Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 12.11.2016 19:48

ja myślałam, że na urlopach wcześnie wstaję 8O
nasz rekord to 4:00 w celu zdobycia szczytu sv. Ilija na Pelješcu, normalnie to raczej między 7:00 a 8:00
no ale Dubrownik jest wart każdego poświęcenia 8)
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.11.2016 20:05

Ile czasu zajęło Wam dojście do Starówki?
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 20:06

11 czerwca 2016
Dubrownik - spacer z dworca autobusowego do Starego Miasta cd.

Dochodzimy do świateł i przechodzimy przez nie. Tutaj zaczyna się ulica branitelja Dubrovnika. W tym miejscu jest miły skwerek, na którym przysiadamy na ławce, aby się troszkę posilić, bo przecież nie jedliśmy jeszcze dzisiaj śniadania.
DSC_2133.jpg

DSC_2134.jpg

Przygotowane wieczorem kanapki znikają w oka mgnieniu. Popijamy lekkim drineczkiem i ruszamy w dalszą drogę.
DSC_2141.jpg

DSC_2142.jpg

DSC_2144.jpg

DSC_2146.jpg

Droga wznosi się lekko do góry.
DSC_2145.jpg

DSC_2156.jpg

Dochodzimy do miejsca, z którego wreszcie widzimy Jadran. Ale widzimy go przez kraty, na których zawieszono kłódki miłości.
DSC_2147.jpg

DSC_2149.jpg

Aby chwilę podelektować się tym widokiem przysiadamy na tych ławeczkach i podziwiamy błękit Jadranu.
DSC_2150.jpg

DSC_2161.jpg

DSC_2151.jpg

DSC_2152.jpg

DSC_2153.jpg

DSC_2163.jpg
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 20:12

Kasia i Krzyś napisał(a):ja myślałam, że na urlopach wcześnie wstaję 8O
nasz rekord to 4:00 w celu zdobycia szczytu sv. Ilija na Pelješcu, normalnie to raczej między 7:00 a 8:00
no ale Dubrownik jest wart każdego poświęcenia 8)

Tak, dla Dubrownika można, a nawet trzeba się poświęcić. :D

janka.mik. napisał(a):Ile czasu zajęło Wam dojście do Starówki?

Zaraz dojdziemy do bramy Pile, to odpowiem na Twoje pytanie. Już jesteśmy niedaleko, ale ja nie mogę się w jednym odcinku zmieścić ze swoimi fotkami (jednorazowo można wrzucić tylko 50 :oczko_usmiech: ), więc dzielę ten spacer na kilka części.
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.11.2016 20:26

ok :wink: te chmurki na początku były nieciekawe, pokropiło, czy się wypogodziło?
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 21:01

11 czerwca 2016
Dubrownik - spacer z dworca autobusowego do Starego Miasta cd.

Po kilkunastu minutach ruszamy dalej.

Z jednej strony ulicy są piękne budowle, a z drugiej Jadran.
DSC_2165.jpg

DSC_2166.jpg

Można z chodnika zejść w dół i przespacerować się ścieżkami zawieszonym nad Jadranem.
DSC_2168.jpg

DSC_2170.jpg

DSC_2171.jpg

DSC_2173.jpg

DSC_2175.jpg

Mijamy kino Kavana
DSC_2181.jpg

I znowu zachwycamy się Jadranem
DSC_2184.jpg

DSC_2188.jpg

DSC_2193.jpg

Przy ul. branitelja Dubrovnika znajdują się przepiękne wille. Niektóre są zrujnowane, a niektóre pięknie wyremontowane.
Okalają je ogrody. Wejścia na ich teren strzegą ogrodzenia i bramy, przez które zaglądamy do środka.
DSC_2189.jpg

DSC_2194.jpg

DSC_2195.jpg

DSC_2198.jpg

DSC_2201.jpg

DSC_2202.jpg

DSC_2203.jpg

DSC_2204.jpg

DSC_2205.jpg

DSC_2206.jpg

DSC_2208.jpg

DSC_2211.jpg

DSC_2214.jpg

DSC_2215.jpg

W oddali już widać mury Starego Miasta
DSC_2209.jpg

Mijamy Grand Hotel Imperial, od którego do bramy Pile już tylko kilka minut drogi.
DSC_2216.jpg

Spomiędzy zabudowań i ogrodów wyłania się Twierdza Lovrijenac.
DSC_2218.jpg

DSC_2219.jpg

DSC_2220.jpg

Dotarliśmy pod bramę Pile.
Nasz spacer z dworca do tego miejsca trwał niecałe dwie godziny (1:51), ale z wieloma przystankami (na karmienie kota, na śniadanie, na podziwianie Jadranu i oczywiście na focenie).
Spacer ten sprawił nam olbrzymią przyjemność. Do tej pory myślałam, że Dubrownik to tylko Stare Miasto. A okazało się, że również poza murami Starego Miasta są przepiękne miejsca. :hut:
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 21:03

janka.mik. napisał(a):ok :wink: te chmurki na początku były nieciekawe, pokropiło, czy się wypogodziło?

Wypogodziło się i przez cały dzień mieliśmy piękną pogodę, idealną do zwiedzania. :D
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.11.2016 09:51

No to teraz czekam na Starówkę :lol:
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.11.2016 11:21

Dzięki za klimatyczny poranny spacer i pokazanie Dubrovnika poza starówką. Nasze droga z piętrowego parkingu do centrum prowadziła przez jakiś park z mnóstwem schodów i podejść i tylko ze schodami w lipcowym upale mi się kojarzy niestety. Widzę że mam kolejne miasto do powtórki na spokojnie :)
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.11.2016 12:32

AdamZ napisał(a):Dzięki za klimatyczny poranny spacer i pokazanie Dubrovnika poza starówką. Nasze droga z piętrowego parkingu do centrum prowadziła przez jakiś park z mnóstwem schodów i podejść i tylko ze schodami w lipcowym upale mi się kojarzy niestety. Widzę że mam kolejne miasto do powtórki na spokojnie :)

Witam Cię serdecznie, bo jesteś moim nowym gościem. :D
Dubrownik ma do zaoferowania więcej, niż tylko Starówkę. Jak nadarzy się okazja, to znowu tam pojadę, aby zobaczyć jeszcze coś innego w tym mieście. ewula91, która twierdzi że "deptała mi po piętach podczas tegorocznych wakacji" :oczko_usmiech: , zainspirowała mnie w swojej relacji spacerem ze wzgórza Srđ do Starówki. Chyba wykluwa się u mnie plan na pokonanie pieszo tej trasy. :hut:
Ostatnio edytowano 11.03.2017 09:51 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.11.2016 12:34

janka.mik. napisał(a):No to teraz czekam na Starówkę :lol:

Witam moją wierną czytelniczkę. Miło tak z rana zobaczyć post od Ciebie. :D
Na Starówkę zapraszam dzisiaj po południu.
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.11.2016 13:27

dhmegi napisał(a):Witam Cię serdecznie, bo jesteś moim nowym gościem. :D

Będąc mile zaskoczony (nie Młodą Lekarką ;)) nadrabiam zatem formy grzecznościowe i powitam ciepło Autorkę :) Przyznam że zaglądałem tu często jako podglądacz ale dopiero Dubrovnicki spacer zmobilizował mnie do ujawnienia :) Czekam z ciekawością na Twój sposób pokazania miasta które jak się okazuje wstępnie odwiedziłem 4 lata temu.
ewula91
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 13.11.2016 14:02

dhmegi napisał(a):Dubrownik ma do zaoferowania więcej, niż tylko Starówkę. Jak nadarzy się okazja, to znowu tam pojadę, aby zobaczyć jeszcze coś innego w tym mieście. ewula91, która twierdzi że "deptała mi po piętach" podczas tegorocznych wakacji :oczko_usmiech: , zainspirowała mnie w swojej relacji spacerem ze wzgórza Srđ do Starówki. Chyba wykluwa się u mnie plan na pokonanie pieszo tej trasy. :hut:

Polecam serdecznie bo widoki ze ścieżki wspaniałe! Nawet przy niezbyt ładnej pogodzie :)
Tym bardziej, że z tego co widzę też dużo wędrujesz, więc wejście nie będzie dla Ciebie żadnym problemem :wink:

Piękny ten Dubrownik poza murami. Jak się kiedyś nadarzy okazja powrócić w tamte strony to będę musiała zaplanować kilka dni w okolicy i tak sobie pospacerować :)
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.11.2016 14:26

dhmegi napisał(a):Na Starówkę zapraszam dzisiaj po południu.

Super! Cieszę się, bo jak już pisałam my zwiedzaliśmy jak Ty to mówisz w tempie "skośnookich". Zajrzałam do mojego archiwum z 2009 roku, zdjęć mam niewiele,wszystkie takie "robione w locie" bo cały czas biegiem, pamiętam tylko, że było gorąco i po zejściu z murów mieliśmy totalnie dość.W drodze powrotnej była jeszcze kolacja w Neum, było miło, wróciliśmy do Seget około północy.Wrażeń moc, ale na drugi dzień stwierdziliśmy, że dobrze byłoby wrócić kiedyś do Dubrownika NA SPOKOJNIE :)
pozdrawiam :smo:

załączam jedną fotkę z murów :)
Załączniki:
P9170513.JPG
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.11.2016 16:54

Hej, bardzo się spóźniłam, ale widzę że i tak jestem w samą porę- zdążyłam na mój ukochany Dubrovnik :hearts:

dhmegi napisał(a):Na początku muszę się wytłumaczyć, dlaczego zmieniłam tytuł mojej relacji.
Otóż dlatego, że po jakimś czasie od odpalenia mojej relacji o tytule „Czasem słońce, czasem deszcz, czyli czerwcowa Makarska” forum podpowiedziało mi, że istnieje podobny temat o tytule „Czasem słońce, czasem deszcz. Majowa Italia 2016” - relacja, której autorką jest ruzica. Nie chciałabym, aby ruzica miała do mnie pretensje o taki sam tytuł, więc na szybko wymyślałam inny, pomimo tego że z moim nosiłam się już od dłuższego czasu i pasuje on jak ulał do mojej opowieści. Ale ten też nie jest zły, bowiem faktycznie lubię jeździć po kilka razy w jedno miejsce. Zawsze jest coś ciekawego do odkrycia. Tak było też i tym razem.

Hehe, w pewnych sytuacjach skojarzenia nasuwają się skojarzenia tak oczywiste, że trudno być jakoś bardzo oryginalnym. Ale majowa Italia, to nie czerwcowa Makarska- chyba nie miałabym pretensji :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019