Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.12.2021 21:21

https://www.medonet.pl/koronawirus-pyta ... 29251.html

Przyjąłem 3 dawki, do weterynarza chodzę z pieskiem.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.12.2021 21:31

Pierwsze zdanie z artykułu (originalnego w "Nature") brzmi po translatorze tak:
Amantadyna ma potencjał w leczeniu COVID-19, ponieważ hamuje znane i nowe kanały jonowe kodowane przez SARS-CoV-2


Retrospektywne badanie obserwacyjne przeprowadzone między 01.03.2020 - 01.03.2021 w Kuwejcie i Egipcie na grupie ponad 600 osób wykazały:
5,7% z grupy "amantadynowej" zostało zdiagnozowanych pozytywnie,
11,8% pozytywnych z grupy "kontrolnej".

A na razie:
Der Wirkstoff wird derzeit entsprechend in klinischen Studien gezielt auf seine therapeutische Wirksamkeit bei COVID-19 untersucht.
translator napisał(a):Składnik aktywny jest obecnie szczegółowo badany w badaniach klinicznych pod kątem jego skuteczności terapeutycznej w COVID-19.
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 02.12.2021 21:35

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,gwaltownie-rosnie-sprzedaz-amantadyny--recepte-wypisze-nawet-weterynarz,artykul,45229251.html

Przyjąłem 3 dawki, do weterynarza chodzę z pieskiem.


Ale czyli co sugerujesz?
Nawet jeśli okaże się, że jednak ten lek (bo jest to lek) nie jest skuteczny przy Covid (bo tak ostatecznie może być), to co z chorymi na parkinsona? Gdzie ten preparat jest stosowany w terapii.
Czy uważasz ich za zwierzęta, które powinny leczyć sie u weta?
Ostatnio edytowano 02.12.2021 23:29 przez croner, łącznie edytowano 2 razy
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 02.12.2021 21:41

boboo

Ok. pełna zgoda i każdy logicznie myślący nie powinien na chwilę obecną popadać w zachwyt nad amantadyną.
Ale sygnał, że naukowcy (jak sam napisałeś) widzą w tym potencjał, też jest jakąś informacją i muszą mieć ku temu jakieś przesłanki.
Tylko tyle.
Ostatnio edytowano 02.12.2021 23:38 przez croner, łącznie edytowano 1 raz
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.12.2021 22:09

@croner,
Patrząc tylko na liczby (choć 600 osób to niewiele), to 5,7 do 11,8 to już są jakieś przesłanki.
Jak pooglądasz wykresy w oryginalnym artykule, to zobaczysz, że nieźle korelują z tymi liczbami.
A te "egipskie" liczby wskazują na skuteczność nieco ponad 50%.
Gdzieś wyczytałem, że skuteczność ponad 50% to już jest nieźle.
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 02.12.2021 22:22

boboo napisał(a):@croner,
Patrząc tylko na liczby (choć 600 osób to niewiele), to 5,7 do 11,8 to już są jakieś przesłanki.
Jak pooglądasz wykresy w oryginalnym artykule, to zobaczysz, że nieźle korelują z tymi liczbami.
A te "egipskie" liczby wskazują na skuteczność nieco ponad 50%.
Gdzieś wyczytałem, że skuteczność ponad 50% to już jest nieźle.


To fakt, ale jest jeszcze pewnie wiele innych czynników, które mogą mieć potencjalny wpływ na skuteczność terapii.
A może będzie możliwa jakaś modyfikacja samego leku?
Mnie jako laika zastanawia czy np. podobnie jak przy szczepionkach, znaczenie mogą mieć poszczególne mutacje samego wirusa? Jest wiele pytań. Pewnie czas pokaże...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.12.2021 23:19

Link do publikacji badań nad amantadyną - przed komentowaniem warto przeczytać całość :
https://www.nature.com/articles/s42003-021-02866-9
I mały screen z automatycznym tłumaczeniem :
IMG_20211202_221656.jpg

IMG_20211202_221717.jpg


A co do "szczekania pod stołem" obiecanego tu przez jednego z userów ( konto założył w 2015 a pierwszy post po przeszło 4-rech latach ) to chyba nie musi.
Wystarczy tylko przeprosić innych forumowiczów za ubliżanie im w tym temacie i przyznać się, że to nie Oni ale sam "szczekający" zachowywał się jak "foliarz" .
Oczywiście jeszcze wyciągnąć wnioski na przyszłość i nie hejtować tego, co nie zgadza się z założonym sobie i jedynie słusznym tokiem myślenia lub wykracza poza własną percepcję .
J.Kowalski
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 17.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) J.Kowalski » 03.12.2021 00:47

Naprawdę nic nie zrozumiałeś? Ręce opadają .
Po pierwsze gdy chodzi o życie i zdrowie nie uznaję kompromisów, dlatego nie mam powodu przepraszać. Co więcej zastosowałbym sankcje karne wobec osób które to życie przez głupotę odbierają . Tych wszystkich przeciwników maseczek , zaszczepień, utrzymywania
dystansu itp. Co 2,5 minuty ktoś umiera w Polsce w wyniku pandemii, nie akceptuję tego.

Po drugie Amatadyna nie przeszła wymaganych badań na większej populacji, a bo badanie na kilkusetosobowej grupie jest po prostu śmieszne i jak dotąd nie jest uznawana za lek pomocny w zwalczaniu pandemii. Chciałbym żeby ten lek przeszedł wymagane badania i pomagał w zwalczaniu pandemii, ale jak dotąd nic takiego nie nastąpiło i z mojego punktu widzenia to nie jest lek na covid , a osoby które go zażywają robią głupstwo.

Po trzecie mam zaufanie do autorytetów, a te są wyłącznie po stronie z którą w kwestii pandemii się identyfikuję. Tak łopatologicznie, autorytetem jest profesor na uczelni, sędzia w sądzie , architekt przy projektowaniu, lekarz w procesie leczenia itd . Nie jest takim autorytetem emerytowany ogrodnik bajdurzący o leczeniu covidu i jemu podobni, a gość był prawdziwym guru dla koronasceptyków. Wystarczy sprawdzić np. na Youtube. Kiedyś mój znajomy nieuleczalnie chory starał się ratować powierzając swoje życie specjalistom o nazwie : „leczenie w imieniu Jezusa Chrystusa przez nakładanie rąk”.
Czyli i tak można.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.12.2021 06:31

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,gwaltownie-rosnie-sprzedaz-amantadyny--recepte-wypisze-nawet-weterynarz,artykul,45229251.html

Przyjąłem 3 dawki, do weterynarza chodzę z pieskiem.


croner napisał(a):Ale czyli co sugerujesz?
Nawet jeśli okaże się, że jednak ten lek (bo jest to lek) nie jest skuteczny przy Covid (bo tak ostatecznie może być), to co z chorymi na parkinsona? Gdzie ten preparat jest stosowany w terapii.
Czy uważasz ich za zwierzęta, które powinny leczyć sie u weta?


Ja również do weterynarza chodzę z pieskiem :!:

croner zastanów się trochę zanim coś napiszesz... :?

croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 03.12.2021 10:20

stachan napisał(a):Ja również do weterynarza chodzę z pieskiem

croner zastanów się trochę zanim coś napiszesz...


Ja w przeciwieństwie do Ciebie bardzo dobrze przemyślałem swoje wpisy.

Prowadziliśmy dyskusję na temat publikacji z "Nature", gdzie boboo przedstawił materiał źródłowy odnośnie wyników prac nad amantadyną. Janusz zrobił "wrzutkę" z innego artykułu, który nie miał nic wspólnego z prowadzoną właśnie rozmową i nic nie wnoszący. Typowa zaczepka. Po co?
Była spokojna i co ważne merytoryczna rozmowa i ktoś to rozpieprza...

Pretendujesz do pewnych funkcji, ale zamiast porzadkować wątek, sam wpisujesz typowy OT, który powinen polecieć do kosza.

Tak, że ten... jeśli chcesz skomentować wpis, to śledź na bieżąco wątek chociaż z dwie strony wstecz.

Ps
Zanim się rozpędzisz z kolejnym komentarzem, tylko przypomnę Twój post z przed kilku stron:

stachan napisał(a): Proszę wymieniać uprzejmości oraz definicje via PW - ten wątek jest poświęcony zagadnieniom pandemii oraz szczepionek :idea:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.12.2021 11:21

Z tego co widzę, to Janusz zamieścił link pod moim postem, w którym pisałem o eksperymencie medycznym, jakim jest
leczenie się amantadyną. Link Janusza o terapii Pospieszalskiego jak najbardziej merytoryczny.
Krystian nie masz racji :idea:
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 03.12.2021 11:41

Zalinkowałem artykuł z onetu, ten o prowadzeniu badań opisanych w "Nature", do których odnosił się też Janusz. I o tym była właściwa rozmowa, ale szybko zeszła na boczne tory.

Nie chodziło też o Pospieszalskiego, tylko o to:

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,gwaltownie-rosnie-sprzedaz-amantadyny--recepte-wypisze-nawet-weterynarz,artykul,45229251.html

Przyjąłem 3 dawki, do weterynarza chodzę z pieskiem.


A to już było po moim wpisie. Sprawdź (choć nie musisz, bo nie ma to znaczenia i nie o tym powinno się tu pisać)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.12.2021 11:44

croner napisał(a):Zanim się rozpędzisz z kolejnym komentarzem


Widzę, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego postu...

Janusz podlinkował artykuł o gwałtownym wzroście sprzedaży amantadyny, a następnie spuentował to informacją o przyjęciu trzeciej dawki szczepionki oraz dygresją, że do weterynarza chodzi z psem – odniósł się w ten sposób do treści artykułu, gdzie znajduje się zdanie:

Zainteresowania lekiem nie zmniejsza fakt, że jest dostępny na receptę. Można ją bowiem nawet kupić w internecie lub dostać od weterynarza.


Ty odebrałeś to w niezrozumiały dla mnie sposób jakoby Janusz sugeruje swoim wpisem, że cierpiących na chorobę Parkinsona uważa za zwierzęta:

Czy uważasz ich za zwierzęta, które powinny leczyć się u weta?


I Ty twierdzisz, że masz przemyślane posty...?

Pomijam w tym miejscu Twoją retorykę, która ze spokojną dyskusją ma niewiele wspólnego. Dobór słów, który stosujesz cechuje się złośliwością, szyderstwem i rozdętym ego. Weź to pod uwagę, jeśli zdecydujesz się na kontynuację swojego wywodu odnośnie mojej osoby i funkcji, którą sprawuję na forum. Zanim to jednak uczynisz odśwież postanowienia obowiązującego regulaminu :idea:

Dodam, że ten wątek niemal od momentu powstania jest wielopłaszczyznowy. Po konsultacjach moderatorzy podjęli decyzję, aby go utrzymać w tej formie. Jeśli masz zastrzeżenia do sposobu moderacji skorzystaj z możliwości skargi do administratora.
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 03.12.2021 12:26

stachan napisał(a):Widzę, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego postu...


Odnoszę wrażenie, że Ty również nie zrozumiałeś tego, co napisałem.

Bardzo dużo potrafisz wyczytać z moich postów:

stachan napisał(a):Pomijam w tym miejscu Twoją retorykę, która ze spokojną dyskusją ma niewiele wspólnego. Dobór słów, który stosujesz cechuje się złośliwością, szyderstwem i rozdętym ego.


Ale nie widzisz (lub nie chcesz widzieć) meritum wypowiedzi. A mianowicie: ponieważ nadal prawie 4/5 łóżek respiratorowych jest zajęte, to cieszy mnie i daje nadzieje na poprawę sytuacji każda pozytywna informacja płynąca ze świata nauki. I nie ma dla mnie znaczenia, czy dotyczy leku takiego, czy innego, szczepionki lub jeszcze innej kwestii.
I o tym była rozmowa od początku.

I jeszcze konkretne pytanie do Ciebie:
Wiele zespołów medycznych i naukowych jednak z jakiegoś powodu pracuje nad tą nieszczęsną amantadyną. Ciekawe po co? Czy nie chciałbyś, aby wyniki tych prac zakończyły się pozytywnie i dały kolejne narzędzie do walki z wirusem?

I nie ma tu żadnego znaczenia, że ktoś na prowincji pozyskuje recepty w nieuprawniony sposób...
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 03.12.2021 12:43

Dzisiaj przyjęta dawka przypominająca, tym razem Pfizer. Jak na razie bez skutków ubocznych, humor dopisuje ale nie wiem czy to efekt szczepionki, czy tych teorii spiskowych internetowych filozofów :lol: w każdym bądź razie dzięki :wink: i przykro mi że moja kolejna dawka jest być może dla was porażką (i zepsułem wam dzień) bo nie przekonaliście mnie do "jedynej słusznej narracji" :roll: Ostrzegałem jednak od samego początku, że nikt waszych teorii nie bierze na poważnie :roll:a wam jak widać nadal nie szkoda czasu na "udowadnianie" że białe jest czarne :papa: No cóż :mrgreen:

Nie ogarniam ludzi którzy na siłę próbują komuś ustawiać życie i narzucać swój własny punkt widzenia, jak mam w głębokim poważaniu czy anty się zaszczepią czy też nie (może dlatego mam aż taką bęke z tej ich krucjaty) i nie upadłem tak nisko żeby pół życia spędzić na udowadnianiu forumowym nickom, że to ja mam racje :mrgreen: świat nigdy nie przestanie zadziwiać :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 212
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone