Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co dalej... ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009
Co dalej... ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 13.02.2014 12:22

Witam Was Cromaniacy!

W tym roku mam sporą zagwostkę, w jakie miejsce pojechać do Chorwacji.

Na przestrzeni kilku lat odwiedziliśmy:
- Podstrana (i w szystko między Splitem a Makarską)
- Orebić (i cały Pelješac i Dubrovnik)
- Postira (i Brać)
- Jelsa (i Hvar)
- Tribuni (i wszystko od Zadaru po Split)

Podczas tych wypraw stawialiśmy na zwiedzanie pięknych miejscowości oraz odnajdywaniu niespotykanych plaż. Preferowaliśmy raczej spokojniejszy tryb wypoczynku i ustronne miejsca. Co do naszej oceny okolice od Zadaru do Splitu nie spełniły naszych oczekiwań (mimo tak pięknych miejscowości jak Sibenik czy Zadar) Zabrakło wysokich gór i klimatycznych zatoczek. Najwyżej ocenialiśmy Pelješac, Brać i Hvar. Oczywiście odwiedzaliśmy wodospady Krka czy Plitvickie wjechaliśmy również na sv. Jure.

Nie lubimy wracać w miejsca gdzie już byliśmy. Szukamy nowych wrażeń.

Pozostaje pytanie co dalej?

Czy w tym roku wrócimy na Hvar, Brać lub Peljesac czy pojedziemy gdzie indziej? Może Grecja?

Doradźcie coś!
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 13.02.2014 12:39

Jeśli dobrze przeczytałem, to nie było Was np. na Pagu :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.02.2014 12:44

A może tym razem Istria. Jest co zwiedzać i zatoczki też są.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.02.2014 12:46

zack napisał(a):Jeśli dobrze przeczytałem, to nie było Was np. na Pagu :)


walp napisał(a):A może tym razem Istria. Jest co zwiedzać i zatoczki też są.


...i Primorsko-goranska županija
:mrgreen:
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 13.02.2014 13:11

Co do Pagu myśleliśmy o nim w zeszłym roku, ale jakoś nie wyszło, wiem że są tam piękne plaże, tyle że pięknych chorwackich kamiennych miejscowości brak - ale TAK to też element który trzeba zaliczyć.

Co do Istrii słyszałem, że tam wypoczywa tam najwięcej Chorwatów. Ale czy jest tam klimat Wenecjańskich miejscowości?

Może niewłaściwie, ale jakoś Chorwacja to dla mnie Dalmacja :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.02.2014 13:54

MMucha napisał(a):Co do Istrii słyszałem, że tam wypoczywa tam najwięcej Chorwatów. Ale czy jest tam klimat Wenecjańskich miejscowości?

Może niewłaściwie, ale jakoś Chorwacja to dla mnie Dalmacja :)

A chociażby Rovinj. Przez dłuższy okres był pod panowaniem Wenecji, a dziś możemy podziwiać zabytkową spuściznę tamtego okresu.
Też długo broniłem się przed Istarską županiją, ale z całą pewnością warto odwiedzić ten region Chorwacji.
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 20.03.2014 12:10

Podpowiedzcie coś o wyspie Vis? - Na forum jest mnóstwo pozytywnych opinii. Jednak nie ma jakiś rozległych fotorelacji. Czy jest tam co robić przez 10-12 dni? (w tym roku planujemy wyjazd z rowerami).

Podobnie sprawa tyczy się Korculi - byliśmy już raz w samej miejscowości Korcula (wodna takasa z Orebicia) byliśmy zachwyceni, co jednak z pozostałą częścią wyspy?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone