Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.12.2021 13:29

Habanero napisał(a):....
Jak ujawniło śledztwo TokFM, Włodzimierz Bodnar nie przyjął 3000 pacjentów z COVID-19, lecz jedynie 608. Spośród osób, którym lek. Bodnar wypisał receptę na amantadynę, 17 zmarło.

I rzecz jasna nikt na tym kasy nie robił :lol:
Jak przyznał Włodzimierz Bodnar, przez długi czas pracował niemal bez przerwy, wypisując nawet 100 recept dziennie. Jak ustaliło TokFM, wizyta u lek. Bodnara kosztuje 200zł. Według orientacyjnych szacunków na eksperymentalnej terapii lek. Bodnar zarobił od 500 tys. do nawet ponad miliona złotych.

Hipokryzja w czystej postaci.

.
Po pierwsze - prawdopodobnie nie zrozumiałeś co tu wstawiasz lub celowo manipulujesz treścią , ewentualnie Ty zostałeś zmanipulowany i niestety nie dostrzegłeś tego.
Po drugie - to info pojawiło się w kwietniu, teraz mamy grudzień.
Tu masz pełne dane twych rewelacjach związanych z tym co odkryło radio.



https://www.rp.pl/diagnostyka-i-terapie ... bez-testow

Gdybyś choć trochę poczytał o tym, to byś dotarł do stron ministerialnych, które jasno informują, że praktycznie od początku 2021 roku są prowadzone także w Polsce badania nad skutecznością Amantadyny w leczeniu Covid.
Co więcej, wyniki są bardzo obiecujące a lek sprawdzony pod kątem skutków ubocznych na dużej grupie ludzi, ponieważ przez wiele lat leczono nim chorych na grypę.

Kilku userów uprawia tu typowe foliarstwo i doszukuje się spisków itp we wszystkim, co jest niezgodne z ich "jedynie słusznym " zdaniem ( jeden to nawet"ruskiego spisku" się tu doszukuje).
Wypisywanie z kpiną o Amantadynie, świadczy tylko o jednym - żaden z piszących nie miał pojęcia o tym ile dotacji na badania kliniczne nad tym lekiem wyasygnował rząd Polski oraz o tym, że te badania są prowadzone ( nie przez dziennikarzy z TokFM , tylko specjalistów) .
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.12.2021 13:58

croner, wciąż nie do końca się rozumiemy...

Ja nie oceniam postępów w walce z pandemią i procesu badań nad przedmiotowym lekiem – intencją włączenia się do rozmowy była Twoja błędna interpretacja wpisu Janusza. Przecież On nigdzie nie napisał tego, co zasugerowałeś. Mało tego - niezwykle trudno jest nawet zinterpretować to w ten sposób.

To prawie tak, jakby otworzono Powszechny Punkt Szczepień w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, a ktoś opatrzył taką informację konstatacją, że on do MPO to chodzi ze śmieciami.
Azaliż jak można potem takie stwierdzenie skwitować pytaniem: Czy chętnych na szczepienia uważasz za śmieci?


croner napisał(a):I jeszcze konkretne pytanie do Ciebie:
Wiele zespołów medycznych i naukowych jednak z jakiegoś powodu pracuje nad tą nieszczęsną amantadyną. Ciekawe po co? Czy nie chciałbyś, aby wyniki tych prac zakończyły się pozytywnie i dały kolejne narzędzie do walki z wirusem?

I nie ma tu żadnego znaczenia, że ktoś na prowincji pozyskuje recepty w nieuprawniony sposób...


Ja na bieżąco nie śledzę postępów w walce z pandemią oraz badań nad lekami przeciwko Covid-19, dlatego nie mam prawa zabierać głosu w tej sprawie. Moją wiedzę kształtują jedynie szczątkowe informacje, które pojawiają się sieci, a to stanowczo za mało, aby wyrażać opinie. Niemniej sobie oraz wszystkim ludziom życzę z całego serca świata bez chorób i wojen. Trochę patetycznie to brzmi, ale szczerze.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.12.2021 14:12

stachan napisał(a):...
Ja na bieżąco nie śledzę postępów w walce z pandemią oraz badań nad lekami przeciwko Covid-19, dlatego nie mam prawa zabierać głosu w tej sprawie. Moją wiedzę kształtują jedynie szczątkowe informacje, które pojawiają się sieci, a to stanowczo za mało, aby wyrażać opinie. .

Stachan, opinie to ma prawo wyrażać każdy i generalnie ludzie korzystają z tego 'przywileju".
Natomiast przy różnicy w opiniach na jakiś temat, warto wysłuchać też opinii i argumentów ludzi, którzy mają częściowo inne zdanie.
Niestety w tym wątku jest głównie foliarstwo i hejt ze strony covidian - bardzo często wbrew jakiejkolwiek logice.
croner
Croentuzjasta
Posty: 385
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) croner » 03.12.2021 14:26

stachan napisał(a):Ja na bieżąco nie śledzę postępów w walce z pandemią oraz badań nad lekami przeciwko Covid-19, dlatego nie mam prawa zabierać głosu w tej sprawie. Moją wiedzę kształtują jedynie szczątkowe informacje, które pojawiają się sieci, a to stanowczo za mało, aby wyrażać opinie.


Czyli na zasadzie: wiem, że nic nie wiem, no to się wypowiem...

stachan napisał(a):intencją włączenia się do rozmowy była Twoja błędna interpretacja wpisu Janusza. Przecież On nigdzie nie napisał tego, co zasugerowałeś. Mało tego - niezwykle trudno jest nawet zinterpretować to w ten sposób.


Trochę też bezsensowne jest to, że tak stanowczo negujesz moją interpretację (chociaż ona była inna od teg co napisałeś, właściwie nawet nie interpretacja, a "lekki bulwers" na wrzutkę nie w tempo), a uważasz swoją za jedynie słuszną? Skąd ta pewność, skoro dotychczas sam autor się nie wypowiedział. Przekazał Ci swoje stanowisko na priv? Bo tu nic na ten temat nie wiadomo (oczywiscie pewnie Janusz za chwilę oficjalnie potwierdzi Twoją wersję i już wtedy będzie definitywny koniec)...

Z mojej strony też już koniec w tej kwestii :papa:
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 03.12.2021 14:43

Pisanie o foliarswie i hejcie ze strony covidian dyskusją merytoryczną zapewne nie jest.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.12.2021 14:54

Zrobimy tak.
Albo zaczniecie dyskutować na odpowiednim poziomie i skończycie z tymi wzajemnymi "uprzejmościami", albo wątek ten przejdzie do historii.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.12.2021 15:23

anakin napisał(a):albo wątek ten przejdzie do historii.

Podejrzewam że dla forum i atmosfery byłoby to najlepsze rozwiązanie.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.12.2021 15:42

baunty napisał(a): Niestety w tym wątku jest głównie foliarstwo i hejt ze strony covidian - bardzo często wbrew jakiejkolwiek logice.
Ktoś, kto podaje linki do "3 wersji szczepionek", ma tupet insynuować "foliarstwo covidianów".
Jest moc, jest potęga :?

Pozostaje mieć nadzieję, że po prostu niebawem wejdzie jakaś ustawa o obowiązku szczepień i wtedy nawet Baba Wanga nie pomoże,
a nie tylko kobieta, "która miała dostęp do tych preparatów i odpowiedzialne stanowisko" :lol:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.12.2021 16:29

Wstrzymano wystawianie certyfikatów dla pacjentów zaszczepionych J&J

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Janusz Cieszyński poinformował o problemach, jakie z certyfikatami COVID mają osoby zaszczepione preparatem Johnson & Johnson. Zapewnił, że trwają prace nad ich rozwiązaniem. „Problemy z certyfikatami COVID dotyczą osób, które skorzystały ze szczepionki J&J. Przy dawce przypominającej przygotowany według unijnych zasad walidator nie odróżnia jej od drugiej dawki szczepień dwudawkowych i uznaje po 14 dniach” – napisał na Twitterze Janusz Cieszyński. Polityk zapewnił, że trwają prace nad usunięciem tej wady dla polskich obywateli.
Podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że zapadła decyzja o wstrzymaniu wydawania certyfikatów po dawce przypominającej dla pacjentów, którzy przyjęli preparat tej firmy.

– Będzie obowiązywał certyfikat stary. W ciągu dwóch tygodni nowy certyfikat trafi na internetowe konto pacjenta – przekazał Wojciech Andrusiewicz. Dopytywany, czy oznacza to, że osoby te powinny się wstrzymać od przyjęcia kolejnej dawki, odparł, że absolutnie nie.

– Certyfikat po dawce podstawowej J&J obowiązuje 12 miesięcy, nie ma problemu, by obywatele posługiwali się tym certyfikatem. W ciągu dwóch tygodni na IKP każdej osoby, która zaszczepiła się dawką przypominającą, będą wygenerowane dwa certyfikaty – mówił.

Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek Komisja Europejska zaproponowała aktualizację zasad dotyczących bezpieczeństwa podróży w krajach Unii Europejskiej, które zostały wprowadzone w związku z pandemią COVID-19.

Do tej pory w krajach UE wydano 650 mln cyfrowych zaświadczeń o pełnym zaszczepieniu przeciwko COVID.

"Dziewięciomiesięczny okres uwzględnia wytyczne Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, zgodnie z którymi dawkę przypominającą należy podać po upływie sześciu miesięcy, i przewiduje dodatkowy okres trzech miesięcy, który ma umożliwić dostosowanie krajowych kampanii szczepień i zapewnić obywatelom możliwość otrzymania dawki przypominającej" – przekazała Komisja Europejska.

KE chce wprowadzić zmiany w zasadach dotyczących certyfikatów COVID, ponieważ coraz więcej krajów decyduje się na podanie dawki przypominającej szczepionki.


źródło: PAP
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.12.2021 17:26

baunty napisał(a):
Habanero napisał(a):....
Jak ujawniło śledztwo TokFM, Włodzimierz Bodnar nie przyjął 3000 pacjentów z COVID-19, lecz jedynie 608. Spośród osób, którym lek. Bodnar wypisał receptę na amantadynę, 17 zmarło.

I rzecz jasna nikt na tym kasy nie robił :lol:
Jak przyznał Włodzimierz Bodnar, przez długi czas pracował niemal bez przerwy, wypisując nawet 100 recept dziennie. Jak ustaliło TokFM, wizyta u lek. Bodnara kosztuje 200zł. Według orientacyjnych szacunków na eksperymentalnej terapii lek. Bodnar zarobił od 500 tys. do nawet ponad miliona złotych.

Hipokryzja w czystej postaci.

.
Po pierwsze - prawdopodobnie nie zrozumiałeś co tu wstawiasz lub celowo manipulujesz treścią , ewentualnie Ty zostałeś zmanipulowany i niestety nie dostrzegłeś tego.
Po drugie - to info pojawiło się w kwietniu, teraz mamy grudzień.
Tu masz pełne dane twych rewelacjach związanych z tym co odkryło radio.
....


Po co się katujesz i próbujesz zrozumieć, co autor miał na myśli :roll:
Zostaw to. Zjedz kolację, wyśpij się, a rano wyjdź na spacer.
Jeśli czegoś nie rozumiesz, po prostu zapytaj...



baunty napisał(a):...
Gdybyś choć trochę poczytał o tym, to byś dotarł do stron ministerialnych, które jasno informują, że praktycznie od początku 2021 roku są prowadzone także w Polsce badania nad skutecznością Amantadyny w leczeniu Covid.
Co więcej, wyniki są bardzo obiecujące a lek sprawdzony pod kątem skutków ubocznych na dużej grupie ludzi, ponieważ przez wiele lat leczono nim chorych na grypę.
...


Koronny argument atyszczepionkowców to, że my covidianie (jak nas ładnie :? nazywasz), bierzemy udział w eksperymencie medycznym.
Nazwałem to czystą hipokryzją, bo leczenie amantadyną w świetle definicji (poniżej) i tego, co sam napisałeś (powyżej),
jest na obecnym etapie wypisz/wymaluj takim eksperymentem.
Łapiesz teraz ?
A to czy amantadyna okaże się lekarstwem na covid ,czy nie , to zupełnie inna sprawa. Osobiście, nie robi mi różnicy,
co przyjmę i w jakiej postaci, jeśli będzie mnie chronić.
Najważniejsze, żeby preparat był bezpieczny, skuteczny i powstrzymał zarazę. W tej kwestii zdaje się na ekspertów, a nie na gnioty, które tu prezentujesz.

Def.
Za eksperyment medyczny uznaje się działania związane z badaniem zastosowania nowych lub częściowo zbadanych metod diagnostycznych, leczniczych bądź profilaktycznych. Zgodnie z tą definicją, obiektem badania może być zarówno lek, suplement, jak również metoda prowadzonego leczenia

P.S.
Usunąłeś pierwsze zdanie z mojego postu :?
Cyt.
Wynika z tego, że wcześniej wszyscy którzy leczyli się amantadyną brali udział w eksperymencie medycznym :lol:

Zgodzisz się z nim :?:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.12.2021 19:23

Habanero napisał(a):
baunty napisał(a):
Habanero napisał(a):....
Jak ujawniło śledztwo TokFM, Włodzimierz Bodnar nie przyjął 3000 pacjentów z COVID-19, lecz jedynie 608. Spośród osób, którym lek. Bodnar wypisał receptę na amantadynę, 17 zmarło.

I rzecz jasna nikt na tym kasy nie robił :lol:
Jak przyznał Włodzimierz Bodnar, przez długi czas pracował niemal bez przerwy, wypisując nawet 100 recept dziennie. Jak ustaliło TokFM, wizyta u lek. Bodnara kosztuje 200zł. Według orientacyjnych szacunków na eksperymentalnej terapii lek. Bodnar zarobił od 500 tys. do nawet ponad miliona złotych.

Hipokryzja w czystej postaci.

.
Po pierwsze - prawdopodobnie nie zrozumiałeś co tu wstawiasz lub celowo manipulujesz treścią , ewentualnie Ty zostałeś zmanipulowany i niestety nie dostrzegłeś tego.
Po drugie - to info pojawiło się w kwietniu, teraz mamy grudzień.
Tu masz pełne dane twych rewelacjach związanych z tym co odkryło radio.
....


Po co się katujesz i próbujesz zrozumieć, co autor miał na myśli :roll: :?:


Autor czego - postu na Cro ( czyli Ty), czy autor tego co przytoczyłeś ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.12.2021 19:36

Autor postu na Cro (czyli ja).
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.12.2021 20:39

Habanero napisał(a):Autor postu na Cro (czyli ja).

Odnosiłem się do tego co napisałeś, a nie do tego "co mogłeś mieć na myśli" pisząc ten post.
Podałeś jakieś dane i wyłącznie do nich się odniosłem - bez zawracania sobie tyłka tym, czy Ty miałeś jeszcze coś na myśli podając te dane ( info z radia TokFm sprzed prawie 8miu miesięcy).

Tu trochę o badaniach nad Amantadyną i trzy screeny :

https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/738,Z ... adyna.html

https://pulsmedycyny.pl/amp/amantadyna- ... an-1125398
Załączniki:
Screenshot_2021-12-03-20-04-39-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Screenshot_2021-12-03-19-41-01-25_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Screenshot_2021-12-03-19-42-16-39_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Ostatnio edytowano 03.12.2021 22:48 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.12.2021 22:46

baunty napisał(a):
Habanero napisał(a):Autor postu na Cro (czyli ja).

Odnosiłem się do tego co napisałeś, a nie do tego "co mogłeś mieć na myśli" pisząc ten post.
Podałeś jakieś dane i wyłącznie do nich się odniosłem - bez zawracam a sobie tyłka tym, czy Ty miałeś jeszcze coś na myśli podając te dane ( sprzed prawie 8miu miesięcy)....


Nie żartuj 8O Nie załapałeś, że to zdanie ...Wynika z tego, że wcześniej wszyscy którzy leczyli się amantadyną brali udział w eksperymencie medycznym :lol:
...jest szyderą z antyszczepowych argumentów o eksperymencie medycznym.

A fakt, że Bodnar prowadził takie eksperymenty
Jak ujawniło śledztwo TokFM, Włodzimierz Bodnar nie przyjął 3000 pacjentów z COVID-19, lecz jedynie 608. Spośród osób, którym lek. Bodnar wypisał receptę na amantadynę, 17 zmarło.
...było tylko tego potwierdzeniem.
Myślałem, że już bardziej nie możesz mnie rozczarować , a jednak,... odniosłeś sukces.

Skoro nie odpowiedziałeś na moje, być może trudne, pytanie o amantadynowy eksperyment medyczny,
(swoją drogą przypuszczałem, że tak będzie :wink: ), to dla równowagi w przyrodzie, trochę o nim...
https://portal.abczdrowie.pl/amantadyna ... zone-leki#

P.S.
Tylko nie bierz się za kolejne interpretacje, bo się odrywasz :lol:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.12.2021 00:08

Habanero :roll:
Czy Ty tak dobrze udajesz, czy naprawdę nie rozumiesz słowa pisanego??
Jeszcze raz powtórzę jak przysłowiowej "krowie na rowie":

- Odniosłem się wyłącznie do Twoich słów, które zacytowałem - czyli to z radia TokFM.

Nie zawracałem sobie tyłka Twoimi przemyśleniami na temat "jak to Habanero ma nazwać wcześniejsze stosowanie amantadyny w leczeniu Covid i czy inni się z nim zgodzą".
W poprzednim poście Ci to napisałem, ale widać za mało "łopatologicznie"
IMG_20211203_235933.jpg


Czy jesteś to w stanie ogarnąć, czy dalej masz problem z orientacją??

Wyśpij się, odpocznij, a jutro może będzie lepiej z rozumieniem słów zawartych w postach.
Także życzę miłych snów i powrotu do choćby "jako takiej "formy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
COVID - szczepionka - strona 213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone