Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.07.2019 18:39

To akurat kupiliśmy w sklepie.
20190713_193638-648x486.jpg

Suszone prasowane figi z domieszką migdałów i jakichś przypraw.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 18:51

boboo napisał(a):To akurat kupiliśmy w sklepie.
20190713_193638-648x486.jpg

Suszone prasowane figi z domieszką migdałów i jakichś przypraw.

No to narobiliscie mi teraz smaka..... :)
To już wiem za czy będę polować w cro
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 13.07.2019 20:31

Ja w tym roku wino, dużo wina z Peljesča, oliwę, cedevitę jak co roku :) i coś nowego- dżem z fig i rogača znaleziony w Konzumie, jeszcze nie próbowany
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 20:36

Beatka73 napisał(a):Ja w tym roku wino, dużo wina z Peljesča, oliwę, cedevitę jak co roku :) i coś nowego- dżem z fig i rogača znaleziony w Konzumie, jeszcze nie próbowany

Same pyszności :)
kendryk
zbanowany
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kendryk » 01.08.2019 22:53

Oliwa ze straganu jest najlepsza. :)
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 05.08.2019 12:28

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale jeśli nie to wątek z całą pewnością zostanie przeniesiony e odpowiednie miejsce.

Wiem, że jest wątek o roślinach ale chyba nikt już tam nie zagląda. Zależy mi bardzo na jakiejś odpowiedzi i wskazówkami.

Jakie rośliny, sadzonki, nasiona warto przywieźć z Chorwacji?
Skąd je brać? Gdzie kupować albo gdzie znaleźć? Co można po prostu urwać a czego nie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2019 16:23

czarna.perla napisał(a):Nie wiem czy to odpowiedni temat ale jeśli nie to wątek z całą pewnością zostanie przeniesiony e odpowiednie miejsce.

Wątek nieodpowiedni, post przeniesiony.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 05.08.2019 19:47

kendryk napisał(a):Oliwa ze straganu jest najlepsza. :)


zwłaszcza ta nagrzana na słońcu w butelkach PET
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 05.08.2019 19:51

Tegoroczne zakupy ;)
P1190972.jpg
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 05.08.2019 20:15

czasami w Lidlu można trafić
Załączniki:
DSC_1651.JPG
Rabbitp
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rabbitp » 25.08.2019 10:01

Witam. Mieszkamy w miejscowości Pisak, sąsiad z apartamentu obok polecił mi zakup oliwy w miejscowości Kučiće. Akurat wracając z autostrady zobaczyliśmy drogowskaz na tą miejscowość , 12km serpentyn gdzie moja żonka odmówiła kilka zdrowasiek. Miejscowość mała psy d.... szczekają i praktycznie wyjeżdżając z niej zrezygnowani bo pewnie coś poknociliśmy znajdujemy na ostrym zakręcie stragan na betonowym stole. Cudna kobieta, która wszystko daje wcześniej spróbować, miód mandarynkowy, soki granatów, oliwa w różnych aromatach i czerwone wino. Ceny przyzwoite. Z uwagi na duże zakupy dostaliśmy jeszcze miód szałwiowy i małą oliwę w prezencie. Zdecydowanie polecam :papa:
Załączniki:
Screenshot_20190824-165634.jpg
PicsArt_08-25-11.00.06.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2019 10:20

Cóż, oliwa w tym roku była niedostępna. Kilku stałych "dostawców" stwierdziło, że nie mają, bo się nie udała. Nie wiem skąd pochodzi oliwa, którą można kupić. Być może były regiony gdzie zbiory się udały, a być może sprzedają byle co.
Wyżej zobaczyłem na zdjęciu napój PIPI, który podbił moje kubki smakowe i zmniejszył powierzchnię bagażową w samochodzie. Oprócz tego wepchałem do bagażnika 2 kartony wina, suszone figi, miód, sery twarde i skórkę pomarańczową. Nałęczowiankę jadącą do Chorwacji zastąpiła w drodze powrotnej Jamnica w szkle.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 28.08.2019 08:50

My w tym roku przywieźliśmy Rakiję własnej produkcji kupioną na targu w Trogirze (gruszkową i wiśniową w wersji mocniejszej ponad 40 procent i jedną gruszkową w formie takiego bardziej likieru podobnego w smaku do dostępnego w sklepach Kruškovaca. Wino Prošek również domowej roboty. Na targu w Trogirze oficjalnie nie mają tego wystawionego na straganach ale wystarczy zapytać sprzedawców i zaprowadzą do kogo trzeba lub sięgną spod lady ;) Do tego kilkanaście piw (m.in. Karlovačko, Ožujsko, Pan, Stari Lisac), napój "Pipi", napój "Nara", napój "To", napój "Maraska", sklepowe rakije w 100ml "małpkach", w różnych smakach, ciastka "Domacica" , Czekolady ("Dorina", "Mikado", "Kandi"), wafelki "Jadro", Ajvar i kiełbasę Kulen.

Natomiast 2 lata temu przywieźliśmy też oliwę z oliwek domowej roboty (w szkle), suszone figi, świeże mandarynki, granaty (owoce a nie te bojowe :D ), wino Plavac i Travarice :)
Ostatnio edytowano 28.08.2019 08:53 przez discoshaker90, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.08.2019 08:52

Pelinkovac. Strasznie nie lubię piołunu, więc napój długo postoi. Żona mnie tym leczyła jak brzuszek mnie bolał, np. po jakiejś służbowej kolacji ;)
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 28.08.2019 08:54

discoshaker90 napisał(a):My w tym roku przywieźliśmy Rakiję własnej produkcji kupioną na targu w Trogirze (gruszkową i wiśniową w wersji mocniejszej ponad 40 procent i jedną gruszkową w formie takiego bardziej likieru podobnego w smaku do dostępnego w sklepach Kruškovaca). Wino Prošek również domowej roboty. Na targu w Trogirze oficjalnie nie mają tego wystawionego na straganach ale wystarczy zapytać sprzedawców i zaprowadzą do kogo trzeba lub sięgną spod lady ;) Do tego kilkanaście piw (m.in. Karlovačko, Ožujsko, Pan, Stari Lisac), napój "Pipi", napój "Nara", napój "To", napój "Maraska", sklepowe rakije w 100ml "małpkach", w różnych smakach, ciastka "Domacica" , Czekolady ("Dorina", "Mikado", "Kandi"), wafelki "Jadro", Ajvar i kiełbasę Kulen.

Natomiast 2 lata temu przywieźliśmy też oliwę z oliwek domowej roboty (w szkle), suszone figi, świeże mandarynki, granaty (owoce a nie te bojowe :D ), wino Plavac i Travarice :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone