Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 09.07.2010 12:41

Na granicy Słoweńsko Chorwackiej sprawdzili tylko paszporty i jechać dalej
tam i z powrotem bez problemów jechałem z Córką i zdziwienie że tylko w 2 0soby
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 09.07.2010 14:36

Wracałem wczoraj. Chorwat machnął tylko ręką, celniczka czy tam strażniczka słoweńska udała, że sprawdza paszporty....
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 09.07.2010 15:02

20 VI wjazd do Cro (Węgry) Chorwat zapytał tylko o cel podróży.
01 VII wyjazd - Chorwat (starszy tęgawy gościu) spojrzał tylko na opalone buźki i machnął ręką. Węgrzy po sprawdzeniu paszportów sprawdzali tylko czy nie chowa się kogoś w bagażniku. Przed nami 3 samochodom na czeskich rejestracjach dłużej patrzył. Mi mimo że mam bardzo duży kufer to jak uchuliłem i zobaczył deski i kilka par płetw to od razu machnął ręką.
Wg mnie to na granicy należy zachować luz w połączeniu z kulturą.
Rozbiegane oczka i niepokój na twarzy same sugerują działania.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.07.2010 19:20

MXMX napisał(a):to jest niestety przykład jak z cro-maniaka robi sie troll-maniak, ogranicze sie do tego krotkiego komentarza, bo jeszcze mnie zbanują 8O


A ja się ogranicze do stwierdzenia, że lepiej mi jest być takim trollem, cro- maniakiem, niż takim ignorantem jak Ty. Myśl sobie i pisz co chcesz, ale mnie nie chodzi o to, żeby Ci zrobić na złość, ale abyś pojął, ze robisz Ty i inni sobie po prostu obciach zadając niektóre pytania.

Zbyt wiele razy miałem do czynienia z ludźmi mądrzącymi się na co dzień we wszystkich możliwych sprawach, (a niekoniecznie majacymi o nich większe pojęcie), żeby uwierzyć w to, że tutaj nagle zaczęli trafiać sami kompletnie nieżyciowi i niezaradni ludzie, odcięci od informacji publicznej, od radia, TV i z totalnymi zanikami pamięci.
Na co dzień macie dobre prace, umiecie to i tamto, jesteście wygadani, oczytani, prowadzicie mądre dyskusje z innymi ludźmi, a nie wiecie o tak podstawowych sprawach jak dowód czy paszport i kontrole graniczne?
To nie są rzeczy ukrywane, czy tajone przez państwa. Są trąbione wciąz w mediach, które oglądacie i których słuchacie.
Prawda jest niemiła ale naga.
Wam się po prostu nie chce pomyśleć i dowiedzieć tam, gdzie należy.
Jeden telefon do urzędu miejskiego i wiadomo jak z dokumentami.
Jedna wizyta na stronie MSZ i wszystko jasne co do przepisów o wyjeździe/wjeździe do danego kraju autem...
Taki problem panie MXMX?????

W ogóle to niedobrze, że forum CRO.pl w ostatnim czasie wielu osobom zastępuje zdrowy rozsądek, znajomość podstawowych spraw urzędowych, które są na wyciągnięcie ręki w swoim mieście i jeszcze łatwiej dostępne z netu, oraz przypomina biuro d/s porad dla osób życiowo niezaradnych lub tworzących niestworzone historyjki z przejść granicznych.
Ewentualnie przypomina filię biura doradczego d/s winiet...
(zawsze tych samych).
Tu wcale nie chodzi o to, żeby nowi nie zadawali żadnych naiwnych pytań, ale o to, żeby choć trochę przejrzeć- zrobić to minimum jakiego się oczekuje od każdego- w końcu po to jest to forum, żeby je czytać, preglądać a nie tylko pytać...

Dla was forum kończy się na zadawaniu paru pytań i czekaniu na odpowiedź.
Dla innych- w tym mnie- jest czymś o wiele więcej.
Nie masą powtarzających się dziecinnych pytań, lecz magazynem wiedzy, łatwo dostępnym i użytecznym. Zawierajacym nie od dzisiaj odpowiedzi na wszystkie wasze, ponawiane po raz n-ty nieprzemyślane pytania.

Niestety, ostatnio nagminnie śmieconym przez leniwców i minimalistów.

Forum tworzą przede wszystkim ci, którzy wzbogacają je swoją wiedzą i opisami, doświadczeniem.
Moze warto by im okazać odrobinę szacunku poprzez zapoznanie się z ich informacjami, co? Po co to wszystko napisali? Dla jaj? Z nudów?
A skad Ty wiesz, czy za miesiac, dwa, albo trzy, nie będziesz miał potrzeby dowiedzieć się znowu czegoś- tym razem bardziej konkretnego- i że akurat ja będę w stanie Ci pomóc, bo chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami???
Co powiesz wtedy?
Że troll Ci jednak podpowiedział? :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam. :)
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 10.07.2010 19:27

znakomity wywód jestem jak najbardziej za.... :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 10.07.2010 20:03

Świetna wypowiedż,i komletna.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.07.2010 20:26

Arigma napisał(a):z tego co zrozumiałam to chciał zobaczyć pozwolenie na używanie cb w Chorwacji, ale być może, że chodziło o homologację.

Mnie też zaczepił celnik jak wyjeżdzałem z CRO i chciał mi mandat wlepić.
Moim zdaniem należy CB schować przed granicą chorwacką i spokój.
Zresztą .... zależy na kogo się trafi :roll:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 11.07.2010 06:56

Fatamorgana napisał(a):
MXMX napisał(a):to jest niestety przykład jak z cro-maniaka robi sie troll-maniak, ogranicze sie do tego krotkiego komentarza, bo jeszcze mnie zbanują 8O


A ja się ogranicze do stwierdzenia, że lepiej mi jest być takim trollem, cro- maniakiem, niż takim ignorantem jak Ty. Myśl sobie i pisz co chcesz, ale mnie nie chodzi o to, żeby Ci zrobić na złość, ale abyś pojął, ze robisz Ty i inni sobie po prostu obciach zadając niektóre pytania...


No chłopie... sam bym tego lepiej nie napisał...
Podpisuję się pod wszystkim.
Chapeau bas :)
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 11.07.2010 15:35

Jechaliśmy z CB, bez pytań i komentarzy. Tam - przez Węgry i Słowenię (taki cycek) - pani spytała dokąd jedziemy, obejrzała zdjęcia (nad moim się zatrzymała bo wyglądam na nim jakbym właśnie wyszedł z mamra :lol: ), dała jakieś ulotki o ograniczeniach prędkości i kazała jechać.

W drodze powrotnej (Węgry) - pan przeliczył czy liczba paszportów zgadza się z liczbą pasażerów, powiedział "dzień dobry" i pomachał nam z uśmiechem. Oczywiście, innych granic w zasadzie nie było - najgorzej wyglądała węgiersko-słowacka w Rajce, od czasów Shengen nikt tam chyba nie zaglądał poza chuliganami, wygląda jak Prypeć, to miasto koło Czernobyla...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2010 17:24

Lechu67 napisał(a):20 VI wjazd do Cro (Węgry) Chorwat zapytał tylko o cel podróży.
01 VII wyjazd - Chorwat (starszy tęgawy gościu) spojrzał tylko na opalone buźki i machnął ręką.


Cześć Lechu :D widzę,ze już wróciłeś, mam pytanie - czy na stare przejście drogowe Letenye/Gorican można wjechać samochodem osobowym :?: :?:
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 11.07.2010 17:34

mirek109 napisał(a):
Crayfish napisał(a):Raz tylko o 1 piwo musiałem się kłócić z Węgrem.


Miałem podobną sytuacje ale ja się nie kłóciłem. Wypiłem na miejscu i kłopot zniknął.
Wsiadłem w samochód i w dalszą drogę :)

szerokiej drogi :):):)


BEZNADZIEJNE!!!! Policję powinien z marszu wezwać! i spisać blachę! :evil: :evil: :evil:

TOTALNA głupota- i na serio nie ma się czym chwalić!!!! przez takich XXX ludzie na drogach giną. Bo przecież "to tylko jedno piwko" , no może czasem dwa a jak i flachę sie walnie- to raz na mies. też się nic nie stanie, nie? :twisted:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 11.07.2010 17:40

Alurka, spokojnie, może kolega miał zmiennika? Bo jeśli nie to faktycznie niemądrze... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2010 18:44

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.07.2010 19:19

Janusz Bajcer napisał(a):
Lechu67 napisał(a):20 VI wjazd do Cro (Węgry) Chorwat zapytał tylko o cel podróży.
01 VII wyjazd - Chorwat (starszy tęgawy gościu) spojrzał tylko na opalone buźki i machnął ręką.


Cześć Lechu :D widzę,ze już wróciłeś, mam pytanie - czy na stare przejście drogowe Letenye/Gorican można wjechać samochodem osobowym :?: :?:


Mozesz wjechac w obie strony...ale to przejscie umiera,czynny jeden kantor,jedna knajpka i stacja paliw,w dzien,nie wiem jak w nocy,na parkingu zero samochodow,ja osobiscie zglupialem,jechalem tym przejsciem 30 czerwca,bylo jak umarle...na nowym przejsciu budki celnikow i po stonie Wegier,budka kantor podobno mozna matrice w niej tez kupic,ale nie sprawdzalem i tez jechalem w dzien,nie wiem jak to wyglada w nocy...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2010 19:41

Dzięki Haweł :D ja w nocy śpię na Węgrzech , w Gorican będę ok 8-9 rano, głownie chodzi mi o wymianę waluty, aby mieć kuny na opłatę za autostradę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone