Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze chorwackie powroty 2014 i 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 24.11.2015 22:19

piotrf napisał(a):Piękne i ciekawe relacje :D , jedna przypomniała mi nasze oczekiwanie na skoki z mostarskiego mostu :oczko_usmiech: ( efekt był dokładnie taki sam ) , kolejna przypomniała o braku długiego urlopu w roku następnym , a wyjazd na weekend byłby męczący , więc Chorwacja musiała poczekać :roll:
Teraz czytam o tym , że przyszłoroczne wakacje już zabukowane - tylko pozazdrościć , bo u nas tylko zarys planu . . . :lol: , dlatego na Twoje pytanie : "czy wakacje muszą się kończyć " odpowiedź brzmi : tak , ale fajnie jest , gdy się w ogóle zaczną . . . :wink:

Czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr


Witaj Piotrze :D
Oczywiście będzie, jeszcze opisanych kilka cudownych dni... Dni, których wspomnienia trzymają mnie przy życiu gdy za oknem... no, cóż nawet nie wiem jak to nazwać... ni to jesień, ni to zima :?
Zdradzę Ci pewien sekret... cierpliwość popłaca... kolejny odcinek to będzie Mostar Comeback :wink:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 21:30

Zacznę dziś kolejny odcinek mojej relacji... Ale najpierw pokarzę Wam co
mnie niesamowitego dziś spotkało 8O

Wychodzę po zajęciach, padam ... jak dobrze, że weekend ... a tu obok mojego auta taka sytuacja :!:

Obrazek

Boże czy ktoś mnie teleportował :?: :?: :?:
NIE, jestem wciąż moim małym miasteczku :roll: Ale, dostałam poweru i momentalnie odzyskałam siły witalne :D

ZACZYNAMY , Zapraszam... teleportujcie się ze mną :wink:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 21:31

DZIEŃ 3 (12.07. niedziela) Wodospady Kravica i .... powrórka z Mostaru

Po wczorajszym smażingu i jego niezbyt przyjemnych skutkach, postanowiliśmy odpocząć nieco od morza :D ...
Wymyśliłam, więc wycieczkę objazdową do BiH :roll:

Trasa...
Obrazek ta Bacina mnie korci, coś mi mówi, że w 2016 tam wdepnę :D

Obrazek
Pięknie, tak inaczej, bardziej zielono ...
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 21:44

Wodospady Kravica - nasz cel :hut:

Obrazek tu już czuć inny klimat kulturowy...

a takie super atrakcje mijamy po drodze, dziewczyny aż piszczą ... mama kup, kup arbuza ... oczywiście, że kupię... ale później :roll:

Obrazek

Obrazek na tą mieścinę się kierujemy ... kurczę, jak ktoś nie miał "ruskiego" w szkole to w nawigacji ciężko wbić szukaną miejscowość ...
Na szczęście Joa (czyli ja) to urodzony poliglota i wyznaje zasadę koniec języka - za przewodnika :mrgreen:
Ostatnio edytowano 29.11.2015 20:55 przez JoannaMaxel, łącznie edytowano 1 raz
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 21:53

Dotarliśmy...
Duży parking... nie pamiętam jak to było ze wstępem, ale to było jakieś dziwne zamieszanie... zapłaciliśmy za parking a wodospady niby w tej cenie. A może coś źle zrozumiałam 8O Nieważne trafiliśmy :!:

Cudowny powiew chłodnego powietrza... wspaniałe orzeźwienie w bardzo gorący dzień...
Obrazek

niestety... jak się okazało, nie tylko nam było gorąco... trochę sporo ludzi tam było :roll:
Nie wiem, może dlatego, że to niedziela była... na pewno :oczko_usmiech:
Sporą część, a może większość towarzystwa to uczestnicy pielgrzymki do ... Obrazek byliśmy ok. 4 km od sanktuarium, ale nie skorzystaliśmy.
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 22:06

Wodospady są bajeczne... wszystko cudownie i jeszcze ta możliwość pluskania się w nich :D
W 2013 zwiedzaliśmy Plitvice i wówczas miałam chęć tam wskoczyć ... :wink:
Super uczucie, wspaniale chłodzić się w bryzie wodospadu, ale niestety my nie lubimy tłumów a tu niestety było ciasnawo :cry:
Obrazek

Obrazek ale sweet focie muszą być :wink:
Obrazek
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 22:20

Jest jeszcze bardzo wcześnie... na wodospadzie byliśmy może 1,5 godzinki ...
Mam co do nich mieszane uczucia... matka natura jest najwspanialszym architektem ... niestety człowiek potrafi wiele zepsuć :cry:

Zbliża się pora obiadowa ... pada propozycja MOSTAR i to była bardzo dobra decyzja :hut:

Obrazek Jedziemy ...

To miasto zachwyca ... Obrazek

ale i przeraża ... Obrazek :(

Ruszamy na starówkę...
a w sklepie nam mówią, że jest niedziela i za postój nie musimy płacić .... trochę dziwnie, nie chcą z nas zedrzeć kasy ... CUD :wink: czujemy się trochę niepewnie, boimy się, że coś źle zrozumiałam ... ale wszystko był ok. (czyli w niedzielę nie płacimy)

Jeśli ktoś czytał relację z 2014 to wiecie, że nie udało nam się skoczka zobaczyć :cry:
A jak było w tym :?: :?: :?:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 22:23

Zaczynamy od lodów ... mniam, mniam
Obrazek

Ufff, są moje Krotoszki, już myślałam, że ich zgubiłam :?

Obrazek

Nigdzie się nam nie spieszy ... cudownie
Obrazek :hut:

Jest most :hearts:
Obrazek
Ostatnio edytowano 27.11.2015 22:39 przez JoannaMaxel, łącznie edytowano 1 raz
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 22:34

SKOCZEK jeeeest :-)
ale, czy tym razem zobaczymy jak skacze :?:

Obrazek ten młodziak tylko naganiał turystów do wrzucania ojrosków - skakał inny (przystojniejszy :wink: )

Ja na pewno sobie ty razem nie odpuszczę ... będę tu siedziała do skutku, zapłaciłam ojro - to poczekam sobie :mrgreen:
Obrazek

Jest .... skacze, udało się ... ale super (fajnie widać na zbliżeniu cień na ścianie )
Obrazek

Ale odważne chłopaki 8O
Obrazek
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 23:02

No, w końcu skok zaliczony...
to jak zgłodnieli :?: Oczywiście :roll:
A tak swoją drogą... to ja nie wiem jak to jest... mi na wakacjach nigdy, nie chce się jeść, ja bym tylko latała i coś zwiedzała, ale członkowie mojej załogi - ciągle głodni... :roll:

Obrazek szukamy miłego miejsca... tam jedliśmy w zeszłym roku...

Obrazek no, przecież mówię, że szukam czegoś :wink:

Dobra ... niech będzie ... tu jest klimat :P
Obrazek

Powiem Wam, że za ok. 100zł tak się napchaliśmy, że nie mogliśmy się ruszyć... i było pysznie. My mięska a Krotoszki owoce morza ... Palce lizać :lol:
Obrazek

Obrazek :hearts:

Pojedli, popili ... no, to trzeba jakieś pamiątki kupić... obowiązkowo ... magnesiki i inne duperelki :roll:
a... i wachlarzyk, mamusiu, od zawsze o takim marzyłam ... plissss :twisted:
Obrazek no i jak tu dziecku odmówić
(wachlarzyk z Mostaru made in China)
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 23:15

Jeszcze troszkę spacerujemy, zaglądamy w różne dziwne i nieco mroczne miejsca ... focimy ...
Obrazek

Hyyyy ciekawe o czym myślał ...
Obrazek

W drodze powrotnej, na moście spotykamy "naszego" pana skoczka :D
Obrazek

Obrazek a ty łobuzie :wink:

Obrazek od kiedy kupiłam sobie aparat z funkcją sweet focia ... mam wakacyjne zdjęcia... to się nimi chwalę :wink:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 27.11.2015 23:19

Wracamy do "domciu"
Bo jak to mówią... wszędzie dobrze ale :D

i jeszcze tego dnia "zaliczamy" naszą plażę :wink:
Obrazek

i oczywiście, to o czym najprawdopodobniej Marko myślał w Mostarze :roll:
Obrazek

LAKU NOC :papa:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 29.11.2015 16:17

DZIEŃ 4 (13.07 poniedziałek) Znowu ten "nudny" smażing - plażing 8)

Obrazek

Obrazek

Nasza plaża jest doskonała, pod wieloma względami...
bezpieczna dla dzieci; płytko przy brzegu, brak jeżowców, zacienione miejsce przy skałach, prysznic ze słodką wodą, i przede wszystkim droga do apartamentu to ok. 1 minuty bez stromej góry czy schodów :D

Obrazek i tak, aż do obiadku, który właściwie zrobił się sam :D bo to była wałówka od babci, którą należało jedynie podgrzać ... RAJ :mrgreen:
Ostatnio edytowano 29.11.2015 20:56 przez JoannaMaxel, łącznie edytowano 1 raz
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 29.11.2015 16:41

A później.... a później, to leżeliśmy i odpoczywaliśmy, bo bardzo nas ten plażing umęczył :roll:

A gdy już nam się odleżyny zaczęły robić, dla relaksu wybraliśmy się na shoping do Makarskiej

Obrazek
i tu padła propozycja aby zwiedzić Makarską od strony morza, a nie tylko marketu :wink:
Przyznam się Wam, że jesteśmy trzeci raz na Rivierze i ani razu nie zwiedziliśmy jej stolicy :?
i.......... chyba musimy spróbować w 2016, bo i tym razem tego nie uczyniliśmy :!: :!: :!:
Powód :?: Bardzo prosty... nie szło zaparkować... masakra. Odpuściliśmy sobie i pojechaliśmy na lody do Igrane :D
Ale nasze Krotoszki, byli w Makarskiej 8O
Następnego dnia, gdy my przewracaliśmy się na drugi bok, ok. 6 nad ranem, pojechali na targ rybny :D
Rybka grilowana na obiadek ... hyyyyy pycha :)

Obrazek a tu bardzo kontrastowa Villa Igrane 8O

Kociaki wyłażą na nocny spacerek, słodziaki :lol:
Obrazek nie obeszło się bez ... "mamo, mamusiu weźmy takiego kotka do Polski, plissssssss " :?
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 29.11.2015 16:47

Spacerując sobie po Igrane, które muszę przyznać ma przyjemny klimacik ... napotykamy takie oto plakaciki 8O
Obrazek i już wiadomo jak spędzimy jutrzejszy wieczór :D Bardzo, bardzo lubimy chorwacką muzykę :mrgreen:
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze chorwackie powroty 2014 i 2015 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone