Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
antila
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) antila » 29.08.2019 22:53

Mam pytanie do znawców.Czy miód lawendowy zawsze jest tak bardzo aromatyczny Mam wrażenie, jakby ktoś do np miodu lipowego dodał olejek eteryczny.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.08.2019 07:45

antila napisał(a):Mam pytanie do znawców.Czy miód lawendowy zawsze jest tak bardzo aromatyczny Mam wrażenie, jakby ktoś do np miodu lipowego dodał olejek eteryczny.


...pamiętam kiedy pierwszy raz dokonaliśmy zakupu różnych rodzajów miodu bardzo, bardzo dawno temu przed wjazdem do tunelu Pitve na Hvarze. Między innymi był tam też Med od lavande, podobno jedna z najbardziej leczniczych i szlachetnych odmian miodu.

Byłam wówczas pod ogromnym wrażeniem i jego smaku i jego zapachu. Gęsta konsystencja, mocny aromatyczny zapach. Wydawało mi się, że zawiera wprost całą kwintesencję wyspy. Od tej pory zawsze przebywając, czy też wracając z Cro, dokonujemy zakupu kilku słoiczków właśnie miodu lawendowego. Jest doskonały przy przeziębieniu, albowiem posiada mnóstwo minerałów i witamin jak również właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Podobno kojąco też wpływa na system nerwowy.
...że świeżym kruhem z masełkiem, smakuje wybornie :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.08.2019 14:09

antila napisał(a):Mam pytanie do znawców.Czy miód lawendowy zawsze jest tak bardzo aromatyczny Mam wrażenie, jakby ktoś do np miodu lipowego dodał olejek eteryczny.


My uwielbiamy saunę, miód i lawendę

Kiedyś na saunsie w saunie parowej mieliśmy do nacierania właśnie miód z lawendą

W tym przypadku to był/jest standardowy miód pszczeli z dodatkiem naturalnego aromatu z lawendy ;)

Kupiliśmy więc sobie na domowy użytek, da sauny spoko, ale na kanapki za mocno aromatyczny ;)
Załączniki:
miód lawenda.JPG
Ostatnio edytowano 30.08.2019 14:21 przez piotrulex, łącznie edytowano 2 razy
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.08.2019 14:15

Takie tam ten tego :mrgreen:
Zawsze za ostatnie kuny wpadamy do pewnej piwniczki :oczko_usmiech:

Obrazek
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.08.2019 15:05

sito_zabrze napisał(a): ... Zawsze za ostatnie kuny wpadamy do pewnej piwniczki :oczko_usmiech:


To te słynne 12 literków?

:)

sito_zabrze napisał(a): Nasz nie miał ogródka z warzywami
Za to miał sporo owoców pod produkcję %% :hearts: :sm:
Mamy skromne 12L z jego zapasów w domu :oczko_usmiech:
Ilyria
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ilyria » 30.08.2019 15:13

Zawsze przywożę Cedevitę i Linoladę :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2019 15:02

piotrulex napisał(a):Pelinkovac. Strasznie nie lubię piołunu, więc napój długo postoi. Żona mnie tym leczyła jak brzuszek mnie bolał, np. po jakiejś służbowej kolacji ;)


Ktoś może miał z tej firmy? Spodziewałem się czegoś dla koneserów, a to smakuje jak pospolity syrop :)
Załączniki:
Pelinka.JPG
Michu94
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.07.2020
Wywóz zwierząt.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michu94 » 25.07.2020 17:57

Czy wozów drobnych zwierząt z wody jest legalny? Oczywiście mówimy o humanitarnych warunkach, a zwierzęta będę przywiezione do profesjonalnego akwarium.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wywóz zwierząt.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2020 18:54

Michu94 napisał(a):Czy wozów drobnych zwierząt z wody jest legalny? Oczywiście mówimy o humanitarnych warunkach, a zwierzęta będę przywiezione do profesjonalnego akwarium.

Rok temu pytał Amok >>> co-przywozicie-z-cro-t7275-705.html#p2077419
Nie drążył tematu, bo napisał tylko jeden post.
Może teraz ktoś odpowie.
Michu94
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.07.2020
Re: Wywóz zwierząt.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michu94 » 25.07.2020 20:39

Janusz Bajcer napisał(a):
Michu94 napisał(a):Czy wozów drobnych zwierząt z wody jest legalny? Oczywiście mówimy o humanitarnych warunkach, a zwierzęta będę przywiezione do profesjonalnego akwarium.

Rok temu pytał Amok >>> co-przywozicie-z-cro-t7275-705.html#p2077419
Nie drążył tematu, bo napisał tylko jeden post.
Może teraz ktoś odpowie.



Z tego co ktoś mu odpowiedział to może złapać jeżowca a następnie go zabić, przyrządzić i jaki potrawę przywieźć do polski. Ale żywego już nie ? ....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2020 20:41

Nie bierz tej odpowiedzi na serio, Ural ma specyficzne poczucie humoru.
Michu94
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michu94 » 26.07.2020 00:29

Spoko :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.01.2021 00:06

W związku z obowiązującą opłatą tzw. cukrową w tym roku zamiast zabrać kilka zgrzewek wody soków Pepsi do Cro planuję kupić w Cro za połowę Polskiej ceny kilkaset butelek wody mineralnej soków Pepsi itp. i za zaoszczędzoną różnice w cenie sfinansować Apartman na 14 dniowy urlop? 3-4 PLN na butelce razy 800 butelek na cały rok przywiezionych w przyczepce pozwoli nam delektować się napojami za darmo? Można? Da się? Niedługo to Polacy będą wracać z urlopów obładowani jak z saksów bo za granica wszystko jest 2 x tańsze.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 05.01.2021 00:20

Oliwe, figi, wino... :)

#piotrekbeti, sorry, w PL nie stać nas na tanie rzeczy... ;)
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 05.01.2021 00:29

Bravik napisał(a):Np. coś takiego. Własnoręczny urobek z dna Jadranu, muszle wygrzebane na plażach przez żonkę.

Czym zalane ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone