Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie potrawy

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.09.2009 18:51

Nigdy nie jest za późno na edukację :lol: :lol: :lol:
paški sir


Różnica taka, że jedne owce pasły sią ny wyspie Pag; a inne gdzie indziej. Niech nikt nie pieprzy że to taka różnica.


Albo jak Dubrovniku trafiłem na sałatkę składającą się z pokrojonej drobno kapusty polanej octem!


Ile pieniędzy tyle muzyki :lol: :lol: :lol:


Nigdy jeszcze nie jadłem droższej sałatki warzywnej. Tej niby z kapusty nie było nawet w karcie.

I nie licytujmy się kogo stać na więcej bo mógłbyś się zdziwić... Po prostu zwykłe chorwackie bydło!
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.09.2009 19:33

MWN napisał(a): Po prostu zwykłe chorwackie bydło!


Kultura, kultura, kultura............................... :lol: :lol: :lol: :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.09.2009 20:21

Dokładnie o to chodzi!
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 08.09.2009 22:20

MWN napisał(a):
...Nigdy jeszcze nie jadłem droższej sałatki warzywnej. Tej niby z kapusty nie było nawet w karcie.


Nie wiem jak Ci to powiedzieć,ale jeśli to coś co zjadłeś jako sałatkę , sałatką nie było, nie występowało w karcie dań a po zjedzeniu tego musiałeś zapłacić jakieś koszmarne pieniądze to moim zdanie wyjaśnienia są dwa.
Albo dałeś się zrobić w jajo i obsługa restauracji miała niezły ubaw i jeszcze długo będzie opowiadać o "pewnym , niezbyt rozgarniętym Polaku" :D albo pożarłeś jakiś element wystroju restauracji (stołu) i musiałeś zapłacić za to odszkodowanie. :D
Tak czy inaczej dałeś sie poznać obsłudze lokalu z nie najlepszej strony i z pewnością zapamiętają Cię na długo :D :D :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 09.09.2009 08:22

Gratuluję przenikliwości umysłu i sensownego wyjaśnienia. Na szczęście nie będą musieli sobie mnie przypomnieć. Tę wstrętną knajpę i sam Dubrownik skreśliłem z listy moich celów. A insynuacje, że zjadłem wystrój stołu są podobnego lotu co "żart" obsługi.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.09.2009 08:56

MWN napisał(a): Tę wstrętną knajpę i sam Dubrownik skreśliłem z listy moich celów.


Myślę, że Dubrownik nie będzie w stanie znieść takiego upokorzenia :lol: :lol: :lol:
getek123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) getek123 » 09.09.2009 09:18

Jeśli jedzenie w Dubrovniku to za główną fontanną sa szerokie schody którymi idziemy do kościoła i zaraz przed schodami jest restauracja a wniej przesympatyczny kelner.Na oknie konoby są pozawieszane szaliki Polskich zespołów piłkarskich.Co roku ją odwiedzamy i bardzo nam miło jak nas tam przyjmują.A co do potraw bardzo mi smakuje Paszticada z nokima.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 09.09.2009 11:02

getek123 napisał(a):Jeśli jedzenie w Dubrovniku to...

Jeśli jedzenie w Trpanji to polecam Konobę "U Tomislava". Peka jak na zdjęciu, a dalmatyńska pizza rozpływa się w ustach. Niestety nie mam na zdjęciu, bo nigdy nie zdążyłem zrobić - szybciej zjadłem :D

Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.09.2009 22:34

Niestety absolutnie nie przebija korculańskiej mureny, ugora, czy kalmarów... :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.09.2009 12:06

lubczyk38 napisał(a):maciek1956 proszę o przepis na te małże w bialym winie

Póki maciek1956 nie zapoda przepisu powiem jak ja robię mule, dodam tylko, że nigdy ich nie jadam.

Mule czyści mąż, to jego zadanie, do mnie maja trafić pięknie oczyszczone i tylko te zamknięte :)
W sporym garnku na oliwie (ichniejszej, znaczy się chorwackiej) rumienię cebulę z czosnkiem (posiekanym, nie zmiażdżonym), potem posiekaną pietruszkę. Doprawiam lekko vegetą, zioła jakie mam po ręką i wino. Potem dodaję mule. Od czasu do czasu potrząsam garnek czekając aż się robaczki otworzą...i gotowe. W tym roku w Cro się zajadali...ja nawet nie spróbowałam, mam długie zęby na wszystko co na mnie patrzy z talerza :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.09.2009 14:10

getek123 napisał(a):Jeśli jedzenie w Dubrovniku to za główną fontanną sa szerokie schody którymi idziemy do kościoła i zaraz przed schodami jest restauracja a wniej przesympatyczny kelner.Na oknie konoby są pozawieszane szaliki Polskich zespołów piłkarskich.Co roku ją odwiedzamy i bardzo nam miło jak nas tam przyjmują.A co do potraw bardzo mi smakuje Paszticada z nokima.


A to właśnie te szliki :lol:

Obrazek
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 15.09.2009 14:55

W knajpce "Bistro Tovrnele"
Lun 27
Linje na zaru, przepyszne!
Obrazek
Pola-Pola :D
Obrazek
i w Razanac'u "Buffet Toni" pizza - też pyszności

Obrazek
mmmmmmmniammmm..
:D
focuspokus
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) focuspokus » 27.09.2009 21:12

A ja polecam risotto z owocami morza (boskie ale drogie niestety), wszelkie grilowane mięsiwka no i może mniej wykwintne ale naprawdę super pizze (całkiem inne niż w Polsce), szczególnie z prscutem - rozpływa się w ustach :D no i co ważne dla np. studenciaków jak ja - niedrogie i syte :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.11.2009 18:02

focuspokus napisał(a):A ja polecam risotto z owocami morza (boskie ale drogie niestety)


Drogie, masz rację, ale dlaczego drogie :?: Przecież ryż nie należy do drogich produktów, odrobiny (tylko tyle ich widziałem w tej potrawie)owoców morza też nie są drogie.
Dlatego my robimy risotto sami--kupujemy kilka kg małży (3, 4 ), najadamy się nimi, kilka/kilkanaście sztuk zostawiamy na dzień następny, jako wsad do risotto. Ew dokupujemy ośmiornicę, kalmary. Wychodzi jakieś 20 do 30 % tego co musielibyśmy zapłacić w knajpie :D Ale my lubimy gotować :!:
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 11.11.2009 19:05

Co prawda w chwili obecnej bez zdjęcia ale....GAVUNI!!! Kto jadł te malutkie rybki wie o czym piszę. Wraz z naszym przyjacielem Zoranem łapiemy je sami a potem on je przyrządza i na kolekcyjkę do wina lub travaricy czy też orechovicy. GAVUNI to jest to.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Chorwackie potrawy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone