Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czeski mandat

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2019 21:29

pääkäyttäjä napisał(a): ale miasta i švestky bez cergieli serwują górną półkę.

Kto to są te śliwki?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2019 21:34

Straż miejska czyli městská policie (choć to określenie pasuje ogólnie do policji).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2019 21:37

Rozumiem, dziękuję.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.10.2019 07:40

pääkäyttäjä napisał(a):Abstrahując od tego, winien czy nie, zapłacić bądź nie, zmienił byś trochę zdanie, gdybys w ČR dostał mandat za przekroczenie prędkości o 1-2 km w kwocie 160 zł ;) Czeska policja rzadko kiedy wystawia taki mandat ale miasta i švestky bez cergieli serwują górną półkę.

Coś Ci to przypomina?


Zabawne :) Gdzieś musi być granica nie sądzisz ? nie jest ważne o ile przekroczyłeś tylko, ze przekroczyłeś :)

wiech napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a): ale miasta i švestky bez cergieli serwują górną półkę.

Kto to są te śliwki?


To to samo co bigosowce, kasztany i inne takie 8O W każdym razie Ci co maja wiedzieć wiedzą, inni są zdumieni i ja do nich należę :) To tacy iluminaci i masoni :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2019 08:43

bluesman napisał(a):
Zabawne :) Gdzieś musi być granica nie sądzisz ? nie jest ważne o ile przekroczyłeś tylko, ze przekroczyłeś :)


W Polsce już dawno zrobiłby się o to dym, że straż miejska i gminy robią sobie z tego zarobek (a nie, czekaj - przecież tak już chyba było) bo policja nie interesuje się takim "przekroczeniem" przy błędzie pomiaru +/- 3 km/h dla prędkości do 100 km/h. Sam ZURAD czyli polski, wiodący producent fotoradarów mówi, że fotoradar wskazuje prędkość taką, jaką zmierzył i może być ona obarczona błędem o wartości, +/- 3 km/h lub +/- 3% oraz, że interpretacja wskazania zależy od... operatora fotopstryka czyli gminy albo SM.

Nikt nie kwestionuje tutaj dostania mandatu ale o "obsługę po": na przykład, fotoradar znajdujący się na obszarze zabudowanym zmierzył prędkość 71 km/h, wykonał zdjęcie samochodu i wystawiono mandat bez uwzględniania możliwego błędu pomiarowego. 71/50 czyli 4 pkt. karne i 100-200 zł mandatu za przekroczenie prędkości o 21-30 km/h. Gdyby pod uwagę został wzięty błąd pomiarowy, kierowca zostałby ukarany za 68-70/50, czyli przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11-20 km/h, za co przysługują 2 pkt. i 50-100 zł mandatu. Widzisz różnicę? PČR wystawiłaby za to mandat ale niższy a gmina albo městská policie od razu z górnej półki.

EOT, wracamy do tematu.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.10.2019 11:42

filek88 napisał(a):w Polsce jest normalne ze jak jest 50 jadę 70 i nikt mi mandatu nie da


Kto Ci takich bredni naopowiadał ? :lol:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.10.2019 07:05

pääkäyttäjä napisał(a):EOT, wracamy do tematu.
Dlatego napisałem tu, bo nie wiem, czy w innych krajach też jest pojęcie "przekroczenia z premedytacją".
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 11.10.2019 13:21

czyli za przekroczenie do 30 km/h poza teren zabudowanym ( czyli 110-120, autostrada do 160 ) jest tylko 1000 ( słownie : tysiąc ) CZK?
nie brakuje jednego zera? ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2019 13:26

Nie:

Screenshot_20191011_132518_com.opera.browser.jpg
jaro1959
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 14.10.2019 19:44

Właśnie odebrałem z poczty wezwanie do zapłaty za przekroczenie prędkości w tym tunelu :( . Wkurza mnie to, że pierwszy raz w drodze do Chorwacji starałem się jechać zgodnie z przepisami. myślę tylko, czy nie powinni dołączyć zdjęcia? Tą metodą mogą jedynie rejestrować tablice rejestracyjne i wysyłać mandaty według własnego widzimisię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.10.2019 20:28

Czesi nie wysylaja zdjęć.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 14.10.2019 22:55

ApropoDefacto napisał(a):
filek88 napisał(a):w Polsce jest normalne ze jak jest 50 jadę 70 i nikt mi mandatu nie da


Kto Ci takich bredni naopowiadał ? :lol:

Hihi..... W Polsce dostałam mandat
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.11.2019 09:39

jaro1959 napisał(a):Właśnie odebrałem z poczty wezwanie do zapłaty za przekroczenie prędkości w tym tunelu :( . Wkurza mnie to, że pierwszy raz w drodze do Chorwacji starałem się jechać zgodnie z przepisami. myślę tylko, czy nie powinni dołączyć zdjęcia? Tą metodą mogą jedynie rejestrować tablice rejestracyjne i wysyłać mandaty według własnego widzimisię.

Kto to wystawił ?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.11.2019 09:55

jaro1959 napisał(a):Właśnie odebrałem z poczty wezwanie do zapłaty za przekroczenie prędkości w tym tunelu :( . Wkurza mnie to, że pierwszy raz w drodze do Chorwacji starałem się jechać zgodnie z przepisami. myślę tylko, czy nie powinni dołączyć zdjęcia? Tą metodą mogą jedynie rejestrować tablice rejestracyjne i wysyłać mandaty według własnego widzimisię.


Jasne :mrgreen: to oni winni :mrgreen:
TomekTomasz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekTomasz » 29.06.2020 20:06

Mam i ja :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone