Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 05.07.2021 23:38

roman6 napisał(a):
mariusz123 napisał(a):Więc ponownie mogę zadać foliarskie pytanie: po co w końcu te szczepienia? :lol:

Faktycznie foliarskie pytanie. 80% postów masz w tym temacie. Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza. No ale jak przystało na prawdziwego foliarza męczy cię bardzo że większość ma gdzieś foliarskie poglądy.

A odpowiesz na pytanie? Czy za trudne? :lol:
Bo zakładam, że jesteś zaszczepiony a tutaj może być zonk - będzie miął kontakt z deltą i zamiast wyjazdu na wakacje - kwarantanna.
I jak to będzie wyglądało przy foliarzach (jak choćby ja), którzy niezaszczepieni pojechali do Cro?
I co tu ma do rzeczy w jakim wątku ja się najczęściej udzielam? Ty też najczęściej tu piszesz :roll:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.07.2021 23:49

Stanisław Lem miał rację :idea:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 06.07.2021 05:38

Jeśli kogoś cytować, to w całości... :idea:

Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę - powiedział rzecznik. 


Podkreślę, że jest to trochę nasza zapobiegawczość ponieważ, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że po szczepieniach w Polsce mamy ok. 98 tys. przypadków zakażenia, to 90 proc. tych przypadków, to są zakażenia między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki. W granicach 8,5-9 proc., to są zakażenia po drugiej dawce, więc widzimy, jaka znikoma możliwość jest zakażenia się, jeżeli przyjmiemy pełną dawkę szczepionki - dodał.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.07.2021 05:49

Nie wytłumaczysz.
Ktoś, kto całe życie spędził "w Taplarach", będzie widział i "rozumiał" tylko przez ten jeden pryzmat.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.07.2021 06:19

roman6 napisał(a):Pisz sobie co chcesz, admini to tolerują z wiadomych powodów.

Zdradzisz mi tę tajemnicę?
I wyjaśnij mi, proszę, dlaczego powinienem tolerować Twoje wpisy a innych już nie.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 06.07.2021 07:51

mariusz123 napisał(a):
roman6 napisał(a):
mariusz123 napisał(a):Więc ponownie mogę zadać foliarskie pytanie: po co w końcu te szczepienia? :lol:

Faktycznie foliarskie pytanie. 80% postów masz w tym temacie. Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza. No ale jak przystało na prawdziwego foliarza męczy cię bardzo że większość ma gdzieś foliarskie poglądy.

A odpowiesz na pytanie? Czy za trudne? :lol:
Bo zakładam, że jesteś zaszczepiony a tutaj może być zonk - będzie miął kontakt z deltą i zamiast wyjazdu na wakacje - kwarantanna.
I jak to będzie wyglądało przy foliarzach (jak choćby ja), którzy niezaszczepieni pojechali do Cro?
I co tu ma do rzeczy w jakim wątku ja się najczęściej udzielam? Ty też najczęściej tu piszesz :roll:

Źle zakładasz. Przyjąłem pierwszą dawkę i z chęcią pójdę na drugą. Stachan ci już odpisał. Poza tym po zaszczepieniu ryzyko zachorowania jest minimalne a covid przechodzi się łagodniej.
Nim ci odpowiedziałem to najaktywniejszy byłem w innym wątku. Jednak różnica jest. Ty masz 80%, ja 28%.

A i szczepionkach pod tym linkiem masz fajny film sprzed 3 lat a więc jeszcze przed pandemią. Pewnie za długi i za trudny ale polecam. Tylko trochę antyfoliarski.

black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 06.07.2021 08:00

roman6 napisał(a):Faktycznie foliarskie pytanie. 80% postów masz w tym temacie. Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza. No ale jak przystało na prawdziwego foliarza męczy cię bardzo że większość ma gdzieś foliarskie poglądy.

A co jest nie-foliarskie ?
Ja idę się zaszczepić tylko dlatego, że mam dość represji. To dobrze?
Idę chociaż uważam, że nie muszę, bo mam przeciwciała.
Będę zaszczepionym foliarzem. :papa:
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 06.07.2021 08:06

boboo napisał(a):Nie wytłumaczysz.
Ktoś, kto całe życie spędził "w Taplarach", będzie widział i "rozumiał" tylko przez ten jeden pryzmat.

Przypuszczałem, że Taplary to tutaj synonim zacofania i ciemnogrodu, ale dopiero Google przypomniało co i jak. Faktycznie zacofanie. Babuleńka klepiąca zdrowaśki, przydrożna kapliczka ozdobiona polnymi kwiatami, ciepłe mleko prosto od krowy, codzienność pełna trudu i troski o przyziemne sprawy, zależność od pór roku, brak wygórowanych ambicji, prostota, naiwność, niewiedza, spokój.
Bo cóż mamy bo drugiej stronie cywilizacyjnego wahadła.
Loty kosmiczne, fizykę kwantową, bioinżynierię, zeznania podatkowe, kredyty, rozkłady jazdy, od dzieciństwa wyścig szczurów, tygiel informacyjny, chaos, niespełnione ambicje, wieczny niedosyt, poczucie iż człowiek jest panem świata, niepokój, nowe choroby, nowe szczepionki, pustkę.
A potem szukamy wakacyjnych Taplar, aby choć trochę odpocząć.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 06.07.2021 09:01

Jest zmiana:

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: po kontakcie z wariantem Delta kwarantanna tylko dla niezaszczepionych.

Mamy w Polsce 166 potwierdzonych przypadków wariantów Beta, Gamma i Delta. U osób po dwóch dawkach szczepienia odnotowaliśmy zakażenie jedynie w trzech przypadkach - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał, że dotąd w Polsce potwierdzono 113 przypadków tego wariantu.

- Porównując do innych państw na pewno nie jest to dużo - ocenił.

- Dotychczas wielu inspektorów sanitarnych kierowało wszystkie osoby z kontaktu z wariantem Delta na kwarantannę, tak było przynajmniej do wczoraj, gdzie inspektorzy nawet osoby zaszczepione, w trosce o stan zdrowia, kierowali na kwarantannę - powiedział.

Andrusiewicz przekazał, że po analizie wyników zakażeń wariantami Beta, Gamma i Delta mamy 166 potwierdzonych przypadków.

- Jedynie niecały dwa procent przypadków, czyli trzy przypadki, to przypadki, gdy po dwóch dawkach szczepienia odnotowaliśmy zakażenie - poinformował.

- Co za tym idzie? Nie jest potrzebna kwarantanna. Mamy informacje, że te szczepionki, które mamy w Polsce, są w pełni skuteczne i zapobiegają hospitalizacji, zgonowi, poważnemu przejściu (choroby). Te trzy przypadki (zakażeń) świadczą o tym, że szczepionka nas chroni, stąd też sanepid będzie wdrażał jedynie pewien nadzór sanitarny, czyli będziemy w kontakcie z osobami, które miały kontakt z osobą zakażoną, ale są zaszczepione - wyjaśnił.

Pytany, jak będzie wyglądał taki nadzór, opisał, że takie osoby "zostaną odnotowane w systemie sanepidu i pracownik co jakiś czas zadzwoni do takiej osoby".

Rzecznik MZ powiedział przy tym, że ci, który się nie zaszczepili, będą poddani kwarantannie. - Często w przypadku wirusów o mutacji Beta, Gamma, Delta to jest kwarantanna 14-dniowa, a nie 10-dniowa - uściślił. - Tutaj inspektorzy często wydłużają zarówno kwarantannę, jak i izolację z uwagi na troskę o resztę społeczeństwa - tłumaczył.


Źródło: TVN24
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 06.07.2021 09:10

black_lord napisał(a):
roman6 napisał(a):Faktycznie foliarskie pytanie. 80% postów masz w tym temacie. Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza. No ale jak przystało na prawdziwego foliarza męczy cię bardzo że większość ma gdzieś foliarskie poglądy.

A co jest nie-foliarskie ?
Ja idę się zaszczepić tylko dlatego, że mam dość represji. To dobrze?
Idę chociaż uważam, że nie muszę, bo mam przeciwciała.
Będę zaszczepionym foliarzem. :papa:

No właśnie, podobnie ja mam. Chyba się zaszczepię tylko dlatego, żeby w tym roku nie ominął mnie wyjazd do Chorwacji. Co za nędza.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 06.07.2021 09:13

black_lord napisał(a):
roman6 napisał(a):Faktycznie foliarskie pytanie. 80% postów masz w tym temacie. Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza. No ale jak przystało na prawdziwego foliarza męczy cię bardzo że większość ma gdzieś foliarskie poglądy.

A co jest nie-foliarskie ?
Ja idę się zaszczepić tylko dlatego, że mam dość represji. To dobrze?
Idę chociaż uważam, że nie muszę, bo mam przeciwciała.
Będę zaszczepionym foliarzem. :papa:

Też nie muszę bo też mam przeciwciała ale szczepię się z powodów zdrowotnych.
Co nie jest foliarskie?
Jak poznasz definicję foliarstwa to sobie sam odpowiedź :papa:
https://www.miejski.pl/slowo-Foliarz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.07.2021 10:00

roman6
Zadałem Ci pytanie.
Umiesz odpowiedzieć?
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 06.07.2021 11:48

anakin napisał(a):roman6
Zadałem Ci pytanie.
Umiesz odpowiedzieć?

Jasne. Odpiszę jak będę miał dłuższą przerwę w pracy. Pasi?
Pysiorek3
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pysiorek3 » 06.07.2021 22:07

Witajcie. Proszę o pomoc. Mam paszport Covidowy ze szczepieniami 2 dawkami. On jest ważny rok od drugiej dawki. Jak to sie ma do informacji cos o 210 dniach od przyjecia drugiej dawki.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 06.07.2021 22:31

roman6 napisał(a):Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza.


Jak masz jakiegoś znajomego żołnierza to zweryfikuj ten pogląd. Pozdro!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 184
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone