Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie Trunki

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.06.2012 10:45

christo1250 napisał(a):Nieco z innej beczki (tak, to dobre określenie w tym przypadku :) ). W sklepie Piotr i Paweł udało mi się kupić wino Plavac Hvar w cenie 33 zł. Wino świetne. Polecam

Bardzo ciekawa informacja. Trzeba u nas zobaczyć. Dzięki.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 14.06.2012 12:48

[quote="Bocian Nespola to takie ciekawe drzewko które rośnie tylko w pasie przybrzeżnym, dalej od morza się go nie zobaczy.

A widzisz, nie miałam o nim pojęcia! Prosek, proskiem ale tym razem zdecyduję się na coś jeszcze :)
NATIOLES
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) NATIOLES » 15.06.2012 13:09

jakby ktoś szukał rakii w okolicach omis, baska woda czy w mimicach - to właśnie tam. w mimicach w warzywniaku przy poczcie mają swojską rakiję - litr czystej w butelce po fancie za 40 kun - mocne i pachnące chorwacją bydle. były też orachowice za 50 kun. w Omiś są 2 sklepy na ryneczku - pytać o duże litrwe butelki - są w tej samej cenie ale chyba jest to przemysłowa produkcja i słabsze ma oblicze - tylko 40procent
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 30.06.2012 18:33

Dla tych z Warszawy i okolic pragnę poinformować, że w Zielonce pod Warszawą jest pawilon z piwem z całej europy i widziałem reklamę OZUJSKO 0,33 l. Jak ktoś nie może się doczekać, to ma praktycznie "pod nosem" :D
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 04.06.2013 10:29

Witam, chciałbym odświeżyć temat pytaniem :) mianowicie interesują mnie nazwy rakiji u gospodarzy . Najbardziej tych owocowych , kolorowych wódeczek ? O co pytać , czy te kolorowe bimberki mają jakieś nazwy ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.06.2013 10:35

Jędrula napisał(a):Witam, chciałbym odświeżyć temat pytaniem :) mianowicie interesują mnie nazwy rakiji u gospodarzy . Najbardziej tych owocowych , kolorowych wódeczek ? O co pytać , czy te kolorowe bimberki mają jakieś nazwy ?

Nazwy od owoców. Tego co się zalewa zwykłą lozą.
jaco44
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaco44 » 04.06.2013 10:36

NIE WIEM ALE SĄ BARDZO SMACZNE
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 04.06.2013 10:44

Od owoców ? Achaaa :D , tak jak u nas :P . Ostatnio kupowałem tam w sklepach zwykłą/czystą śliwowicę
( bardzo dobrą ) i tak jakoś nie chodziłem do gospodarzy , bardziej po wino . Teraz mam zamiar spróbować samogonu , grunt aby nie trafić na tą anyżkową berbeluchę , takie coś na wzór greckiego ouzo :roll:




E: Gdyby ktoś miał jakieś namiary na fajne i sprawdzone '' źródełko '' w Trybunj to bardzo proszę o info :-D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.06.2013 10:51

Jędrula napisał(a):Od owoców ? Achaaa :D , tak jak u nas :P . Ostatnio kupowałem tam w sklepach zwykłą/czystą śliwowicę
( bardzo dobrą ) i tak jakoś nie chodziłem do gospodarzy , bardziej po wino . Teraz mam zamiar spróbować samogonu , grunt aby nie trafić na tą anyżkową berbeluchę , takie coś na wzór greckiego ouzo :roll:

Nie to, żebym się bardzo znał bo ja nie piję, ale śliwowica i rakija ze śliwek moim zdaniem to co innego. Jedno się robi ze śliwek a drugie z pozostałości po winogronach i zalewa tym śliwki. Rakija powstaje w wyniku procesu zwanego pečenjem rakije z tego co zostanie z winogron zebranych na berbie i wyciśniętych. Czysta rakija to loza, jak dodasz ziół to masz travaricę, od trawy :) Jak zalejesz tym gruszki to masz kruškovac i tak analogicznie... tak mi się wydaje bo nigdy nie piłem tego wynalazku :)
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 04.06.2013 10:57

Bocian napisał(a):
Jędrula napisał(a):Od owoców ? Achaaa :D , tak jak u nas :P . Ostatnio kupowałem tam w sklepach zwykłą/czystą śliwowicę
( bardzo dobrą ) i tak jakoś nie chodziłem do gospodarzy , bardziej po wino . Teraz mam zamiar spróbować samogonu , grunt aby nie trafić na tą anyżkową berbeluchę , takie coś na wzór greckiego ouzo :roll:


Nie to, żebym się bardzo znał bo ja nie piję, ale śliwowica i rakija ze śliwek moim zdaniem to co innego. Jedno się robi ze śliwek a drugie z pozostałości po winogronach i zalewa tym śliwki. Rakija powstaje w wyniku procesu zwanego pečenjem rakije z tego co zostanie z winogron zebranych na berbie i wyciśniętych. Czysta rakija to loza, jak dodasz ziół to masz travaricę, od trawy :) Jak zalejesz tym gruszki to masz kruškovac i tak analogicznie... tak mi się wydaje bo nigdy nie piłem tego wynalazku :)





Faktycznie nie masz pojęcia o tym :D . Dzięki za info . Czyli z tego co piszesz , ta anyżkowa to Travarica ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.06.2013 11:02

Jędrula napisał(a):Faktycznie nie masz pojęcia o tym :D . Dzięki za info . Czyli z tego co piszesz , ta anyżkowa to Travarica ?

Travarica to raczej żubrówka ;)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 04.06.2013 11:03

Anyżkowa jest z anyżu :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.06.2013 11:04

ynka napisał(a):Anyżkowa jest z anyżu :lol:

Proszę jaki przykład logiki. Nie do podważenia. :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 04.06.2013 11:04

Tak sobie myślę że przywożenie Rakiji do Polski ,Wyborowej do Chorwacji czy jeżdżenie na Harleju po Polsce nie ma sensu -jakoś nie ten smak.
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011
Re: Chorwackie trunki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 04.06.2013 11:08

ynka napisał(a):Anyżkowa jest z anyżu :lol:






No tak heheh , co prawda to prawda , choć nie dokońca ale zawsze :D :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwackie Trunki - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone