Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2021 13:30

Z sobie wiadomych powodów nie zaszczepię się. Czy to znaczy, że nie będę mógł w tym roku wyjechać do Chorwacji? Mam za sobą ponad 20 wyjazdów i wygląda na to, że to koniec.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2021 13:59

Jak się nic nie zmieni to możesz jechać po zrobieniu testu.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2021 14:22

piekara114 napisał(a):Jak się nic nie zmieni to możesz jechać po zrobieniu testu.

Dobrze, zrobię test a jak z powrotem z Chorwacji? Kolejny test? Logiczne, że tak.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2021 14:30

Calapula napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jak się nic nie zmieni to możesz jechać po zrobieniu testu.

Dobrze, zrobię test a jak z powrotem z Chorwacji? Kolejny test? Logiczne, że tak.

Na dzisiaj jest tak, że dwa testy.
Jak będzie maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu - nie wiadomo.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2021 14:49

Janusz Bajcer napisał(a):
Calapula napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jak się nic nie zmieni to możesz jechać po zrobieniu testu.

Dobrze, zrobię test a jak z powrotem z Chorwacji? Kolejny test? Logiczne, że tak.

Na dzisiaj jest tak, że dwa testy.
Jak będzie maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu - nie wiadomo.

Do tego zdaje się, że test jest ważny krótki czas i gdybym tak chciał się zatrzymać gdzieś na nocleg to trzeba będzie zrobić kolejny test a jak i z powrotem bym chciał nocować np w Mikulovie, no to czwarty test. Na dzisiaj więc może nawet i 4 testy będą potrzebne. Dziwny ten świat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2021 14:58

Calapula napisał(a):Z sobie wiadomych powodów nie zaszczepię się. Czy to znaczy, że nie będę mógł w tym roku wyjechać do Chorwacji? Mam za sobą ponad 20 wyjazdów i wygląda na to, że to koniec.


Spokojnie, mamy kwiecień. Rok temu o tej porze większość interesujących nas granic była szczelnie zamknięta. W maju Makłowicz niczym Don Pedro z Krainy Deszczowców przekradał się do Chorwacji przez Niemcy. A w lipcu ci, którzy nie przestraszyli się, pojechali wypełniając tylko entercroatia.

Cytując odpowiedź mojego gospodarza na pytanie, czy coś wiedzą o zasadach planowanych na wakacje: .za sad se nista nezna,javit cu vam u 6 mj.kakva je situacija..lijep pozdrav
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2021 15:16

pascalek napisał(a):
Calapula napisał(a):Z sobie wiadomych powodów nie zaszczepię się. Czy to znaczy, że nie będę mógł w tym roku wyjechać do Chorwacji? Mam za sobą ponad 20 wyjazdów i wygląda na to, że to koniec.


Spokojnie, mamy kwiecień. Rok temu o tej porze większość interesujących nas granic była szczelnie zamknięta. W maju Makłowicz niczym Don Pedro z Krainy Deszczowców przekradał się do Chorwacji przez Niemcy. A w lipcu ci, którzy nie przestraszyli się, pojechali wypełniając tylko entercroatia.

Cytując odpowiedź mojego gospodarza na pytanie, czy coś wiedzą o zasadach planowanych na wakacje: .za sad se nista nezna,javit cu vam u 6 mj.kakva je situacija..lijep pozdrav

Wiem, bo sam byłem tam 3 razy. Różnica jest taka, że w ubiegłym roku jeszcze nie było szczepionek, które trzeba było jakoś ludziom opchnąć a w tym już są.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.04.2021 17:27

Calapula napisał(a):Do tego zdaje się, że test jest ważny krótki czas i gdybym tak chciał się zatrzymać gdzieś na nocleg to trzeba będzie zrobić kolejny test a jak i z powrotem bym chciał nocować np w Mikulovie, no to czwarty test. Na dzisiaj więc może nawet i 4 testy będą potrzebne. Dziwny ten świat.

...tak właśnie planuje, tylko że mnie wyjdzie dwa więcej, łącznie 18...
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.04.2021 18:05

pascalek napisał(a): A w lipcu ci, którzy nie przestraszyli się, pojechali wypełniając tylko entercroatia.

Cytując odpowiedź mojego gospodarza na pytanie, czy coś wiedzą o zasadach planowanych na wakacje: .za sad se nista nezna,javit cu vam u 6 mj.kakva je situacija..lijep pozdrav


Dokładnie tak też zrobliśmy w tamtym roku i to były najlepsze wakacje !!!
A w tym roku do czerwca jeszcze wiele sie zmieni i mysle że nie będzie wiekszych problemów z podróżowaniem.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13059
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.04.2021 12:15

mysza73 napisał(a):Jeśli ktoś jest z Białegostoku lub okolic, albo ma ochote na wycieczkę tam :wink: , to może zadzwonić tu - https://revitacm.pl/
Jak ma się wystawione skierowanie i chce się zaszczepić Moderną np jutro, to nie ma problemu :D :papa:

Zacytuję swój post, bo byłam wczoraj na wycieczce w Białymstoku :D

I nie bardzo interesuje mnie co ktoś o tym myśli ...
A pojechałam się zaszczepić nie po to, żebym mogła pojechać tu czy tam :roll: (choć jeśli fakt, że jesteśmy zaszczepieni ułatwi nam podróżowanie, to tylko się ucieszę :D ), tylko dlatego, że mam nadzieję, że szczepionka uchroni mnie przed ciężkim przebiegiem choroby (jakbym się kiedyś niestety zaraziła :? ).
Miałam i mam wśród rodziny i znajomych osoby, które zachorowały na covid i bynajmniej nie przeszły tego łagodnie ...

A Białystok wydaje się być fajnym miastem i przy okazji wycieczki po drugą dawkę troszkę go pozwiedzamy (wczoraj chcałam szybko wrócić na finał JW-ZAKSA :oczko_usmiech: )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2021 12:28

A co z Zuzią? Organizują i niej szczepienia na uczelni dla studentów?
Ostatnio edytowano 19.04.2021 12:37 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.04.2021 12:31

mysza73 napisał(a):
A Białystok wydaje się być fajnym miastem i przy okazji wycieczki po drugą dawkę troszkę go pozwiedzamy (wczoraj chcałam szybko wrócić na finał JW-ZAKSA :oczko_usmiech: )


Wyszliśmy z takim samym założeniem i mamy dokładnie takie same plany na drugi raz :D.
Zajechaliśmy wracając do Tykocina zerknąć co tam jest tak na 10 minut i naprawdę warto, fajny klimat aby zrobić przystanek i pospacerować.
Dzięki jeszcze raz :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13059
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.04.2021 12:35

piekara114 napisał(a):A co z Zuzią? Organizują i mniej szczepienia na uczelni dla studentów?

Nic nie wiem na ten temat.
Dziś coś mówili (ci nasi rządzący :? ), że do 10 maja wszyscy będą mieć wystawione skierowania.
O ile to prawda będzie, to może gdzieś jakaś Moderna albo Pfizer się dla niej znajdzie.
O nią boję się trochę mniej, bo mam nadzieję, że jakieś przeciwciała jeszcze ma (przechodziła toto listopad/grudzień :? )
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13059
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.04.2021 12:37

yzedef napisał(a):
mysza73 napisał(a):
A Białystok wydaje się być fajnym miastem i przy okazji wycieczki po drugą dawkę troszkę go pozwiedzamy (wczoraj chcałam szybko wrócić na finał JW-ZAKSA :oczko_usmiech: )


Wyszliśmy z takim samym założeniem i mamy dokładnie takie same plany na drugi raz :D.
Zajechaliśmy wracając do Tykocina zerknąć co tam jest tak na 10 minut i naprawdę warto, fajny klimat aby zrobić przystanek i pospacerować.
Dzięki jeszcze raz :D

Pewnie się gdzieś tam mijaliśmy :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2021 12:39

Mnie właśnie ten 10ty nie ratuje. Bo urlop w lipcu i żeby z Pf zdążyć + wymagane 2 tyg odczekania to musimy się 12go maja zaszczepić, a raczej to się nam nie uda...

Choc u mnie małe POZy szczepią teraz J&J, ale ich ma być mało...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone