Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela - odległości od plaży

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Selenus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2009
Brela - odległości od plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selenus » 22.02.2009 17:38

Witam,

W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Wybór padł na miejscowość Brela. Z forum wiem, że jest piękna i warto się tam wybrać. Mam do wyboru dwie kwatery jedna
w dzielnicy Scit -150 m od morza (Apartament Mustapic), a druga przy ulicy Bartola Kasica (Villa Antonio) – 400 m od morza, dzielnica Soline (chyba).
Mam pytanie do osób, które były w Breli, która z tych dzielnic jest ciekawsza, w której ładniejsze plażę i większy spokój? Poza tym zastanawiam się nad odległościami od morza, czy te 400 m to faktycznie oznacza w Breli wspinaczkę pod górę?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
S
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 22.02.2009 17:52

Selenus napisał(a):Witam,

W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Wybór padł na miejscowość Brela. Z forum wiem, że jest piękna i warto się tam wybrać. Mam do wyboru dwie kwatery jedna
w dzielnicy Scit -150 m od morza (Apartament Mustapic), a druga przy ulicy Bartola Kasica (Villa Antonio) – 400 m od morza, dzielnica Soline (chyba).
Mam pytanie do osób, które były w Breli, która z tych dzielnic jest ciekawsza, w której ładniejsze plażę i większy spokój? Poza tym zastanawiam się nad odległościami od morza, czy te 400 m to faktycznie oznacza w Breli wspinaczkę pod górę?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
S


W Sicit będzie spokojniej i bardziej na uboczu. Ale daleko do centrum. A knajpki w Breli położone są w większości w centrum. Soline to właściwie centrum. Zależy co wolisz. Ja mieszkałem w dzielnicy Jardula. Było pięknie, ale na obiad i po zakupy trzeba było iść prawie godzinę.
Co do wspinaczki to w Breli jest jazda obowiązkowa.... :) To właściwie jedno zbocze górskie.
Ale nie należy się tym przejmować...

Polecam plan zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Selenus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selenus » 22.02.2009 18:31

Witam.

Bardzo dziękuję za info i namiary na plan miasta. A jak wygląda sprawa tych odległości? Czy jeśli zdecyduję się na noclegi 400 metrów od morza, to w przypadku Breli, bardzo duża odległość (pionowo w górę)?

Pozdrawiam
S
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 22.02.2009 19:02

Jesli masz do wyboru 150m to chyba lepiej mieć apartament bliżej do plaży...nie ma tu dylematu :)
Zresztą zawsze mieć lepiej kwaterę w cichym,spokojnym miejscu, a do centrum zawsze można dojść...(Scit nie jest bardzo oddalony od centrum)
Gdy jechaliśmy w ciemno kilka lat temu naszym celem była Brela, ale odstraszyła mnie właśnie ta wspinaczka.. dlatego zostaliśmy w Tucepi :)

Pozdrawiam
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 22.02.2009 21:00

Wspinaczka w rejonie Scit nie jest aż tak straszna jak w Jarduli. Im dalej na południe tym zbocze jest łagodniejsze.
Ja też tak jak Ines wybrałbym Scit. Bliżej morza i pewnie dalej od Jardanskiej Magistrali.
Do centrum będzie jakieś pół godziny marszu promenadą nadmorską.
A po drodze będzie Punta Rata :)
Rezerwuj i jedź, Brela to naprawdę fajna miejscowość.

Pozdrawiam :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.02.2009 21:26

i jeszcze jedna mapka
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.02.2009 22:05

Selenus napisał(a):Witam,

W tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Wybór padł na miejscowość Brela. Z forum wiem, że jest piękna i warto się tam wybrać. Mam do wyboru dwie kwatery jedna
w dzielnicy Scit -150 m od morza (Apartament Mustapic), a druga przy ulicy Bartola Kasica (Villa Antonio) – 400 m od morza, dzielnica Soline (chyba).
Mam pytanie do osób, które były w Breli, która z tych dzielnic jest ciekawsza, w której ładniejsze plażę i większy spokój? Poza tym zastanawiam się nad odległościami od morza, czy te 400 m to faktycznie oznacza w Breli wspinaczkę pod górę?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
S


W jakim okresie się wybierasz?
W wyborze Soline kontra Ścit to wybrałbym Ścit :!:
Selenus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selenus » 23.02.2009 00:43

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje :) Jadę w drugiej połowie lipca.

Pozdrawiam
S
Selenus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Selenus » 23.02.2009 16:25

Chyba faktycznie wybiorę Scit.
A czy ktoś z był może w którymś z wymienionych apartamentów (Mustapic i Villa Antonio) i mógłby podzielić się swoją opinią na ich temat. Szukałam informacji na forum, ale niestety nic nie znalazłam.

Pozdrawiam
S
FOREST_JG
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) FOREST_JG » 04.08.2010 11:10

trochę odgrzeje kotleta, bo nie znalazłem odpowiedzi.

Czy ktoś był w Villa Antonio w Breli ?? Może napisać jak tam jest, czy warto pojechać. napisane ma na stronie 400 metrów do morza.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 04.08.2010 11:23

FOREST_JG napisał(a):trochę odgrzeje kotleta, bo nie znalazłem odpowiedzi.

Czy ktoś był w Villa Antonio w Breli ?? Może napisać jak tam jest, czy warto pojechać. napisane ma na stronie 400 metrów do morza.

400 m od morza, może nawet znaczyć 1000m do przejścia w drodze na plaże z góry, powrót pod górę.
Ja byłem w dzielnicy Jakirusa 3 min od morza w lini prostej 100m, drogą to jakieś 200m powrót to już jakieś 8-10 min i to pod ostrą górę, ale co tam :D
Jakirusa to chyba najmniejsza z dzielnic Breli i pierwsza od strony Splitu i chyba najbardziej stroma przez to moim skromnym zdaniem najpiękniejsza.
Jeden malutki sklepik 3 knajpki. Do centrum daleko pieszo promenadą około 1.5 gdz.
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 04.08.2010 16:03

A powiedzcie proszę czy w necie to nie ma nigdzie dobrej mapy Brela bo od dłuższego czasu czytam Wasze posty i szukam w necie mapy Brela z ulicami normalnie lipa jak jest to nic nie widać. Wracając do tematu ktoś z Was mi powie ile jest zejśc na plaże (tak to sobie wyobrażam jak w RP hehe) czy tak jak pisano wyżej jak ktoś zamieszka na Put Luke to już chyba koniec Brela to musi cisnąć do centrum aby zejśc na plażę?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.08.2010 16:08

tacim napisał(a):A powiedzcie proszę czy w necie to nie ma nigdzie dobrej mapy Brela bo od dłuższego czasu czytam Wasze posty i szukam w necie mapy Brela z ulicami normalnie lipa jak jest to nic nie widać. Wracając do tematu ktoś z Was mi powie ile jest zejśc na plaże (tak to sobie wyobrażam jak w RP hehe) czy tak jak pisano wyżej jak ktoś zamieszka na Put Luke to już chyba koniec Brela to musi cisnąć do centrum aby zejśc na plażę?

Mapy z FAQ cro
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 04.08.2010 17:56

tacim napisał(a):A powiedzcie proszę czy w necie to nie ma nigdzie dobrej mapy Brela bo od dłuższego czasu czytam Wasze posty i szukam w necie mapy Brela z ulicami normalnie lipa jak jest to nic nie widać. Wracając do tematu ktoś z Was mi powie ile jest zejśc na plaże (tak to sobie wyobrażam jak w RP hehe) czy tak jak pisano wyżej jak ktoś zamieszka na Put Luke to już chyba koniec Brela to musi cisnąć do centrum aby zejśc na plażę?
Na całej długości Breli jest nadmorska promenada i do tej promenady są zejścia ( schody ) publiczne i prywatne :)
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 04.08.2010 18:43

ok dzięki, rozumiem z tego co słyszałem w Baśce jest jedna długa plaża a w Brela są podzielone skałkami?
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Brela - odległości od plaży
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone