Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwacka edukacja

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naserva
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) naserva » 15.10.2012 20:30

@Se(r)bek na Twoim miejscu skontaktowalabym sie po prostu z wydzialem ktory ma rusycystyke drugiego stopnia na jakims uniwerku w cro ktory Cie interesuje. Chorwackie uczelnie dosc szybko odpowiadaja na maile a bedziesz mial info z pierwszej reki ;) ale patrzac ogolnie na Twoj pomysl to widze jeden problem - nie studiujesz filologii rosyjskiej na I stopniu a aby studiowac ten kierunek na II stopniu trzeba zazwyczaj dyplomu I stopnia z tej konkretnej filologii a w najlepszej sytuacji uznawane sa konkretne certyfikaty jezykowe - musialbys w zwiazku z tym dowiedziec sie jaki uznawany bylby przez dany uniwerek w cro
Se(r)bek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Se(r)bek » 24.10.2012 01:50

NASERVA dzięki za zainteresowanie! Może trochę się zapędzam ze swoimi marzeniami ale odkąd mamy wcześniej wspominany wielokrotnie system boloński to na uczelniach trzeba udowodnić znajomość danego języka (jeśli bez dyplomu pierwszego stopnia chcemy iść na studia drugiego stopnia) na wybranym przez uczelnię poziomie. Nie znam tak dobrze języka żeby pisać do Uniwerku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.10.2012 08:24

Chyba system boloński już jest w Serbii

http://www.ond.vlaanderen.be/hogeronder ... ogna/pcao/
naserva
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) naserva » 26.10.2012 16:32

Se(r)bek smialo mozesz pisac do nich po angielsku jesli nie czujesz sie na tyle pewnie z chorwackim:) sama aktualnie zmagam sie z pewna biurokracja aby wyjechac na studia do cro i ze strona chorwacka (z roznych wzgledow komunikuje sie po angielsku i jeszcze nie napotkalam zadnych przeszkod ;) ). A najlepiej jest jednak spytac u zrodla :)
Se(r)bek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Se(r)bek » 02.11.2012 00:48

Naserva! dzięki za wiadomość. Mam nadzieję, że Ci się uda. Informuj jak wygląda sytuacja z edukacją w Cro :D
Rox_PU
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rox_PU » 25.01.2013 01:14

Na każdym chorwackim sveucilistu jest coś takiego jak 5 miejsc dla cudzoziemców. Często sie one marnują, gdyż oprócz studentów z BiHu niewiele zagraniczniaków decyduje się na studia w Chorwacji, a sami Chorwaci nie mogą na nie "wskoczyć" z list rezerwowej. Proponuję skontaktować się bezpośrednio z uczelnią, którą jesteście zainteresowani. Jeśli chodzi o Pulę to oczywiście kroatystyka, dobrze stoi też historia oraz kultura i turizam - studia interdyscyplinarne, fajnie prowadzone, z dużą ilością praktyki, a nie sama teoria. Na każdym kierunku są tzv. terenske nastave, które właśnie są praktyką - na kroatystyce różnego rodzaju samodzielne badania i ankiety, na historii wycieczki krajowe i zagraniczne po muzeach, podobnie i na KiTu.
Rox_PU
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rox_PU » 25.01.2013 01:17

Co do Filologii Polskiej to jedynie Zagrzeb. W Puli uopće nema nista iz poljskog.... A w Rijece jedynie można wybrać lektorat polskiego jako dodatkowego/drugiego języka.
martusiap
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) martusiap » 03.10.2013 12:30

Czy ktoś może orientuje się czy jest możliwość studiowania architektury i urbanistyki po angielsku (II stopien) w Chorwacji? Wiem, że architektura jest w Zagrzebiu i Splicie ale czy są jakieś miejsca dla obcokrajowców :) ?
natalia_95
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalia_95 » 26.01.2015 14:11

Witam, potrzebuje pomocy mam nadzieję,ze ktos bedzie mi w stanie odpowiedzieć na kilka pytan :D Od roku mieszkam w Chorwacji ( zrobiłam sobie przerwe roczną od studiów) Ukończyłam liceum w Polsce. W tym roku chcę zacząć studia a konkretnie studia turystyczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Splicie. Wiem o Erasmusie itp. ale ja chcę na własną ręke tym bardziej,ze planuje tutaj zostać. Wiem,ze studia będą w języku chorwackim. Dowiadywałam się,ze nie mają w języku angielskim. Czy wie ktoś jakie są wymagania aby się dostać? Czy akceptują naszą maturę?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.01.2015 15:22

natalia_95 napisał(a):Witam, potrzebuje pomocy mam nadzieję,ze ktos bedzie mi w stanie odpowiedzieć na kilka pytan :D Od roku mieszkam w Chorwacji ( zrobiłam sobie przerwe roczną od studiów) Ukończyłam liceum w Polsce. W tym roku chcę zacząć studia a konkretnie studia turystyczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Splicie. Wiem o Erasmusie itp. ale ja chcę na własną ręke tym bardziej,ze planuje tutaj zostać. Wiem,ze studia będą w języku chorwackim. Dowiadywałam się,ze nie mają w języku angielskim. Czy wie ktoś jakie są wymagania aby się dostać? Czy akceptują naszą maturę?

Przejrzyj tę stronkę klik... jest i zakładka o tym, jak aplikować. Ale skoro "na widelcu" już konkretna uczelnia, to najlepiej jest chyba kontaktować się bezpośrednio...
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2015 15:34

natalia_95 napisał(a):Witam, potrzebuje pomocy mam nadzieję,ze ktos bedzie mi w stanie odpowiedzieć na kilka pytan :D Od roku mieszkam w Chorwacji ( zrobiłam sobie przerwe roczną od studiów) Ukończyłam liceum w Polsce. W tym roku chcę zacząć studia a konkretnie studia turystyczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Splicie. Wiem o Erasmusie itp. ale ja chcę na własną ręke tym bardziej,ze planuje tutaj zostać. Wiem,ze studia będą w języku chorwackim. Dowiadywałam się,ze nie mają w języku angielskim. Czy wie ktoś jakie są wymagania aby się dostać? Czy akceptują naszą maturę?

Natalio - Kasia ma rację - skontaktuj się z konkretna uczelnią.

cro.pl to forum turystyczne :idea: wątpię czy ktoś będzie Ci w stanie pomóc.... :roll:
natalia_95
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalia_95 » 30.01.2015 15:00

Ok, ale i tak Dziękuje ^^
Adrianp
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.02.2018
Wyjazd na studia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrianp » 01.02.2018 23:02

Witam

W ramach programu Erasmus+ moja uczelnia nawiązała współpracę z uniwersytetem w chorwackim Zadarze. Jako, że uważam Chorwację za piękny kraj to poważnie rozważam wybór właśnie tego kraju na wyjazd w ramach projektu. Mam jednak kilka dość specyficznych pytań.

Zacznijmy od zakwaterowania. Prawdopodobnie co miesiąc będę dostawał stypendium w wysokości 2800zł. Nie wiem jeszcze jaka jest sytuacja z akademikami, ale jeśli była by taka możliwość to wolał bym jednak zamieszkać w małej kawalerce, oczywiście jeśli cena nie będzie zbyt wygórowana. I tutaj nasuwa się pierwsze pytanie - Jak prezentuje się sytuacja z wynajmem mieszkań/kawalerek, chodzi o cenę za miesiąc i czy jest jakieś rozgraniczenie na te, przeznaczone dla turystów i te dla osób, które planują dłuższy pobyt, czy raczej cena jest jednakowa, bo do tej pory znajdywałem jedynie ogłoszenia dla obiektów turystycznych, których cena raczej nie jest zbyt przystępna. Jeśli są jakieś strony specyficznie przedstawiające oferty nie-turystyczne to byłbym wdzięczny o udostępnienie linku.

Widziałem już kilka artykułów o kosztach wyżywienia i raczej nie jest to najtańszy kraj do mieszkania, interesuje mnie jednak, czy takie ceny utrzymują się wszędzie, czy raczej przy większych skupiskach turystów te ceny są wyższe, a na przykład gdzieś na obrzeżach miast można znaleźć małe, osiedlowe sklepiki, w których jest taniej? Nie jestem osobą, która je dużo, wybredny też nie jestem, ale jeśli mam spędzić tam przynajmniej kilka miesięcy to nie chciał bym jeść samych gotowych dań z mikrofali, czy zupek instant. Zakładam, że ceny w restauracjach w ogóle nie są przyjazne dla przyjezdnych studentów.

Ostatecznie mam możliwość wyjechać na okres od 3 do 12 miesięcy i tylko ode mnie właściwie zależy, na jak długo będę chciał tam zostać, jednak jestem osobą, która woli się wpierw dokładnie dowiedzieć, niż żeby później żałować, także jeśli macie jeszcze jakieś porady na start to chętnie poczytam. Jak myślicie, czy 2800zł miesięcznie to wystarczająca kwota, żeby utrzymać się na miejscu zakładając wynajem jakiejś małej kawalerki niekoniecznie w centrum?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2018 23:28

Poczytaj posty Kasi :idea: tylko szkoda, że już nie zagląda na forum :roll:

Więcej nie mogę pomóc, jak większość userów tego forum jeżdżę do Chorwacji turystycznie w okresie wakacji.

Ty masz kilka pytań, ja mam jedno - jak Twój chorwacki ... :?:
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
chorwacka edukacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone