Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 15.02.2021 17:15

drzewka, to może nie (właśnie w związku z warunkami w PL :( ), ale co do liści laurowych zawsze nazbieram pełną reklamówkę i nawet wykorzystuję :D .
Chociaż co do drzewek próbuję przenieść na nasz grunt figi. Na razie jedna trzeci rok się trzyma :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2021 17:20

Ja w tym roku zamówiłem drzewko oliwne, mam nadzieję, że będzie nam mnie czekać przygotowane:)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.02.2021 19:16

boboo napisał(a):
Inde napisał(a):(...) liść laurowy. (...) To rośnie jakoś dziko?
Na Mljecie były całe zagajniki laurowe. Dzikie.
Ale po co zrywać? W doniczce w domu też świetnie rośnie i wystarcza na jakieś... "4-5 rodzin" :wink:


W doniczce. Jak je sadzisz z nasion. Gdzie takie nasiona zdobyć.
Wiola-Tom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiola-Tom » 16.02.2021 19:48

Ural napisał(a):
boboo napisał(a):
Inde napisał(a):(...) liść laurowy. (...) To rośnie jakoś dziko?
Na Mljecie były całe zagajniki laurowe. Dzikie.
Ale po co zrywać? W doniczce w domu też świetnie rośnie i wystarcza na jakieś... "4-5 rodzin" :wink:


W doniczce. Jak je sadzisz z nasion. Gdzie takie nasiona zdobyć.


Polecam odcinek Roberta Makłowicza tam jest temat drzewka "Laur"

boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.02.2021 20:19

Ural napisał(a):W doniczce. Jak je sadzisz z nasion. Gdzie takie nasiona zdobyć.
Kupiliśmy ten krzaczek 7 lat temu.
W markecie o nazwie "REAL", kosztował jakieś 5 €. Miał może jakieś 30 cm wysokości. Dziś ma 70 cm.
IMG_20210216_185637.jpg
Dwa razy był przesadzany do większej doniczki.
W zimie dobrze mu na parapecie zachodniego okna, wiosną i jesienią na otwartym tarasie, latem w zacienionym miejscu tarasu.
Używamy go całkiem normalnie (ilość) oraz zawsze jakąś gałązkę sie komuś sprezentuje.
Olga uważa, że i tak go przybywa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2021 22:32

Z Chorwacji przyjechał kiedyś rozmaryn. Jest wsadzony w ogródku, a teraz jest jego trzecia zima. Mam nadzieję, że przeżyje. Na zimę przykryty został wielkim wiklinowym koszem oraz włókniną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2021 21:02

Czy macie doświadczenia z chorwackimi miodami ? Nie ukrywam, że jestem fanem miodu, miesięcznie pochłaniam da słoiki ale to nasze polskie wspaniałe miody. Kiedyś przywiozłem miód szałwiowy z Chorwacji ale była to patoka więc nie miałem nawet szans zaobserwować czy w ogóle ten miód się krystalizuje. Widziałem sprzedawców w Chorwacji, chciałem nawieźć ale i tam każdy miód to patoka, żaden nie był skrystalizowany dlatego mam wątpliwości co do uczciwości sprzedawców. Nie ukrywam, że chętnie spróbowałbym więcej ale boję się, że to będzie miód podrobiony. Tutaj mam znajomego pszczelarza, który jest bardzo uczciwy i wiem co kupuję.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 27.02.2021 23:42

Polskie miody lepsze , ciemne miody wrzosowy, spadziowy gryczany pod względem właściwości nie ustępują miodowi manuka, a swieży miód lipwy, rzepakowy , pychota. Nie deprecjonuje miodów chorwackich ale chwalicie cudze a swojego nie znacie. Druga kwestia to fakt, że większość tych miodów kupowana na straganach nie ma nic wspólnego z deklarowanym składem i właściwościami, podpalany cukrem i aromatyzowany i zabarwiany olejkami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2021 00:45

Nikt nie chwali cudzego, na pewno nie miodu :wink: Sam uważam, że polskie miody najlepsze a szczególnie te z Dolnego Śląska. Teraz mam akurat wrzosowy, gryczany, rzepakowy, faceliowy, lipowy i wszystkie konsumuję na przemian.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.09.2021 13:05

W tym roku ostało się na powrocie to:

1631268840347.jpg


Vegeta, miody, dżemy figowe i figowo-pomarańczowe, syropy z granatu i pomarańczy, figi podsuszane, pivo Ożujsko Grejp oraz tutaj nie widoczne liście laurowe (dziko rosnące) i oczywiście magnesy pamiątkowe.

Nie dojechały :wink: :) sery, jeden słoik miodu z granatów (?), pomarańcze i mandarynki kandyzowane oraz ajvar.

Wino i rakija w tym roku odpuszczone z uwagi na posiadane zapasy w domu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 17:14

te kiero napisał(a):W tym roku ostało się na powrocie to:

Vegeta, miody, dżemy figowe i figowo-pomarańczowe, syropy z granatu i pomarańczy, figi podsuszane, pivo Ożujsko Grejp oraz tutaj nie widoczne liście laurowe (dziko rosnące) i oczywiście magnesy pamiątkowe.

Nie dojechały :wink: :) sery, jeden słoik miodu z granatów (?), pomarańcze i mandarynki kandyzowane oraz ajvar.

Wino i rakija w tym roku odpuszczone z uwagi na posiadane zapasy w domu.

Naprawdę przywozisz Vegetę z Chorwacji? :?:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.09.2021 17:21

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):W tym roku ostało się na powrocie to:

Vegeta, miody, dżemy figowe i figowo-pomarańczowe, syropy z granatu i pomarańczy, figi podsuszane, pivo Ożujsko Grejp oraz tutaj nie widoczne liście laurowe (dziko rosnące) i oczywiście magnesy pamiątkowe.

Nie dojechały :wink: :) sery, jeden słoik miodu z granatów (?), pomarańcze i mandarynki kandyzowane oraz ajvar.

Wino i rakija w tym roku odpuszczone z uwagi na posiadane zapasy w domu.

Naprawdę przywozisz Vegetę z Chorwacji? :?:


Tak dokładnie, taka pamiątka, podobnie jak Ajvar, choć oryginalny i u nas można dostać.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 19:25

te kiero napisał(a):Tak dokładnie, taka pamiątka, podobnie jak Ajvar, choć oryginalny i u nas można dostać.

Ok, tak tylko pytam. I co ciekawe, u nas są chyba tańsze. :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.09.2021 20:17

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Tak dokładnie, taka pamiątka, podobnie jak Ajvar, choć oryginalny i u nas można dostać.

Ok, tak tylko pytam. I co ciekawe, u nas są chyba tańsze. :oczko_usmiech:

Twój wybór co gdzie kupujesz, co skąd przywozisz i za ile. Pozwól i mi mieć swoje zasady, pomysły i zachcianki :)

Ps. Ja w życiu nie dałbym tyle kasy za skuter :wink: W Poznaniu można taniej :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 20:28

te kiero napisał(a):
Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Tak dokładnie, taka pamiątka, podobnie jak Ajvar, choć oryginalny i u nas można dostać.

Ok, tak tylko pytam. I co ciekawe, u nas są chyba tańsze. :oczko_usmiech:

Twój wybór co gdzie kupujesz, co skąd przywozisz i za ile. Pozwól i mi mieć swoje zasady, pomysły i zachcianki :)

Ps. Ja w życiu nie dałbym tyle kasy za skuter :wink: W Poznaniu można taniej :mrgreen:

A co Ty taki drażliwy? Tak tylko zapytałem, bez żadnego podtekstu, a Ty od razu skaczesz do oczu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone