Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela w czerwcu prosze o informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.06.2011 08:00

andriu.polak napisał(a):Pani Kasiu. Czy mogę mieć pytanie?
Jutro zaczyna się w Chorwacji długi weekend. Prawda? - Dzień Zwycięstwa n/F i Boże Ciało? Czy, jeśli Pani wie, przełozy się to na frekwencję promową Split -Stari Grad ? Interesuje mnie 22.06 godz. 11.00? Dziękuję za odpowiedź. Z pozdrowieniami Andrzej


22. 06. Dan antifašističke borbe - środa
23. 06. Tijelovo - czwatrek
25. 06. Dan državnosti - sobota

Pewnie długi weekend rzeczywiśie nieco wzmoży ruch, ale nawet jeśli tak się stanie, regułą jest, że kiedy zbyt wielu podróżnych czeka na przeprawę promową, ruszają dodatkowe promy (poza rozkładem)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.06.2011 08:04

wcilor napisał(a):Witam. W Breli od soboty jestem i cały czas upał (przynajmniej w rozumieniu polskim) myślę że koło 30 stopni. Dziś zmierzyłem rybką do mierzenia temperatury wody dla dzieci wodę w morzu - wynik 25stopni!!!(3 metry od brzegu bo im dalej tym trochę zimniej). Nasza gospodżja mówiła w niedzielę, że w nocy z niedzieli na poniedziałek ma być załamanie pogody. Nic z tego - załamanie polegało na tym że jest jeszcze cieplej. Pozfrawiam.


Póki co, w tym roku na wybrzeżu jeszcze 30 stopni nie było (zanotowano jedynie na Mljecie)... wbrew pozorom.. profesjonalne pomiary różnią się od tych domowych...na dziś jednak już prognozuje się, że słupki rtęci wskażą ponad 30 st.
Co do załamania pogody.. rzeczywiście miało być, ale nie w Dalmacji ; (gospođa) nie dosłuchała tegoż szczegółu... :wink:
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 24.06.2011 18:05

Tribunj, przepiękna pogoda, jesteśmy wielce zaskoczeni :) w czasie podróży im bliżej byliśmy Chorwacji tym mocniej padało, jednak Chorwacja zmienną jest, a raczej pogoda , właśnie wylegujemy się w apartamencie po popołudniowym plażowaniu,nurkowaniu, delektowaniu się urlopem i tym podobnych czynnościach :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.06.2011 12:59

Wróciłam :D Od 11 do 24 czerwca piękna upalna pogoda. Pod koniec (po 21 czerwca) na Hvarze jak dla mnie juz trudne do zniesienia 32 stopnie w cieniu a przy braku wiatru słońce po prostu parzyło i siedziało się w cieniu.
Podziwiam tych, co wytrzymują jeszcze większe upały w lipcu i sierpniu.

Co do wody - w Podgorze po południu do ok 5 metrów od brzegu robiła sie gorąca zupa, która nie bardzo dawała ochłodę - za to w Jelsie na Vitarniji była bardziej rześka i to nas ratowało. Co mimo nazwy miesjcowości to jak na złość nie bardzo nam tam wiało - a do 16 godziny to była nieznośna cisza jeśli chodzi o wiatr.

Pozdrowienia dla Kasi, którą miałam okazję poznać.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.06.2011 15:27

i ja pozdrawiam... za to od soboty wiatr jak ta lala... wczoraj myślałam, że bura razem z budką mnie odniesie.. :)
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 26.06.2011 17:38

Potwierdzam,w nocy z piatku na sobotę wszystkie igły z sosen zleciały :lol: , spać się nie dało,w dzień też nieźle dmuchało. 13 i 14 czerwiec trochę pochmurny i dwie godziny ulewnego deszczu. Temperatury od 15 czerwca do 25 w granicach 30 stopni do nawet 34.Na plaży trudno wysiedzieć, pod parasolem też 8O,nawet tym którzy uwielbiają slońce. Informacja dotyczy Riwiery Makarskieji Riwiery Omis. :D
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 26.06.2011 18:48

Faktycznie wieje ładnie, dzisiaj byliśmy na obiedzie w Trogirze i parasole w knajpkach w porcie się przewracały a mnie z łyżki zupę zdmuchnęło :-)
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 26.06.2011 22:35

tez sie dopisze w sprawie pogody..od 11 do wczoraj(25)czerwca na wyspie Pag super pogoda,caly czas okolo 30 stopni Celsjusza(do 32),zero bury(u nas w Gajcu)nie chcialo sie wracac do domu...ale trzeba bylo,pociecha w tym,ze 15-ego sierpnia znowu tam jedziemy.pozdrawiam. :D
wcilor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wcilor » 26.06.2011 23:50

Może i ja dopiszę dwa słowa. Z piątku na sobotę tak wiało, że jak się pakowałem do domu to porywało mi lekkie reklamówki z bagażnika. Mówię pod nosem: "ale kiszkowata pogoda się zrobiła na wyjazd" ale to co zastałem po przyjeździe do Sosnowca mnie zdumiało. O czwartej nad ranem było 5 stopni celsjusza!!!! Słownie: pięć stopni Celsjusza!! Ludzie, prawie lipiec a tu niemal przymrozki:-) Ja chcę wracać do Chorwacji!!
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010
Re: Druga połowa czerwca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.06.2011 13:42

Kasiek_9300 napisał(a):Witam !

Co myślicie o wyjeździe ok. 21 czerwca ? Jakie temperatury panują wtedy w Południowej Dalmacji? Chodzi mi zarówno o temp. wody jak i powietrza.

Pzdr :D


Oczywiście nie ma reguł. Ale nawiązując do tegorocznych doświadczeń, to, o ile dobrze pamiętam, około 16-19.06 przechodził od południa zimniejszy prąd. I tak mimo słonecznej pogody w Dubrowniku woda miała 21 stopni, gdy np. w okolicach Splitu 23. Potem, w związku z falą upałów już wszędzie było 24-25, a nawet 26, tak więc, by się schłodzić, trzeba było głębiej zanurkować ; )
Pozdrawiam
K
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Druga połowa czerwca

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.06.2011 18:17

krombocher napisał(a):
Kasiek_9300 napisał(a):Witam !

Co myślicie o wyjeździe ok. 21 czerwca ? Jakie temperatury panują wtedy w Południowej Dalmacji? Chodzi mi zarówno o temp. wody jak i powietrza.

Pzdr :D


Oczywiście nie ma reguł. Ale nawiązując do tegorocznych doświadczeń, to, o ile dobrze pamiętam, około 16-19.06 przechodził od południa zimniejszy prąd. I tak mimo słonecznej pogody w Dubrowniku woda miała 21 stopni, gdy np. w okolicach Splitu 23. Potem, w związku z falą upałów już wszędzie było 24-25, a nawet 26, tak więc, by się schłodzić, trzeba było głębiej zanurkować ; )
Pozdrawiam
K


Na Riwierze Makarskiej nie było to zauważalne. Temperatura w Podgorze oscylowała w tych dniach miedzy 26-29 w cieniu na powiettrzu, woda ok 23 stopni z rana ale po południu robiła się nieznośna 'zupa' - dla mnie aż za ciepła.
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 29.06.2011 01:41

Dziś, a raczej wczoraj :) w Tribunj od rana bardzo silny wiatr, gonił chmurki gonił, no ale woda zimniutka, oczywiście i tak o wiele cieplejsza niż Bałtyk. Wiatr miał swoje plusy przegonił chmury i od około godziny bezchmurne niebo....ach zakochałem się już chyba :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2011 15:17

Pozdrawiam z upalnego Pagu ,dziś na razie bezchmurne niebo i 30 stopni :D
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 01.07.2011 01:24

dzisiaj, a raczej wczoraj byliśmy Raftingu rzeką Cetiną (Omis), niebo pochmurne, co jakiś czas kropiło, ale to idealna pogoda na takie atrakcje. Swoją drogą polecam serdecznie, wrażenia niesamowite, bonusy typu skok z 10 m do wody ze skały, przejście przez jaskinię, a właściwie przepłynięcie w lodowatej wodzie. Wracając do pogody, w drodze powrotnej do Tribunj, fakt , że około 21 , ale na niebie coraz mniej chmur.
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 02.07.2011 20:20

CinnamonGirl napisał(a):Wróciłam :D Od 11 do 24 czerwca piękna upalna pogoda. Pod koniec (po 21 czerwca) na Hvarze jak dla mnie juz trudne do zniesienia 32 stopnie w cieniu a przy braku wiatru słońce po prostu parzyło i siedziało się w cieniu.
Podziwiam tych, co wytrzymują jeszcze większe upały w lipcu i sierpniu.

Co do wody - w Podgorze po południu do ok 5 metrów od brzegu robiła sie gorąca zupa, która nie bardzo dawała ochłodę - za to w Jelsie na Vitarniji była bardziej rześka i to nas ratowało. Co mimo nazwy miesjcowości to jak na złość nie bardzo nam tam wiało - a do 16 godziny to była nieznośna cisza jeśli chodzi o wiatr.

Pozdrowienia dla Kasi, którą miałam okazję poznać.


CinamonGirl, a nie mówiłam, że będzie piękna, słoneczna pogoda jak będziemy się wczasować w Chorwacji ;) :D

Potwierdzam, na Hvarze między 12-22 czerwca upał momentami nie do wytrzymania. Na 10 dni jeden dzień a właściewie pół dnia, bodajrze 14.06 pochmurno i nawet przez 5 minut pokropiło, ale bardzo bardzo ciepło :) Nie spodziewaliśmy się aż tak wysokich temperatur. Najwyższa, jaką pokazał termomentr w aucie to 40 stopni w cieniu o godz. 15 ufffff...pierwszy raz miałam dosyć słonka :D Ratowało tylko zimne Karlovacko Radler (nowość w Chorwacji, takie limonkowe piwko dla kobiet ;)) i pyszniutkie lody :)

Niestety Pani Kasi nie było nam dane poznać :( Kiedy odwiedziliśmy Stari Grad w ciągu dnia to w słynnej czerwonej budce siedział jakiś pan, a wieczorami budka była pusta :( Może następnym razem...nie mniej jednak pozdrawiam Panią Kasię serdecznie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela w czerwcu prosze o informacje - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone