Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela - właśnie wróciliśmy.........

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 31.07.2006 19:28

Pytanie- czy były komary, jak z zaopatrzeniem w sklepach, gdzie jakiś większy sklep w okolicy?
Dziękuję za odpowiedz.
MarChor
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarChor » 01.08.2006 07:59

Komarow - brak nie widzialem ani jednego ;) ale np zabilem :twisted: 2 bąki :) i to takie wielkie ;) i sa te szczypawice "sprężynki" :?
W sklepach raczej jest wszystko przynajmniej z potrzebnych do wypoczynku i przeżycia rzeczy, my akurat samochodzikiem jezdzilismy do Makarskiej do duzego marketu Konzum czy jakos tak, ale na miejscu sa sklepy i mozna wszystko kupic............
MarChor
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarChor » 01.08.2006 10:38

A i jeszcze jedno, mialem naklejke CRO.PL na samochodzie - niestety nie spotkalem nikogo tak oznaczonego :( szkoda.................
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.08.2006 11:59

Prosimy o jeszcze trochę informacji o Breli. Jakie plaże, gdzie najlepsze, czy były jeżowce, czy potrzebne buty plastikowe. Czy jakieś fajne knajpki, czy jakies punkty gastronomiczne gdzie można coś niedrogiego zjeść ot tak żeby zaspokoić taki pierwszy głodek? ...
MarChor
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarChor » 08.08.2006 10:59

Jesli chodzi o plaze to tak: my zrobilismy sobie spacer ok 5 km od poczatku Breli przez B. Vode itd. .. plaze sa caly czas przy promenadzie, do koloru do wyboru - od lagodnych zejsc do wody - poprzez bardziej ekstremalne ;) intymne :) kamieniste, zwirowe nie ma szans aby nie odszukac cos dla siebie - ale generalnie przewaga plaz lagodnych ze stopniowym zwiekszeniem glebokosci.
Jezowce niestety sa - ale to nie problem inwestycja w specjalne buciki za 20 - 30 zl i po klopocie (buciki sprzedawane na plazach). Lepiej kupic niz potem 2 tygodnie cierpiec z powodu kolca w nodze. Ale tych jezowcow nie jest duzo, sa tez wybierane i jak nie ma wiatru i duzych fal to nawet kilka dni nie ma nowych egzemplarzy;).
Knajpki sa przy plazach, tez trzeba testowac bo kazdy lubi co innego - niestety jest drogo jak to wszedzie przy plazach. Potrawy w wiekszosci z grilla, ale jest praktycznie wszystko; miesa, warzywa, ryby, ziemniaki, nalesniki itp.
romero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.05.2006
Pokój w Breli

Nieprzeczytany postnapisał(a) romero » 06.05.2007 12:40

MarChor napisał(a):W takim razie odpowiadam na pytania:
1. Możesz napisać jak z kwaterami, czy można teraz jechać w ciemno.
Tak jak pisalem w okresie w ktorym bylem w Breli nie bylo najmniejszych problemow z kwaterami - do koloru do wyboru :)
2. czy w Breli są moze jakieś kempingi, szukałam w różnych informatorach i niestety nic nie znalazłam.
Powiem szczerze ze faktycznie nie spotkalem sie z kempingami, tyle ze nie bylem wszedzie moze gdzies takowe na uboczu byly?? ja nie widzialem :(
3. Czy jest tam może jakiś targ gzie możnaby się zaopatrzyć w owe miejscowe wspaniałości owoce morza i wszytko inne do jedzonka co można u nas na targu dostać?.
Owoce spokojnie mozna zakupic czy to w Breli czy idac promenada do Baski Vody - nawet jest taki Pan co plynie motorowka i wplywa na kazda plaze z owocami - niestety za wygode sie placi u tego Pana ;)
4.Proszę garść praktycznych informacji o Breli, co się podobało, co nie
Jesli chodzi o Brele to radze tak: dla chcacych spokojnie spedzic czas to tylko i wylacznie poczatek Breli nie centrum chociaz centrum Breli w porownaniu do Baski V. to cichutka miescina ;) tak wiec skrecajcie do Breli w pierwsza lepsza uliczke ;)
Co mi sie podobalo hmmm...... toz mi tu braknie miejsca do pisania :lol:
Co mi sie nie podobalo hmmm...... nic? no powiedzmy ze brakuje zabezpieczen przy zejsciach na plaze i sa one w niektorych miejscach dosc strome, ale trzeba wybierac te zejscia lagodniejsze, moglo by byc wiecej atrakcji typu koncerciki itp. ale to mamy w BV. tak wiec chyba nie mam nic wiecej do zarzucenia tej urokliwej miejscowosci

5.A ja poproszę o namiary na tę kwaterkę z tak miłymi gospodarzami
Mam tylko telefon, tyle ze ta kwaterka do konca wrzesnia jest juz zajeta - ale sie nie martwcie obok byla masa innych super kwater :) mam nadzieje ze to ktos potwierdzi bo przeciez nie mialem chyba takiego szczescia ?? 8O :D

ok narazie tyle mam nadzieje ze bede wpadal czesciej .......... milego wypoczynku !!




Witam Cię.
Tak pieknie opisywałeś Brele ,ze byłbym wdzięczny za jakiś namiar na pokój 2+1 na sierpień 2007 r , w tej miejscowości.
Czy możesz podac mi telefon do Twoich gospodarzy?Prosze o odpowiedź na :romero2@poczta.onet.pl
Pozdrav
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brela - właśnie wróciliśmy......... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone