Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 14.05.2013 19:16

Dziękuje za odpowiedz ! Pozdrawiam !
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.05.2013 23:40

aio napisał(a):W zeszłym roku jechaliśmy kamperem na majówkę i do lodówki nam nie zaglądali:-).
Prosili o otwarcie drzwi i stojąc na schodkach sprawdzali ilość osób i kto jest kto - jechało nas 6 osób.
Tylko na granicy BiH z Chorwacją wszedł celnik i sprawdził toaletę i łóżka, ale raczej o osoby mu chodziło a nie o jakiś przemyt czy nadmiar jedzenia w lodówce.
Pozdrawiam
Chodziło mu o przemyt - ale ludzi... :) :wink:
ble
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ble » 15.05.2013 00:07

Witam,
mam takie pytanie odnośnie wwożenia alkoholu. Jaka to jest ilość bo raz czytam że do 5l na osobę raz że 100l można. Chodzi mi głównie o piwo. Bo wiele dobrego nie słyszałem o chorwackim piwie. A wino nie specjalnie lubię.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.05.2013 02:07

Ktoś Ci bzdur naopowiadał. Chorwackie piwo jest tak samo dobre jak każde inne :) . Zresztą w Chorwacji możesz również kupić piwa nie tylko chorwackie. Fakt, nie ma może jakiegoś bardzo wielkiego wyboru, ale... w końcu jesteśmy na wakacjach :wink:
Zwykły, przeciętny konsument "złocistego napoju" powie Ci po prostu, że chorwackie piwa spokojnie "dają radę" :) .
No, chyba że jesteś jakimś bardzo wybrednym znawcą i smakoszem...
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 15.05.2013 06:16

ble napisał(a):Witam,
mam takie pytanie odnośnie wwożenia alkoholu. Jaka to jest ilość bo raz czytam że do 5l na osobę raz że 100l można. Chodzi mi głównie o piwo. Bo wiele dobrego nie słyszałem o chorwackim piwie. A wino nie specjalnie lubię.


Po to jade na wakacje np. do Chorwacji,zeby pokosztowac innej kuchni i innego trunku np. piwa...w domu na codzien mam inne potrawy i trunki...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.05.2013 06:38

Haweł napisał(a):
ble napisał(a):Witam,
mam takie pytanie odnośnie wwożenia alkoholu. Jaka to jest ilość bo raz czytam że do 5l na osobę raz że 100l można. Chodzi mi głównie o piwo. Bo wiele dobrego nie słyszałem o chorwackim piwie. A wino nie specjalnie lubię.


Po to jade na wakacje np. do Chorwacji,zeby pokosztowac innej kuchni i innego trunku np. piwa...w domu na codzien mam inne potrawy i trunki...

Ty może tak a on nie koniecznie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2013 08:30

ble napisał(a):Witam,
mam takie pytanie odnośnie wwożenia alkoholu. Jaka to jest ilość bo raz czytam że do 5l na osobę raz że 100l można. Chodzi mi głównie o piwo. Bo wiele dobrego nie słyszałem o chorwackim piwie. A wino nie specjalnie lubię.


Cudzoziemcy mogą wwozić do Chorwacji bez opłat celnych przedmioty niezbędne na czas podróży bądź wypoczynku turystycznego, a także inne rzeczy nie mające przeznaczenia handlowego. Zwolniony z cła jest wwóz do 200 szt. papierosów, do 1 l napojów wysokoprocentowych lub 2 l napojów o zawartości alkoholu do 22%, 1 kg kawy lub herbaty na osobę.

Po 1 lipca:
Przepisy unijne obowiązują czyli 10 litrów spirytusu, 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto), 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego), 110 litrów piwa.

Pozdrawiam
:papa:
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 25.05.2013 14:08

Szczerze mówiąc jeszcze mnie żadna kontrola na HR, w Słowenii oraz po drodze: Słowacja, Czechy, Węgry nie spotkała ;)
Oby jak najdłużej.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.05.2013 20:37

radkoski napisał(a):Szczerze mówiąc jeszcze mnie żadna kontrola na HR, w Słowenii oraz po drodze: Słowacja, Czechy, Węgry nie spotkała ;)
Oby jak najdłużej.


A żona? Zostawiasz ją w domu?
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 28.05.2013 10:05

Jest pewne ograniczenie przewozu alkoholu, oczywiście, że jest. Można przewieźć ale tylko tyle, niewiele...tyle, żeby podłoga nie wypadła :D
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.05.2013 18:57

Podróże po Europie wg UE

http://bookshop.europa.eu/pl/podr-e-po- ... Eu.lwD0UdL

jest o alkoholu, papierosach, Zielonej Karcie, itp.
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 16.07.2013 23:04

Przekraczałem granicę SLO-HR 31.06 i widziałem pogranicznika chorwackiego trzepiącego w krzakach na widok mojej Oksany 8)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 16.07.2013 23:15

Hollywood napisał(a):Przekraczałem granicę SLO-HR 31.06 i widziałem pogranicznika chorwackiego trzepiącego w krzakach na widok mojej Oksany 8)

Ale to już było ... sklerotyku :lol:
Hollywood napisał(a):Po przejeździe mojej żony celnicy i Straż Graniczna zaczyna masowe trzepanie :lol:

czy-na-granicach-trzepia-t25438-90.html
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 16.07.2013 23:39

jasio napisał(a):
Hollywood napisał(a):Przekraczałem granicę SLO-HR 31.06 i widziałem pogranicznika chorwackiego trzepiącego w krzakach na widok mojej Oksany 8)

Ale to już było ... sklerotyku :lol:
Hollywood napisał(a):Po przejeździe mojej żony celnicy i Straż Graniczna zaczyna masowe trzepanie :lol:

czy-na-granicach-trzepia-t25438-90.html

rozwiodłem się jasiu...teraz jestem z Oksaną, nie pisałem Ci?
zuczek171
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek171 » 10.04.2014 15:13

110 L = 220 butelek ;D brał ktoś tyle ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone