Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie potrawy

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 18.11.2009 10:32

Właśnie szukałem czy jest w dziale ten temat , odnoście zdjęć potraw jakie można skosztować w Chorwacji .

Przed wyjazdem na tego roczne wakacje nastawiałem się na próbowanie potraw i owoce morza niestety nie udał mi sie za bardzo .

A tego tematu prze naszym wyjazdem nie zauważyłem .

pozwolę sobie wkleić fotkę , pizzy z owocami morza która nam smakowała

Obrazek


pozostale potrawy tzn rizzotto z owocami morza jechalo za bardzo olejem ,
a kalmary mrożone które próbowaliśmy sami usmażyć na oleju tez jakis slabo nam wyszły .

Na następny wyjazd postaram się dzięki temu tematowi lepiej się przygotować do podroży kulinarnych w Chorwacji





.
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 22.11.2009 19:08

Witam
Razem z żoną wybraliśmy się na kolację i daliśmy się skusić namową pani kelnerki na danie dnia. Było ono obfite i urozmaicone. Jak na nasz gust, to najadłyby się tym daniem cztery osoby, a nie dwie. Były to owoce morza z grilla z ziemniakami ze szpinakiem

Oto Fotki:

Obrazek

Obrazek





:D :D :D :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.11.2009 21:52

A propos ziemniaków ze szpinakiem, co to wcale szpinakiem nie jest... to, co go pozornie przypomina, a co na chorwackim wybrzeżu podaje się w sposób, jaki opisujecie, nazywa się blitva...

tu (na dole strony i na stronie następnej)
Pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.11.2009 21:59

Eh, te ziemniaki ze "szpinakiem" ;)
tu bezpośredni link ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2009 22:10

Wątek szpinakowy się ciągnie... :wink:

W tym roku na targowisku w Zadarze pewna Pani sprzedająca warzywa, uświadomiła także i nam, że "bitva" i szpinak to dwie różne rzeczy.

Do zjedzenia metodą "na królika" :wink: , bitva jest dla mnie smaczniejsza.

Pozdrawiam
Interseal M.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.11.2009 22:35

Interseal napisał(a):Wątek szpinakowy się ciągnie... :wink:

W tym roku na targowisku w Zadarze pewna Pani sprzedająca warzywa, uświadomiła także i nam, że "bitva" i szpinak to dwie różne rzeczy.

Do zjedzenia metodą "na królika" :wink: , bitva jest dla mnie smaczniejsza.

Pozdrawiam
Interseal M.

Blitva, nie bitva :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2009 22:42

A to heca! Dwa razy napisałem źle, choć myślałem dobrze :wink: .
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.11.2009 22:51

Ale to nie wszystko, nawet smaczniejsza niz blitva jest RAŠTIKA 8O


Obrazek


:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2009 23:16

Zerknąłem do Waszej Wikipedii i RAŠTIKA to jest coś bliżej kapusty. Czym różni się w smaku od zwykłej, główkowej?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.11.2009 00:32

Interseal napisał(a):Zerknąłem do Waszej Wikipedii i RAŠTIKA to jest coś bliżej kapusty. Czym różni się w smaku od zwykłej, główkowej?


raštika to jarmuż (zatem jak najbardziej rodzina kapustowatych); ma charakterystyczny, nieco gorzkawy smak (którego można się pozbyt zamrażając listki lub mocno je schładzając).

Pozdrawiam
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 24.11.2009 22:35

Dziękuję za informacje, teraz będę wiedział jak dokładnie się nazywa ta potrawa w Cro.
Pozdrawiam. :D :D
norbertz90
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbertz90 » 17.03.2010 15:00

Kurczak z frytkami i surówką skonsumowany w Mostarze (Bośnia)
Obrazek

A to już Makarska:
Obrazek
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 24.03.2010 22:15

MWN napisał(a):Zeby trochę stępić ostrze krytyki, to powiem, że są miejsca gdzie warto zjeść, ale zwykle nie są to potrawy typowo chorwackie, bo takich tak naprawdę nie ma. Paśki sir w tysiącu odmian ze stu obszarów wypasu owiec znaleźć można w BiH i za czwartą część tej ceny co w Cro. Burek też nie jest typowo chorwacki, ale pochodzi raczej z Turcji, a swoją "szynkę parmeńską" ma wiele krajów od Hiszpanii po Bałkany i Polskę.

Najbardziej sensownym jedzeniem potrafią być sałatki warzywne, zwykle jednak należy je doprawić samemu, co czasem przy małym talerzyku bywa trudne, samo mieszanie oczywiście. No i ich skład też mógłby być bardziej urozmaicony. Bo co to za sałatka gdy w składzie jest pomidor, gorzki ogórek i trochę cebuli. Albo jak Dubrovniku trafiłem na sałatkę składającą się z pokrojonej drobno kapusty polanej octem!


W takim razie proponuję hamburgery na targu w Trogirze, ewentualnie w Mc Donalds, upsss... ale dwa lata temu zamknęli jedynego Mc Donald's-a w Splicie :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2010 23:30

misiekiandzia napisał(a):W takim razie proponuję hamburgery na targu w Trogirze, ewentualnie w Mc Donalds, upsss... ale dwa lata temu zamknęli jedynego Mc Donald's-a w Splicie :D


a gdzie tam.. tylko go przenieśli...
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 25.03.2010 00:00

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
misiekiandzia napisał(a):W takim razie proponuję hamburgery na targu w Trogirze, ewentualnie w Mc Donalds, upsss... ale dwa lata temu zamknęli jedynego Mc Donald's-a w Splicie :D


a gdzie tam.. tylko go przenieśli...


Ooooo !! A jak zeszłego lata pytałem miejscowe straganiarki na przeciw, na pasażu przy którym dwa lata temu jeszcze był, to twierdziły że zupełnie go zlikwidowali i nie ma już w Splicie Mc Donalds...
To gdzie teraz się znajduje ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Chorwackie potrawy - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone