Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 21.09.2016 12:04

Kobal66 napisał(a):Ja się w tym roku próbowałem opanować więc, nie kupiłem rakiji ani nalewek bo mam jeszcze zapasy :)
Ale za to:...
- strąki karobu na domową nalewkę
...


Czy masz jakiś sprawdzony przepis na nalewkę z rogacza i chcesz się nim pochwalić? Rozumiem, żeby chociaż iść w parze z recepturą, to dobrze było by zrobić ją na bimberku? Może byłbyś w stanie mi odsprzedać strąków tak na 5l nastawu :mrgreen: ? Czy jesteście w stanie do czegoś przyrównać smak, jaki oddaje po sobie rogacz?
Ostatnio edytowano 21.09.2016 12:58 przez crk64, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.09.2016 12:07

Z napisał(a):
dids76 napisał(a):
Z napisał(a):A ja z Chorwacji przywiozłem chęć sponsorowania tamtejszej grupy rowerowej i tak już zostało.


Została tylko chęć, czy będziesz sponsorował :oczko_usmiech: :mrgreen:

Od jesieni zeszłego roku sponsoruję :papa: https://www.facebook.com/Biciklisti%C4% ... 3/?fref=ts


Dlaczemu akurat ten ?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2016 13:32

majeczka napisał(a)::D wow, zgromadziliście tego niesamowicie dużo.

....aaaaaaaaa zapomniałem......jeszcze . :mrgreen:

litr śliwowicy 40%
miód lawendowy
figi suszone
figi świeże
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 21.09.2016 14:01

crk64 napisał(a):
Kobal66 napisał(a):Ja się w tym roku próbowałem opanować więc, nie kupiłem rakiji ani nalewek bo mam jeszcze zapasy :)
Ale za to:...
- strąki karobu na domową nalewkę
...


Czy masz jakiś sprawdzony przepis na nalewkę z rogacza i chcesz się nim pochwalić? Rozumiem, żeby chociaż iść w parze z recepturą, to dobrze było by zrobić ją na bimberku? Może byłbyś w stanie mi odsprzedać strąków tak na 5l nastawu :mrgreen: ? Czy jesteście w stanie do czegoś przyrównać smak, jaki oddaje po sobie rogacz?


No będę próbował przepisu na razie brak. Co do odsprzedaży to niestety sam mam Tylko parę strąków bo zbierane nie kupowane :)
Jeszcze znalazłem przy rozpakowywaniu migdały też zbierane własnoręcznie oraz szyszki pinii i tui :)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 21.09.2016 16:23

krakuscity napisał(a):Rakiję, wino, piwo, czekolady Dorina z dmuchanym ryżem lub z ciasteczkami , magnesiki na lodówki i dobre wspomnienia . :)

Jeszcze ajwar łagodny i pikantny, sól z Pagu , 2 x 1,5 l Jamnicy, 1 l oliwy i teraz... to chyba wszystko :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.09.2016 16:25

crk64 napisał(a):
Kobal66 napisał(a):Ja się w tym roku próbowałem opanować więc, nie kupiłem rakiji ani nalewek bo mam jeszcze zapasy :)
Ale za to:...
- strąki karobu na domową nalewkę
...


Czy masz jakiś sprawdzony przepis na nalewkę z rogacza i chcesz się nim pochwalić? Rozumiem, żeby chociaż iść w parze z recepturą, to dobrze było by zrobić ją na bimberku? Może byłbyś w stanie mi odsprzedać strąków tak na 5l nastawu :mrgreen: ? Czy jesteście w stanie do czegoś przyrównać smak, jaki oddaje po sobie rogacz?


przepis-na-nalewke-z-rogacza-czy-ktos-zna-t30138.html#p611012

:papa:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 21.09.2016 20:51

W tym roku klasycznie - owcze sery, kajmak i wędzona szynka z Bośni oraz promocyjne peljesackie/hvarskie wina z Kauflandu i parę butelek oliwy Mala Vala, litr za niecałe 40 kun....

I jeszcze parę słoików dużych oliwek :)
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 22.09.2016 09:28

Vjetar napisał(a):
crk64 napisał(a):
Kobal66 napisał(a):Ja się w tym roku próbowałem opanować więc, nie kupiłem rakiji ani nalewek bo mam jeszcze zapasy :)
Ale za to:...
- strąki karobu na domową nalewkę
...

Czy masz jakiś sprawdzony przepis na nalewkę z rogacza i chcesz się nim pochwalić?

przepis-na-nalewke-z-rogacza-czy-ktos-zna-t30138.html#p611012
:papa:

Wiem, wiem... Trzeba sobie jakoś radzić, powiedział baca zawiązując buta glizdą ;-):
https://translate.google.pl/translate?s ... t=&act=url
Sądziłem, że Kobal66 jest starym bimbrownikiem i ma coś sprawdzonego :) .
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.09.2016 09:31

pasażera na gapę... skorpiona.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.09.2016 09:38

Cholercia, czytając wpisy w tym wątku zorientowałem się, że zapomnieliśmy w tym roku przywieźć soli. Wiem, że sól z Pagu można bez problemu dostać w Polsce, ale chciałem w innym opakowaniu niż ten standardowy walec, żeby było widać, że to przywiezione ;)

A w konzumie widziałem wielkie wory z paśką solą na półkach - chyba 10kg, albo i większe o_O
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 23.09.2016 12:12

10 kg soli - to zapas na kilka lat. Chyba, że w zimie będziesz tą solą zwalczał lód na drodze albo chodniku :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 23.09.2016 23:54

Myślę że Kolega na @M... abeleabele coś tam coś tam żartował bo dla mnie "ekstaza" nad chorwacką solą jest ... chora. Ja Was proszę ekstaza solą :?: Błagam litości. Zielone koszule do domu.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.09.2016 10:23

Marko66 napisał(a):10 kg soli - to zapas na kilka lat. Chyba, że w zimie będziesz tą solą zwalczał lód na drodze albo chodniku :D


Tej nie zamierzałem brać :lol: A co do sypania solą, to:
a) zimy ostatnio nie bywa pod moją szerokością - bo wg mnie, żeby to się nazywało "zima", to musi śnieg i mróz 2 tygodnie minimum trzymać
b) sypanie solą to zbrodnia

Oczywiście sól polska tańsza i na pewno nie gorsza, ale ten pojemnik z Solany Pag zawsze jakoś tak miło przypomina o letnich wywczasach, kiedy solimy ziemniaki w listopadzie albo w lutym :)
joa133
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 21.05.2007
figi kupno

Nieprzeczytany postnapisał(a) joa133 » 28.09.2016 11:04

czy ktoś jest teraz w Chorwacji i może zakupić dla mnie pół kg fig suszonych (w rozsądnej cenie) i wysłać po powrocie do Polski?
Dziękuję
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.09.2016 13:49

U nas tyż można dostać figi suszone , na znanym portalu aukcyjnym kupisz np. Greckie , chyba że upierasz się przy Chorwackich.

Ostatnia flaszka Jamnicy mi została, :cry: , zabrałem do domu tylko zgrzewkę. :evil:
Mogłem kupić więcej.

Jest ktoś w Cro teraz i ma za dużoooooooooo miejsca w aucie ?

Bym poprosił 6-10 zgrzewek Jamicy lemon Sensation. :mrgreen:
Do Polski gdziekolwiek mogę podesłać kuriera.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone