Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 05.07.2021 12:22

Dziękuje
Właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 05.07.2021 12:43

alfa466 napisał(a):Ktoś z Was szczepił i wyjechał? Czytam, że po szczepieniu należy uważać ze słońcem. Problem w tym, że nie jest powiedziane, jak długo.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 09193.html

Raczej kolejny mit stworzony przez wiadomo kogo w wiadomym celu.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 05.07.2021 12:54

Szczepionka jest skuteczna, bezpieczna i dobrowolna. Nie ma żadnego ryzyka. Nie ma żadnej dyskryminacji niezaszczepionych. Bok!
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 05.07.2021 13:11

roman6 napisał(a):
alfa466 napisał(a):Ktoś z Was szczepił i wyjechał? Czytam, że po szczepieniu należy uważać ze słońcem. Problem w tym, że nie jest powiedziane, jak długo.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 09193.html

Raczej kolejny mit stworzony przez wiadomo kogo w wiadomym celu.

Przez kogo i w jakim celu? Bo mnie zaintrygowałeś :wink:
Nie wybieraj artykułów wybiórczo - to raz.
Tu masz artykuł z o opalaniu po szczepieniu z tej samej strony.
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 22278.html
Dwa, dlaczego dr. Fiałek - reumatolog - ma prawo "rozprawiać" się z tzw. fake newsami odnośnie covid, a w drugą stronę to musi być co najmniej profesor, laureat Nagrody Nobla w wirusologi? Bo inaczej to foliarz, a nie lekarz :lol:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3180
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 13:41

Informacja nr 1:

COVID a opalanie. Zalecenia dla ozdrowieńców i zaszczepionych
W przypadku ozdrowieńców, u których zakażenie koronawirusem wcześniej doprowadziło do powstania objawów skórnych – wysypek, pokrzywek lub charakterystycznie zaczerwienionych wykwitów – a także w odniesieniu do osób zaszczepionych, u których podobne reakcje mogą pojawić się po przyjęciu kolejnych dawek preparatu, dr Fania zaleca ostrożne korzystanie ze słońca, a nawet wstrzymanie się z intensywnym opalaniem nawet przez okres kilku tygodni od wystąpienia np. rumienia lub innych problemów skórnych.

Warto wyjaśnić, że do tej pory brakuje badań naukowych, które jednoznacznie wskazywałyby na to, że należy odradzać opalanie ozdrowieńcom lub osobom zaszczepionym przeciwko COVID-19. Włoskim naukowcom z Uniwersytetu w Mediolanie i Insytutu Astrofizyki udało się za to udowodnić, że promienie UVA i UVB mogą w ciągu kilku minut całkowicie dezaktywować koronawirusa w stężeniu podobnym do tego, jakie występuje w ślinie.


Informacja nr 2:

Dr Luca Fania – dermatolog cytowany przez włoską agencję ANSA i niemal wszystkie największe włoskie gazety – w ramach ogólnokrajowej akcji profilaktyki raka skóry zaleca, by osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem lub zdążyły się już zaszczepić przeciwko SARS-CoV-2, zadbały o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną podczas przebywania na świeżym powietrzu.


W ocenie doniesień dr Fani należy pamiętać, że:

Dr Luca Fania, dermatolog z kliniki dermatologicznej IDI Farmaceutici, która promuje wspomnianą kampanię


A w tej firmie:

Każdego dnia w zakładach produkcyjnych IDI Farmaceutici powstają tysiące jednostek produktów, w tym leków do stosowania miejscowego i doustnego, wyrobów medycznych, suplementów diety, dermokosmetyków i produktów solarnych, także na zlecenie innych dużych firm farmaceutycznych.


Ocenę wiarygodności tej kampanii oraz przedmiotowych doniesień pozostawiam bez komentarza.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 05.07.2021 13:47

Mariusz ale po co mam edukować takich ja ty? Nie ma sensu. Szkoda mojego czasu.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem i mieć jakiekolwiek pojęcie.
Każdy wie że nikt normalny nie wchodzi na dowolne forum i nie udowadnia wszystkim na siłę że źle robią.
Nie chcesz się szczepić to nie rób tego. Nikt cię do tego nie zmusza. Ale nie kreuj się na dyskryminowanego i nie udowadniaj innym że źle robią bo uważają inaczej niż ty.
Pisz sobie co chcesz, admini to tolerują z wiadomych powodów.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.07.2021 13:48

Yanush napisał(a):
walp napisał(a):
black_lord napisał(a):W obecnym świecie
jak nie możesz się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych

Promowanie takiego obrazu rzeczywistości, czyli "odwracanie kota ogonem" jest typowe dla sekciarskiego charakteru grup antyszczepionkowych. Proszę tego nie robić.

@walp, a kimże Ty jesteś, że negujesz istnienie takich ludzi? :roll:

Z przykrością muszę stwierdzić, że permanentnie wykazujesz problemy ze zrozumieniem tego, co się tutaj pisze. :?

Ja nie neguję istnienia takich ludzi, ja nieustannie podkreślam egzystencję tych społecznych szkodników i walczę z głupotą, którą oni szerzą głównie w mediach społecznościowych.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 05.07.2021 13:50

walp napisał(a):
Yanush napisał(a):
walp napisał(a):
black_lord napisał(a):W obecnym świecie
jak nie możesz się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych

Promowanie takiego obrazu rzeczywistości, czyli "odwracanie kota ogonem" jest typowe dla sekciarskiego charakteru grup antyszczepionkowych. Proszę tego nie robić.

@walp, a kimże Ty jesteś, że negujesz istnienie takich ludzi? :roll:

Z przykrością muszę stwierdzić, że permanentnie wykazujesz problemy ze zrozumieniem tego, co się tutaj pisze. :?

Ja nie neguję istnienia takich ludzi, ja nieustannie podkreślam egzystencję tych społecznych szkodników i walczę z głupotą, którą oni szerzą głównie w mediach społecznościowych.

Walp, szkoda czasu. Z takim nie wygrasz mimo iż racja jest po twojej stronie a jeszcze zarobisz bana jak cię poniesie.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 05.07.2021 14:02

roman6 napisał(a):nie udowadniaj innym że źle robią bo uważają inaczej niż ty.


I vice versa.

walp napisał(a):ja nieustannie podkreślam egzystencję tych społecznych szkodników i walczę z głupotą


To w kontekście wypowiedzi kol. Romana.

Tak sobie z Żoną rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że robienie przez media takiego szumu informacyjnego (chodzi o coraz to nowe, często sprzeczne ze sobą doniesienia - jak kilka postów wyżej) ma na celu taką dezinformację abyśmy sobie nie mogli na argumenty pogadać, podjąć decyzji szacując choćby ryzyko, tylko przerzucali się "foliarzami", "antyszczepionkowacami", "covidowymi szaleńcami" czy "szczepionkowymi fanatykami". Ale... jutro do Cro :D !

Bok!
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 05.07.2021 14:15

Tomek, media tak działają. A oprócz mediów tak działają fora i media społecznościowe. Liczy się klikalność i sensacja.
Media zacytują kazdego nawet jeśli w tym samym programie/gazecie będzie sprzeczna opinia.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 05.07.2021 14:42

Pamiętaj, że za mediami stoją potężne pieniądze i grupy interesów. W mediach społecznościowych mnie nie ma (świadomie), natomiast fora są oblegane przez fanatyków z jednej i drugiej strony.
Przyznam się, że tzw. mainstreamu też nie oglądam/nie słucham bo moje doświadczenie jest takie, że jak jest tam jakiś materiał na temat, o którym coś tam wiem (bo zajmuję się tym zawodowo lub znam sprawę "od podszewki"); to okazuje się, że podawana jest nieprawda lub niepełna prawda (choćby właśnie po to, aby zrobić sensację).
Dlatego takie fora jak to pozwalają mi znaleźć coś i samemu zinterpretować, choć odnalezienie się w tym natłoku informacji jest bardzo trudne, a jeszcze trudniej jest dokopać się do dokumentów źródłowych (np. wyników badań czy rzetelnych statystyk). Przykładem może być to, że na początku czerwca chwalono Izrael za 70% wyszczepialność, a miesiąc później, gdy zaczęto wprowadzać tam kolejne ograniczenia, okazało się że jest to tylko 50-55%*. I tak co chwila "piłka zmyłka".
Dlatego zawsze zachęcam każdego, kto opiera swoją wiedzę na TVN/Polsat/TVP (niepotrzebne skreślić) aby "pogrzebać" trochę i zweryfikować podawane tam informacje.

* https://tvn24.pl/swiat/izrael-koronawir ... ne-5110133
https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 97854.html
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 05.07.2021 14:55

Zasadniczo masz rację :)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.07.2021 15:02

Na szybko: -> https://portal.abczdrowie.pl/szczepionk ... we-badania
Źródeł poszukam jak będę miał chwilkę a może ktoś wcześniej zweryfikuje...
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 05.07.2021 22:53

Dzisiejsza wiadomość:
"Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J - powiedział w Polsat News rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz"

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... zepionych/

Więc ponownie mogę zadać foliarskie pytanie: po co w końcu te szczepienia? :lol:
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 05.07.2021 23:26

mariusz123 napisał(a):Więc ponownie mogę zadać foliarskie pytanie: po co w końcu te szczepienia? :lol:

Faktycznie foliarskie pytanie. 80% postów masz w tym temacie. Nie chcesz się szczepić, twój wybór. Przecież nikt cię nie zmusza. No ale jak przystało na prawdziwego foliarza męczy cię bardzo że większość ma gdzieś foliarskie poglądy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 183
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone