Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwacka edukacja

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nova.nathalia
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.12.2009
chorwacka edukacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) nova.nathalia » 15.02.2010 18:28

W tym roku kończę studia I stopnia na kierunku filologia słowiańska- filologia chorwacka. Marzę o kontynuacji studiów w Chorwacji. Czy może ktoś się orientuje jak to wygląda, jakie papiery trzeba złożyć, jakie warunki spełnić, jakie są koszty itp
Z góry bardzo dziękuję :) :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2010 18:34

Najłatwiej chyba zorientować się w swojej alma mater nt. możliwości wyjazdu stypendialnego; a i przejrzeć strony uczelni chorwackich (przede wszystkim Zagrzeb i Zadar, bo tam prowadzone są studia filologiczne).
Pozdrawiam
nova.nathalia
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nova.nathalia » 15.02.2010 18:40

myślałam bardziej o tym, żeby udać się na własną rękę, bo uzyskanie stypendiaum jest baardzo trudne :?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2010 18:49

W takim razie przejrzyj strony hr uniwersytetów; są tam informacje na temat studiów obcokrajowców.
Pozdrawiam
Tasman
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tasman » 20.02.2010 14:50

Ciesze się że taki temat został już założony - widać że nie tylko ja mam taką fantazje by studiować w Chorwacji ;)

Mój problem jest jednak troszkę inny. Mianowicie, studiuję historię na UMK ale zastanawiam się czy istnieje możliwość dostania się na studia magisterskie ( historia) gdzieś na Chorwackie uczelnie?

I jeszcze jedno pytanie, czy oprócz Zagrzebia i bodaj Zadaru są jeszcze jakieś wydziały historyczne ?

Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.02.2010 14:57

Pula przejrzyj i Rijeka tu
Pozdrawiam
nova_akropola
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nova_akropola » 18.03.2010 23:22

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Najłatwiej chyba zorientować się w swojej alma mater nt. możliwości wyjazdu stypendialnego; a i przejrzeć strony uczelni chorwackich (przede wszystkim Zagrzeb i Zadar, bo tam prowadzone są studia filologiczne).
Pozdrawiam


studia filologiczne sa na wszystkich uniwersytetach w chorwacji, a nie tylko w zagrzebiu o zadrze.
sprawdz osijek, rijeka, split a nawet pula
nova_akropola
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nova_akropola » 18.03.2010 23:24

Tasman napisał(a):Ciesze się że taki temat został już założony - widać że nie tylko ja mam taką fantazje by studiować w Chorwacji ;)

Mój problem jest jednak troszkę inny. Mianowicie, studiuję historię na UMK ale zastanawiam się czy istnieje możliwość dostania się na studia magisterskie ( historia) gdzieś na Chorwackie uczelnie?

I jeszcze jedno pytanie, czy oprócz Zagrzebia i bodaj Zadaru są jeszcze jakieś wydziały historyczne ?

Pozdrawiam


na studia drugiego stopnia sa kwoty i ciezko sie na nie dostac, nie bedac wczesniej studentem studiow podstawowych na danym uniwersytecie. no i sa prowadzone po chorwacku
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.03.2010 23:37

nova_akropola napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Najłatwiej chyba zorientować się w swojej alma mater nt. możliwości wyjazdu stypendialnego; a i przejrzeć strony uczelni chorwackich (przede wszystkim Zagrzeb i Zadar, bo tam prowadzone są studia filologiczne).
Pozdrawiam


studia filologiczne sa na wszystkich uniwersytetach w chorwacji, a nie tylko w zagrzebiu o zadrze.
sprawdz osijek, rijeka, split a nawet pula

Początkowo myślałam, że chodzi o polonistykę....(nieuważnie przeczytałam post.. i ubzdurzyłam sobie, nie wiedzieć czemu...); ale zerknij na post dokładnie nad Twoim... co w nim wymieniam...
Tasman
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tasman » 29.03.2010 18:55

Kwoty? Tzn.? To są jakieś limity, czy po prostu chodzi o "kwotę" w sensie płatnej nauki i kwoty za czesne ? :)

Dziekuję za zainteresowanie

Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.03.2010 19:12

Kwota/kvota to limit miejsc. Tego samego określenia (kvota= limit = ograniczona liczba miejsc) używa się w kwestii pozwoleń na pracę itp.
Se(r)bek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Se(r)bek » 20.09.2012 13:54

Zdravo!
Jestem nowy na forum, potrzebuję kilku informacji. Studiuję slawistykę. Marzę o tym żeby studia II stopnia robić w Chorwacji. Czy jeśli mamy system boloński również w Chorwacji, to jest możliwość studiowania filologii rosyjskiej na jakimś uniwerku w tym kraju? Co prawda studiuję język serbski ale na studia II stopnia chcę iść na filologię rosyjską, uczę się rosyjskiego w szkole językowej. Myślę że to dla mnie najlepsze rozwiązanie ponieważ będąc w Chorwacji nie zapomnę rzeczy których nauczyłem się w Polsce, przez stały kontakt z językiem a do tego opanuje biegle język rosyjski. Jeśli ktoś ma podobny problem, bądź orientuje się jakiś formalności trzeba dopełnić, i w ogóle jakie są szanse to bardzo proszę o odpowiedź :D
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.10.2012 10:57

Seba ale mieszasz :lol: :lol:, jezeli chcesz uczic sie Ruskiego jedz do Rosii :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.10.2012 13:10

Skoro jesteś serbistą, to może fajnie byłoby w Belgradzie czy Nowym Sadzie.....dwie pieczenie na jednym ogniu....
Se(r)bek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Se(r)bek » 15.10.2012 15:33

tak, tylko, że w Serbii nie ma systemu bolońskiego który jest w Chorwacji. Jeśli ktoś będzie wiedział coś więcej to proszę o informacje.
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
chorwacka edukacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone