Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciekawe plaże od Breli do Drvenika

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018
Ciekawe plaże od Breli do Drvenika

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 27.02.2018 11:28

Cześć.
Do "sezonu chorwackiego" jeszcze sporo czasu, do mojego pierwszego wyjazdu jeszcze więcej. Miejscówka jest, Podgora, wstępne informacje chłone jak gąbka wodę ale chciał bym zebrać w jednym miejscu na forum ładne i ciekawe plaże, zakątki na których można plażować, nie chcę ograniczać się do plaży 200m od noclegu na której będzie pewnie ciągle pełno ludzi.
Jestem chętny wskoczyć w auto i podjechać te kilkanaście kilometrów. Jako takie miejca graniczne przyjmijmy Brele i Drvenik, dalej nie ma sensu jechać.
Podrzucajcie swoje ulubione miejsca do plażowania, mogą być ciche, mogą być dzikie, mogą być bardziej komercyjne, urokliwe.
Jak tylko macie taką wiedzę to się nią podzielcie. Mile widziany jakiś znacznik Google Maps i informacja gdzie zostawiacie auto :wink:

Ps 1: Wiem że linia brzegowa jest długa i mogę sam szukać plaż ale skoro tylu ludzi już to zbadało to niech się podzielą ;)
Ps 2: Używałem szukajki, ale algorytm działa jak działa, i po wpisaniu "najlepsze plaże, najciekawsze plaże, plaże podgora itp" pojawia się 70 stron, bo wystarczy że ktoś użyje słów "plaże" albo "podgora" w swoim poście nawet o całkiem innej tematyce, szukajka już to wychwytuje. :|
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 27.02.2018 11:47

Plaża Duba obok Zivigosce Blato.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 27.02.2018 12:21

Możesz podrzucić znacznik google maps, nie mogę znaleść dokładnie gdzie to jest.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 27.02.2018 13:22

Dzięki ;) a jak z parkingiem?

Czekam na inne pomysły. ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.02.2018 13:37

martinb33 napisał(a):Czekam na inne pomysły. ;)


:) zatem czekaj cierpliwie :)
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 27.02.2018 13:40

bluesman napisał(a):
martinb33 napisał(a):Czekam na inne pomysły. ;)


:) zatem czekaj cierpliwie :)


Obstawiasz że się nie doczekam?? Czy poprostu trzymasz kciuki? :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.05.2018 09:35

Ja proponuję wypożyczenie małej łodzi z silnikiem i wtedy możesz od strony wody wypatrzeć jakieś fajne plażyczki. Wypożyczaliśmy w zeszłym roku w Tucepi takie coś:
_DSC0298 %282%29.JPG


A tutaj relacja z pływania:
https://www.cro.pl/wiecznie-piekna-majestatyczna-makarska-riviera-t53196-30.html#p1907574

Bez patentu, bez uprawnień, 70 eur za dzień. Trzeba tylko na popołudniowe fale uważać. Jadran nie zawsze faluje, więc jak się dobrze trafi, to uda Wam się bez fal.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.05.2018 10:01

70€ i paliwo nas nie interesuje ?
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 17.05.2018 10:01

Nie mieliście obaw przed wypłynięcięm na otwarte morze bez doświadczenia? ;) Fajna sprawa ale ja bym się trochę obawiał sam tym sterować z pasażerami :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.05.2018 10:20

Na ile osób taka łajba :?:
Krystian, coś Ci świta :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.05.2018 10:48

kaeres napisał(a):70€ i paliwo nas nie interesuje ?

Dokładnie tak. 70 eur i paliwo full :D
martinb33 napisał(a):Nie mieliście obaw przed wypłynięcięm na otwarte morze bez doświadczenia? ;) Fajna sprawa ale ja bym się trochę obawiał sam tym sterować z pasażerami :D

Jakie otwarte morze? 8O 8O 8O
My tylko wzdłuż brzegu. W życiu na otwarte morze taką łajbą bym nie popłynęła.
Dopłynęliśmy z Tucepi do Zivogosce i z powrotem, ale cały czas wzdłuż brzegu, więc w każdej chwili do lądu było blisko. Co roku taką łajbą pływamy i jesteśmy zadowoleni. Trzeba tylko uważać na popołudniowe falowanie Jadranu. Oczywiście nie codziennie ono jest, ale czasem się zdarza. Jeśli jest się taką łajbą blisko brzegu, to w 2 minuty można dopłynąć wtedy do lądu. Przetestowaliśmy ten wariant :D
Habanero napisał(a):Na ile osób taka łajba :?:

Nasza łajba była na około 5-6 osób dorosłych. U nas było 4 dorosłych i 4 dzieci (2, 4, 5 i 8 lat)
Tak jak pisałam, do pływania wzdłuż brzegu jak najbardziej. Do dalszych wojaży za małe.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone