Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 07.07.2021 22:47

roman6 napisał(a):
Tomek W napisał(a):
roman6 napisał(a):Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza.


Jak masz jakiegoś znajomego żołnierza to zweryfikuj ten pogląd. Pozdro!

Jak mi coś w pracy nie odpowiada to zmieniam pracę. Żołnierz zawodowy też da radę ;)


Bezpieczna, skuteczna i dobrowolna. Dzisiaj żołnierze, jutro następne grupy. Pozdro z Brać.
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 31.07.2021 08:43

Na początku lipca paszport covidowy zawierał datę jego "ważności" (rok po szczepieniu). Teraz już nie ma takiej daty. Może wiecie, dlaczego?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 31.07.2021 16:36

Może właśnie dlatego, że jest podana data szczepienia... :idea:
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 01.08.2021 16:51

Sprawdzę, czy wtedy nie było daty drugiej szczepionki. Ja raczej pomyślałam, że nie będzie trzeciej dawki, a szczepienie będzie bezterminowe.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2021 18:13

alfa466 napisał(a):Sprawdzę, czy wtedy nie było daty drugiej szczepionki. Ja raczej pomyślałam, że nie będzie trzeciej dawki, a szczepienie będzie bezterminowe.

Kiedyś była data ważności, mam pdf ściągnięty zaraz po moim szczepieniu. Teraz jak wchodzę to też nie mam daty ważności
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 01.08.2021 18:32

alfa466 napisał(a):Na początku lipca paszport covidowy zawierał datę jego "ważności" (rok po szczepieniu). Teraz już nie ma takiej daty. Może wiecie, dlaczego?

Może dlatego:
"Dane opublikowane przez izraelskie ministerstwo zdrowia w ubiegłym tygodniu pokazują, że osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki w styczniu są teraz bardziej narażone na zakażenie. Mają mieć obecnie tylko 16-proc. ochronę przed infekcją."
A więc trzecia dawka na horyzoncie, a kolejne tuż, tuz za nimi ;)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... y-pierwsi/
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.08.2021 20:00

Ile będzie szczepień to tyle wezmę. Od urodzenia jestem szczepiony na wszystkie cholery, odry itp. tego świata. Żyję, mam się dobrze, na nic nie chorowałem i na nic nie choruję. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. W zdrowym ciele zdrowy duch.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 01.08.2021 20:57

Ural napisał(a):Ile będzie szczepień to tyle wezmę. Od urodzenia jestem szczepiony na wszystkie cholery, odry itp. tego świata. Żyję, mam się dobrze, na nic nie chorowałem i na nic nie choruję. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Tak, tak,... w zdrowym ciele zdrowy duch. Ironizując: tak tak, zdrowe ciało zawsze wiedziało że szczepić się należało. Od urodzenia ciało wiedziało, że jak się nie zaszczepi to umrze. Szczepimy się od wszystkiego i na wszytko . A to nasze naturalne Ciało to wie, co to jest obce ciało ???
Profilaktycznie, szczepcie się przeciw wszystkiemu, co na drodze znajdziecie, bądź fruwa w powietrzu.
Nietoperz, jeż, żaba, mrówka, padalec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Szukajcie właściwej igły :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 01.08.2021 22:29

pavlo napisał(a):
Ural napisał(a):Ile będzie szczepień to tyle wezmę. Od urodzenia jestem szczepiony na wszystkie cholery, odry itp. tego świata. Żyję, mam się dobrze, na nic nie chorowałem i na nic nie choruję. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Tak, tak,... w zdrowym ciele zdrowy duch. Ironizując: tak tak, zdrowe ciało zawsze wiedziało że szczepić się należało. Od urodzenia ciało wiedziało, że jak się nie zaszczepi to umrze. Szczepimy się od wszystkiego i na wszytko . A to nasze naturalne Ciało to wie, co to jest obce ciało ???
Profilaktycznie, szczepcie się przeciw wszystkiemu, co na drodze znajdziecie, bądź fruwa w powietrzu.
Nietoperz, jeż, żaba, mrówka, padalec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Szukajcie właściwej igły :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Ilość heheszków i emotek twojej wypowiedzi pozbawia każdego kontrargumentów. Bardzo merytoryczne i oparte zapewne na setkach godzin spędzonych w sieci.

Jaka jest twoja branża i wykształcenie?

Ja się zaszczepiłam, tak jak moja rodzina.

I takie zdjęcie na koniec

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/Polio_sequelle.jpg
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 01.08.2021 23:55

mariusz123 napisał(a):
alfa466 napisał(a):Na początku lipca paszport covidowy zawierał datę jego "ważności" (rok po szczepieniu). Teraz już nie ma takiej daty. Może wiecie, dlaczego?

Może dlatego:
"Dane opublikowane przez izraelskie ministerstwo zdrowia w ubiegłym tygodniu pokazują, że osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki w styczniu są teraz bardziej narażone na zakażenie. Mają mieć obecnie tylko 16-proc. ochronę przed infekcją."
A więc trzecia dawka na horyzoncie, a kolejne tuż, tuz za nimi ;)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... y-pierwsi/

No i super. Ja z tym nie mam problemu. Ty chyba tak.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 01.08.2021 23:58

pavlo napisał(a):
Ural napisał(a):Ile będzie szczepień to tyle wezmę. Od urodzenia jestem szczepiony na wszystkie cholery, odry itp. tego świata. Żyję, mam się dobrze, na nic nie chorowałem i na nic nie choruję. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Tak, tak,... w zdrowym ciele zdrowy duch. Ironizując: tak tak, zdrowe ciało zawsze wiedziało że szczepić się należało. Od urodzenia ciało wiedziało, że jak się nie zaszczepi to umrze. Szczepimy się od wszystkiego i na wszytko . A to nasze naturalne Ciało to wie, co to jest obce ciało ???
Profilaktycznie, szczepcie się przeciw wszystkiemu, co na drodze znajdziecie, bądź fruwa w powietrzu.
Nietoperz, jeż, żaba, mrówka, padalec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Szukajcie właściwej igły :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Koleżanka słusznie zwróciła uwagę na twój dziecinny wpis.
Po co takie wpisy? Nie chcesz się szczepić, boisz się igły albo zawartości to się nie szczep. Nic mi do tego. Twoja sprawa w co wierzysz.
Tylko po co ten ból pewnej części ciała z powodu innego podejścia do tematu innych osób?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.08.2021 08:17

Serdeczna prośba o wymianę uprzejmości via PW... :!:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 02.08.2021 08:17

W mojej wypowiedzi, kluczowym słowem jest: ironizując :mrgreen: :oczko_usmiech: :papa:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.08.2021 23:47

mumin30 napisał(a):Wystarczy antygenowy czy musi być PCR ? 600 HRK to droga zabawa... za 3 osoby 1800HRK 8O

A nie lepiej było się zaszczepić?
W dodatku całkiem za darmo!
mumin30
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.06.2011
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin30 » 06.08.2021 23:59

Chris_M napisał(a):
mumin30 napisał(a):Wystarczy antygenowy czy musi być PCR ? 600 HRK to droga zabawa... za 3 osoby 1800HRK 8O

A nie lepiej było się zaszczepić?
W dodatku całkiem za darmo!

Nie wiem czy Ty sobie żarty robisz... pozwól, że tą decyzję podejmę ja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
COVID - szczepionka - strona 186
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone