w innych błąd taką wypowiedzią.
Gdybyś miała watpliwość to na d.o. wjeźdza się a nie udaje się wjechać nawet do Albanii i Serbii :lol:
Linki do przepisów mówiących o wjeździe na D.O. w poszczególnych krajach bałkańskich masz na forum, dużo szukania nie ma.
I to nie do celników należy decyzja :wink:
KrissGDA
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrissGDA » 30.06.2010 08:31

ElciaS napisał(a):
Raschey napisał(a):Jakie znowu paszporty ???
Przeca tam się na dowód wjeżdża.

Zgodnie z literą prawa wymagany jest paszport,100 razy się uda wjechać na dowód 101 nie i co wtedy,tylko czekać na zmianę celników.


dzwonilem z ciekawosci do ambasany przed swoim wyjazdem - tam tez potwierdzaja ze na dowod
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 30.06.2010 10:10

Po co dzwonić do ambasady. Masz internet o wystarczy wejść na tę stronę:
http://www.msz.gov.pl/Informacje,dla,obywateli,RP,wyjezdzajacych,za,granice,1800.html
a tam jak byk napisane dowód osobisty/paszport.
Czy znasz bardziej wiarygodne źródło?
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 30.06.2010 10:27

pablo2222 napisał(a):Czy znasz bardziej wiarygodne źródło?


Zna ! - Pani Goździkowa :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone