Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 22.04.2010 12:38

Zavadcoff napisał(a):...


Coś nas chyba wkręcasz...
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 22.04.2010 14:40

OJ NIE!
Przeważono go, looknięto do dowodu rejestracyjnego i zapłacił, po czym odjechał z kwitkiem.
Pozdrawiam
Darus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darus » 23.06.2010 14:33

A jak jest na granicy Serbii i Węgier, podobno są duże kolejki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2010 18:04

Darus napisał(a):A jak jest na granicy Serbii i Węgier, podobno są duże kolejki.

Zależy kiedy jedziesz.
Jak w lipcowy lub sierpniowy weekend to życzę Ci dużo zdrowia i cierpliwości :lol:
Klamer75
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klamer75 » 23.06.2010 18:30

12 sierpnia 2009 na granicy Węgiersko-Chorwackiej Chorwat kazał otworzyć bagażnik a potem się spytał co mam w "trumnie" na dachu. ja mu odpowedziałem że "ciuchy". popatrzył na mnie jak by sie zastanawiał co to znaczy a następnie machnał ręką.
Ale z boku widziałem białego busa wyjęte wszystkie bagaże młodzi ludzie obok i pani Chorwatka zakładająca lateksowe rekawiczki....... Zaraz przypomniał mi sie film "Naga Broń".........
Darus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darus » 23.06.2010 19:54

Piotrek_B napisał(a):
Darus napisał(a):A jak jest na granicy Serbii i Węgier, podobno są duże kolejki.

Zależy kiedy jedziesz.
Jak w lipcowy lub sierpniowy weekend to życzę Ci dużo zdrowia i cierpliwości :lol:


Czyli planować powrót przez Serbię i Węgry nie w weekend. A w weekendy długo się czeka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2010 20:29

Darus napisał(a):Czyli planować powrót przez Serbię i Węgry nie w weekend....

Jak nie chcesz stać w kolejce za sprawą wegierskich celników, którzy na siłe chcą każdemu udowodnic jacy to oni sa ważni to lepiej nie jedż w weekend.
W weekendy jest najwieksze zmasowanie zachodnioeuropejskich Turków i na nich właśnie Wegrzy się wyżywają.
A pozostali muszą stać jak osły i patrzęc na tą węgierską żenadę :twisted:
Darus napisał(a):A w weekendy długo się czeka?

2-3 godziny to wg mnie wersja optymistyczna (stoisz w pełnym słońcu, zero cienia)
W ubiegłym roku Madziary pobiły "rekord" i w ostatni weekend lipca kolejka na wyjazd - ok. 8 godzin stania jak jełop :roll:
Z tego co sprawdzałem na sobie to między poniedziałkiem a środą jest luzik i przejazd praktycznie z marszu.

Żeby nie było wątpliwości - mówię o przejściu granicznym na autostradzie M5 - ROSZKE / HORGOSZ
Darus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darus » 23.06.2010 20:41

Kiepsko planowałem powrót przez Serbię w sobotę. Trzeba chyba plany zmienić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2010 20:49

Darus napisał(a):Kiepsko planowałem powrót przez Serbię w sobotę. Trzeba chyba plany zmienić.

Możesz zmienić granicę.
W Suboticy odbijasz na przejście graniczne KELEBIJA / TOMPA i w Tompie jedziesz na Szeged i wpinasz się na M5 - dotychczas był tam w miare luzik ale jak będzie w tym roku tego nikt chyba nie przewidzi bo Turcy z tego co widziałem też już mają serdecznie dość i zaczynają powoli szukać alternatywnych przejść granicznych.

Dwa opisy ROSZKE/HORGOSZ masz tu:
- Krystofa
- i moja, nieco krótsza
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2010 21:10

Darus napisał(a):A jak jest na granicy Serbii i Węgier, podobno są duże kolejki.

Ja w zeszłym roku (łykend) stałem, a raczej pchałem samochód 4h,korek ok. 2km więc nie warto było co chwila puszczać silnika, tak robili wszyscy, a i gimnastyka super , powód tabuny Turasów jadących z Niemiec do Turcji.
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 24.06.2010 21:34

Piotrek_B napisał(a):
Darus napisał(a):Kiepsko planowałem powrót przez Serbię w sobotę. Trzeba chyba plany zmienić.

Możesz zmienić granicę.
W Suboticy odbijasz na przejście graniczne KELEBIJA / TOMPA i w Tompie jedziesz na Szeged i wpinasz się na M5 - dotychczas był tam w miare luzik ale jak będzie w tym roku tego nikt chyba nie przewidzi bo Turcy z tego co widziałem też już mają serdecznie dość i zaczynają powoli szukać alternatywnych przejść granicznych.

Dwa opisy ROSZKE/HORGOSZ masz tu:
- Krystofa
- i moja, nieco krótsza


Piotrek B dobrze radzi ja w zeszłym roku jechałem w sobotę korek w Szeged był ogromny jakieś 3km przed granicą około 2km przed granicą na autostradzie jest ostatni węzeł na, którym możesz zjechać i kierować się na przejście wskazane przez Piotrka. Mi się udało do zjazdu przejechać pasem awaryjnym za tirem tureckim bo inaczej to masakra. Na przejściu w Tompa było około 20 samochodów i przekroczyłem granicę w max 40min. Turcy zapewne znają to przejście ale nie wiem czy do końca bo turek jechał za mną bo nie wiedział jak dojechać (miałem navi) :wink: Jeżeli musisz jechać w sobotę tak jak ja to tylko przejście Tompa.
Darus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darus » 25.06.2010 08:32

Dzięki

Zmienię sobie trasę.
agusia7
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.06.2010
Kontrole na granicy chorwackiej ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) agusia7 » 27.06.2010 13:47

witam,
proszę o info na temat ewentualnych kontroli wwozu samochodem żywności na chorwackiej granicy,
dzięki i pozdrawiam,
Aga
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Kontrole na granicy chorwackiej ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 27.06.2010 13:54

Byłem co prawda tylko 2 razy i tym roku jadę 3-ci raz ale nigdy mnie nie kontrolowali. Tylko paszporty i tyle.
Fakt, że zawsze na Cro wjeżdżam w nocy i celnicy może są conieco senni :wink:
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 27.06.2010 13:56

Jakie znowu paszporty ???
Przeca tam się na dowód wjeżdża.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone