Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2021 16:13

Kod QR jest osobno tylko z polskim opisem, zaświadczenie w dwóch językach na jednej stronce.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.04.2021 17:13

Ślicznie dziękuję, teraz pozostaje czekać na szczepienie i po drodze "łapać" bliższy termin.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.04.2021 18:10

Podaj dalej.




Jeżeli Wy, albo Wasi znajomi macie skierowania i chcecie szybko zaszczepić się przeciw COVID, jedźcie do Białegostoku (to tylko 200km od Warszawy dwupasmową S8). W zalinkowanym poniżej punkcie mają od groma szczepionek (Moderna) i terminy nawet tego samego dnia. Jeżeli nie możecie się dodzwonić piszcie maila (odpowiadają nawet po kilku godzinach późnymi wieczorami). Jeżeli w mailu podacie od razu PESEL i preferowany termin, od razu Was umówią i zmienią datę w systemie.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

https://revitacm.pl/kontakt/

My z żoną (1979 i 1974) właśnie wróciliśmy z wycieczki. Mimo sporej liczby osób i tego że byliśmy godzinę wcześniej, całość poszła bardzo szybko. Szczepią na 6 gabinetów.
A sądząc po liczbie warszawskich rejestracji na okolicznym parkingu, nie tylko my wybraliśmy się dzisiaj na przejażdżkę.

PS. Infolinia dla naszych PESELi miała blokadę na terminy wcześniejsze niż 11 maja (należymy do grupy z "błędu systemu"), warszawskie punkty do których dzwoniliśmy albo nie miały szczepionek, albo też nie chciały/nie mogły przepisać 40-latków. W Białymstoku szczepią wszystkich chętnych ze skierowaniem.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.04.2021 18:46

Jeśli ktoś jest z Białegostoku lub okolic, albo ma ochote na wycieczkę tam :wink: , to może zadzwonić tu - https://revitacm.pl/
Jak ma się wystawione skierowanie i chce się zaszczepić Moderną np jutro, to nie ma problemu :D :papa:
mpolski3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.03.2014
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpolski3 » 17.04.2021 19:25

Czyli widzę, że w Białymstoku jest dużo mądrych i myślących ludzi. To bardzo cieszy, bo jak narazie to kraj i ludzie zwariowali:). Ja, przekonany, że wjadę do cro bez szczepionki choć znajduję się z rodziną w grupie VIP w drodze do szczepień:). Jak czytam to widzę, że szczepionka jest metada żeby się tam dostać. Ciekawe ile człowiek jest w stanie zrobić aby osiągać swój cel?, Np. całować w dupę osła na każdej granicy-bo inaczej nie wjedziesz. :D :D . Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.04.2021 21:49

mysza73 napisał(a):Jeśli ktoś jest z Białegostoku lub okolic, albo ma ochote na wycieczkę tam :wink: , to może zadzwonić tu - https://revitacm.pl/
Jak ma się wystawione skierowanie i chce się zaszczepić Moderną np jutro, to nie ma problemu :D :papa:

Dziękuję bardzo bardzo!, potwierdzam termin z dnia na dzień a przy okazji można zwiedzić starówkę jak ktoś dawno nie był lub w ogóle :D
mocart26
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.07.2009
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mocart26 » 17.04.2021 22:32

FUX napisał(a):Podaj dalej.




Jeżeli Wy, albo Wasi znajomi macie skierowania i chcecie szybko zaszczepić się przeciw COVID, jedźcie do Białegostoku (to tylko 200km od Warszawy dwupasmową S8). W zalinkowanym poniżej punkcie mają od groma szczepionek (Moderna) i terminy nawet tego samego dnia. Jeżeli nie możecie się dodzwonić piszcie maila (odpowiadają nawet po kilku godzinach późnymi wieczorami). Jeżeli w mailu podacie od razu PESEL i preferowany termin, od razu Was umówią i zmienią datę w systemie.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

https://revitacm.pl/kontakt/

My z żoną (1979 i 1974) właśnie wróciliśmy z wycieczki. Mimo sporej liczby osób i tego że byliśmy godzinę wcześniej, całość poszła bardzo szybko. Szczepią na 6 gabinetów.
A sądząc po liczbie warszawskich rejestracji na okolicznym parkingu, nie tylko my wybraliśmy się dzisiaj na przejażdżkę.

PS. Infolinia dla naszych PESELi miała blokadę na terminy wcześniejsze niż 11 maja (należymy do grupy z "błędu systemu"), warszawskie punkty do których dzwoniliśmy albo nie miały szczepionek, albo też nie chciały/nie mogły przepisać 40-latków. W Białymstoku szczepią wszystkich chętnych ze skierowaniem.



Potwierdzam, umówiłem mamę w tym miejscu, dodatkowo d dodam że w szpitalu są również krótkie kolejki tj 1 dzień (moderną)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.04.2021 22:42

Szaleństwo i wariactwo trwa w najlepsze. Niedługo będą rankingi kto przyjął "lepszą" szczepionkę. Jak trzeba być zdesperowanym by latać 400km w dwie strony po szczepionkę. Wariactwo level hard.
A druga dawka też niby w tym samym punkcie. 800km po szczepionkę...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.04.2021 23:11

wikol napisał(a):Szaleństwo i wariactwo trwa w najlepsze. Niedługo będą rankingi kto przyjął "lepszą" szczepionkę. Jak trzeba być zdesperowanym by latać 400km w dwie strony po szczepionkę. Wariactwo level hard.
A druga dawka też niby w tym samym punkcie. 800km po szczepionkę...


Drogi wikolu, zapewne pijesz do mojej osoby. Pamiętaj, że jesteśmy wolnymi ludźmi i każdy gospodaruje swoim czasem i swoimi zasobami jak chce. Pewnie nie jeden z nas miał spontan typu pojechać nad morze pół kraju aby napić się kawy, zerknąć tylko na nie i wrócić. Znaczna część motocyklistów robi tak co weekend, krążąc 200-300km bez większego celu dla samej przyjemności, też mi się to zdarza. Nie wszystko każdy musi rozumieć tak więc skup się na merytorycznych wpisach w temacie wątku a tego typu wycieczki i opinie o desperacji zostaw dla siebie. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 18.04.2021 06:35

Że też nie można odstąpić szczepionki innym chętnym... :cry:
Byłyby co najmniej dwie i to w ekspresowym terminie (nasz - z żoną - termin już "minął").
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 18.04.2021 09:06

wikol napisał(a):Jak trzeba być zdesperowanym by latać 400km w dwie strony po szczepionkę. Wariactwo level hard.

Może wariactwo a może sprawa życia lub śmierci...
W tym tygodniu z mojego otoczenia zniknęły kolejne dwie osoby. Jedna to starsza kobieta a druga to młody (35l), wysportowany byk. Straciłem już rachubę ile teściów/teściowych, bliskich znajomych moich znajomych już nie ma z powodu COVID.
mocart26
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mocart26 » 18.04.2021 10:32

Yanush napisał(a):Że też nie można odstąpić szczepionki innym chętnym... :cry:
Byłyby co najmniej dwie i to w ekspresowym terminie (nasz - z żoną - termin już "minął").

Da się to zrobić, ja odstąpiłem swoją kolejkę dla siostry 25 lat i dalej mam skierowanie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2021 11:06

Ja mimo wszystko wikol popieram takie zachowanie i cieszy takie podejście. Jeżeli ktoś może przejechać się aby się zaszczepić to dlaczego nie ?
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 18.04.2021 11:15

alechandro napisał(a):Ja mimo wszystko wikol popieram takie zachowanie i cieszy takie podejście. Jeżeli ktoś może przejechać się aby się zaszczepić to dlaczego nie ?

Ja mam takie same zdanie i podejście. Nie mamy prawa oceniać postępowania innych. Jeśli ktoś ma ochotę jechać np. ze Szczecina do Przemyśla po szczepionkę to jest jego wybór i jego sprawa i nie powinniśmy tego komentować. W mojej okolicy nie ma wolnych terminów na szczepienie na najbliższe dwa miesiące więc żeby się zaszczepić też jedziemy wraz z żoną do punktu oddalonego ode mnie o 80 km i jakoś nie ubolewam z tego powodu ;) a gdyby ktoś mi zapronoponował jutro szczepienie w punkcie oddalonym nawet o 200 km to też bym chętnie pojechał ;) Korzyści przyjęcia szczepionki są większe niż te 300 zł które wydam na paliwo na przejechanie łącznie 800 km ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.04.2021 12:10

wikol napisał(a):Szaleństwo i wariactwo trwa w najlepsze. Niedługo będą rankingi kto przyjął "lepszą" szczepionkę. Jak trzeba być zdesperowanym by latać 400km w dwie strony po szczepionkę. Wariactwo level hard.
A druga dawka też niby w tym samym punkcie. 800km po szczepionkę...


Wikol, a gdybyś jeszcze tak przeliczył kasę za zużyte paliwo na kugle lodów, to dopiero byłbyś w szoku. 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone