Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BRELA na początku Września

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubiak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.07.2013
BRELA na początku Września

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubiak » 29.07.2013 16:48

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych CRO Maniaków. Śledzę to forum od paru miesięcy i dziś nadszedł czas na pytanie ,które nie daje nam spokoju od paru dni. Forum przeszukałem niestety odpowiedzi były raczej nie pełne.

Wybieram się z dziewczyną do Breli od 01-10.09 , przedzwoniliśmy chyba już wszystkie kwatery z brela.com i z wyszukiwarek apartamentów z google... wszystko zajęte lub ceny kosmiczne, znaleźliśmy jeden apartament na Put Luke -polecany również na naszym forum, boimy się tylko, że we wrześniu będzie już tam pusto i smutno, czytałem, że do centrum z Put Luke jest 1,5 H ale rekompensują to widoki i położenie Put Luke jak i tamtejsza plaża.

Pytanie podstawowe brzmi: czy do Breli możemy wybrać się w ciemno w tym terminie i znaleźć apartament do 40 EUR (2 os) z widokiem na morze np na Podracu ew. gdzieś blisko plaży Punta Rata, nie chcemy hałasu, dlatego skupiamy się bardziej na Podracu ew. Scicie...

bardzo proszę o odpowiedź czy ktoś praktykował Brelę w ciemno w tym sezonie lub w tym okresie rok temu?
Czy znajdziemy coś sensownego z widokiem na morze??? Bez smrodków i zapaszków:)
POZDRAWIAMY!!!
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 29.07.2013 17:40

Witam.
Wróciłem 22.07. z Breli. Z dobrej strony Breli kombinujecie by się usadowić -murowany spokój! Im bliżej centrum tym większy zgiełk i odczuwalne przeludnienie. Ok godzinki krokiem spacerowym wzdłuż wybrzeża betonowym deptakiem jest z tej części Breli do centrum.
Hmmm znam takich co tylko w ciemno jeżdżą - osobiście nie praktykuje. Faktem jest, że w lipcu było sporo wolnych kwater w okolicy i osób zachęcających do ich wynajęcia. Kwestia tylko ceny i usytuowania. W lipcu płaciłem za apartament z balkonem (2+2) z którego mogłem dorzucić dużą szyszką do morza 55 euro. Z tego co się zorientowałem to podana cena jest w tej okolicy standardem cenowym. W lipcu ceny są zbliżone do wrześniowych (sierpień najdroższy i najbardziej oblegany). Z barierą cenowa "do 40 euro" za sensowny apartament (mimo, że dla 2ch osób) może łatwo nie być. GL
Marcycha
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcycha » 29.07.2013 19:33

Jestem w Breli od dwóch dni i podróżując autem mijałam mnóstwo ludzi stojących na ulicy i proponujących kwatery do wynajęcia więc jeśli chce się znaleźć cokolwiek, byleby nie spać pod gołym niebem, to na pewno coś się znajdzie, kwestia tylko lokalizacji i - co za tym idzie- ceny. Nasz apartament, jakieś 200m od morza, 3 rząd domków nad plażą - 90 euro za dobę (2 pokoje, kuchnia, łazienka, taras z widokiem na morze, chociaż to tutaj chyba standard ;) wi-fi). Plaże są bardzo urokliwe, pomimo, że w zasadzie zapełnione, to nie czuć tego typowego dla polskich plaż tłumu i zmęczenia nim, po całym dniu spędzonym nad wodą. Można w zasadzie codziennie wrócić na to samo, "swoje" miejsce :) Nie mam jeszcze porównania z innymi miejscami, bo dopiero za tydzień przenosimy się na wyspę Mljet, ale Brelę z czystym sumieniem polecam.
kubiak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubiak » 29.07.2013 21:28

Bardzo dziękuję za odpowiedzi:) :D

Ok godzinki krokiem spacerowym wzdłuż wybrzeża betonowym deptakiem jest z tej części Breli do centrum.
masz na myśli Put luke--> Centrum jak godzinka to luz:)

ronnie :Napisz jeszcze proszę w jakiej dzielnicy mieszkałeś..

z którego mogłem dorzucić dużą szyszką do morza
:D :D :D 8)

Marcycha też proszę o info i wrażenia z Twojej dzielnicy...

Z cenami już mnie uświadomiliście, teraz jeszcze zostaje pytanie czy na Put Luke nie będzie nam smutno i pusto we Wrześniu:) a jeśli to faktycznie godzinka drogi promenadą to wieczorny spacerek tylko na zdrowie wyjdzie:)
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 29.07.2013 22:54

kubiak napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedzi:) :D
ronnie :Napisz jeszcze proszę w jakiej dzielnicy mieszkałeś..

Ulica Jardula więc dzielnica ta sama co Put Luke, na którą też mogłem rzucić szyszką z balkonu :D .
Miejsce super. Byłem tam pierwszy raz z polecenia znajomych. Spokój, spokój, spokój. Praktycznie początek Breli, co kilkanaście (kilkadziesiąt) metrów żwirkowate plaże. Większe lub mniejsze do wyboru do koloru. Podążając w kierunku centrum Breli, z każdym metrem coraz więcej turystów na plaży i na deptaku.
A na Punta Rata http://podroze.gazeta.pl/podroze/51,114 ... 7.html?i=4 to już polskie Władysławowo (a w sierpniu będzie dopiero apogeum w Cro!). Po dojściu do centrum jest port, przy nim min. poczta, większy market Konzum, firmowe sklepy z rodzimym pieczywem (no i burkiem!) etc.
Jeśli nastawiacie się na gotowanie to konkretniejsze zakupy można poczynić w Makarskiej (duży Konzum, Lidl). W tym też mieście tuż przy katedrze św. Marka na placu Kaćić jest bazar. Z rańca - max 6.30 można kupić świeże ryby i owoce morza, w godz. późniejszych owoce etc. Od godz. 10 targ zaszczyca swą obecnością znany i polecany rodzimy twórca takich detergentów jak min. Prosek, Travarica, Orahovica cena 40 kun za 1L buteleczkę. MOCNOOOOO POLECAM poczynić zaopatrzenie u tego seniora - zna się chłop na swej robocie! Sprawdzone źródło nie tylko przeze mnie :!: :!: :!: :!: :!:
O restauracjach nic nie powiem bo w Breli nie korzystałem.
Co do obaw o samotność we wrześniu to IMO nie ma powodów do zmartwień. Sporo osób odwiedza Cro w tym miesiącu i jakoś nie sądzę, żeby tam pustki były. Sam bym uderzył ww wrześniu ale dzieci w wieku szkolnym. :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 29.07.2013 23:13

jedź w ciemno, na 99% coś fajnego znajdziesz :!:
bardzo Wam tych wrześniowych terminów zazdroszczę !
kubiak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubiak » 30.07.2013 11:27

Od godz. 10 targ zaszczyca swą obecnością znany i polecany rodzimy twórca takich detergentów jak min. Prosek, Travarica, Orahovica cena 40 kun za 1L buteleczkę. MOCNOOOOO POLECAM poczynić zaopatrzenie u tego seniora - zna się chłop na swej robocie! Sprawdzone źródło nie tylko przeze mnie


jak go znajdę??

nie ukrywam że te 10 dni w roku zamierzam spędzic na pełnym luzie:) :oczko_usmiech:

jedź w ciemno, na 99% coś fajnego znajdziesz :!:


bo to jest tak: jak zarezerwuje kwaterę na Put luke to okaże się ze na Podracu będzie wolnych do wyboru do koloru, a jak nie zarezerwuję to skończy się na kwaterze z widokiem na drugą kwaterę:P

Co raz bardziej przekonujecie mnie do Put Luke, za 38 Euro znaleźliśmy apart z pełnym widokiem na morze, klimą, Wi Fi, ITP....więc chyba warto wziąć bo odpowiedź mam dać dziś do wieczora...

Ronnie pocieszył mnie ,że to godzinka drogi (niektórzy pisali że 2H) do tego centrum , tylko pytanie brzmi jak to powiedział mój kolega który jest w CRO raz do roku -na ..uj Ci to centrum? :oczko_usmiech:
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 30.07.2013 12:14

1. Seniora znajdziecie bez problemu, targ jest mały a on ma straganik z dużym wyborem trunków oraz min. oliwą, serami etc. Usadawia się prawie na rogu targu od strony Konzuma. Prosty temat.
2. Z odległością do centrum Breli (portu, że tak nazwę) to bez obaw, max godzinka krokiem spacerowym.
Ja chodziłem z dzieciakami w te rejony bo:
- jest tam fajny plac zabaw przy wybrzeżu,
- dzieciaki na sprzyjającym hulajnogom deptakiem pomykały aż miło,
- po świeże pieczywo (duży wybór) etc.,
- na lody,
- dla pięknych widoków etc.
Ten deptak to IMO jedyne miejsce gdzie można w spokoju pospacerować z rejonów gdzie się planujecie ulokować.
Do tego tzw. samego centrum Breli nie ma się pchać bo i po co? Może raz by mnie rozeznanie w terenie. Chodziło mi bardziej o kierunek spacerów wieczornych.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.07.2013 12:34

kubiak napisał(a): tylko pytanie brzmi jak to powiedział mój kolega który jest w CRO raz do roku -na ..uj Ci to centrum? :oczko_usmiech:


pytanie słuszne :idea:
a kolega mądrze prawi :!:

Dla mnie Brela to od Vrulje po Punta Rata
czyli od Luke do Podraća + 800m
kubiak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubiak » 30.07.2013 14:39

Wielkie dzięki za podpowiedzi ( również te na PW -niestety jeszcze nie mogę odpisywać..)

w takim razie decydujemy się na Put Luke, mam nadzieje,że będzie nam się podobać, bo na początku czytając forum było wiele negatywnych opinii jeśli chodzi o sklepy i czas dojścia do centrum z kolei jak piszecie-do centrum godzinka wieczorkiem deptakiem przy piwku też przyjemnie minie:) Mam nadzieje ,że plaża w Luku jest równie piękna jak punta:)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 30.07.2013 14:51

Wybieram się do Breli na przełomie sierpnia i września właśnie i będę stacjonował na ulicy Jardula. Też początkowo bałem się, że będzie daleko do centrum, ale z drugiej strony zależy mi na spokoju (względnym) w ciągu dnia. Jeżeli wieczorem na relaksie można spacerkiem w 1h dojść do portu, to chyba nie jest wyprawa jak na Kilimandżaro, więc kwestia odległości jest rozwiązana. Z tego co wiem, to po drodze jest kilka nazwijmy to "pit stopów", w których można uzupełnić paliwo, a wtedy droga jakoś szybciej leci :)

Ronnie - a w której byłeś "chatce" na Jarduli? Ja wybieram się do Villa Victoria.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 30.07.2013 22:35

Torac napisał(a):Dla mnie Brela to od Vrulje po Punta Rata
czyli od Luke do Podraća + 800m

Zgadzam się z przedmówcą!

algirdas napisał(a):Ronnie - a w której byłeś "chatce" na Jarduli? Ja wybieram się do Villa Victoria.

Abuela´s Beach House
kubiak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubiak » 31.07.2013 10:31

super apartament ten beach house... aż kusi żeby jechać w ciemno i znaleźć coś takiego...
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 31.07.2013 10:59

kubiak napisał(a):super apartament ten beach house... aż kusi żeby jechać w ciemno i znaleźć coś takiego...

Jedź w ciemno.
We wrześniu na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem kwatery - to Was będą szukać właściciele kwater... :)

Zalety jeżdżenia w ciemno:
- wiesz co kupujesz i gdzie - przez internet nie wszystko widać ;)
- jest taniej - bo jak będzie za drogo, a specjalnie się nie spieszysz, to pójdziesz gdzie indziej - no i można się targować...
- oszczędzasz czas i oczy ;) - nie spędzasz przed monitorem długich godzin, tylko jedziesz i zatrzymujesz się tam, gdzie się spodoba
- masz większy wybór - w necie nie ma wszystkiego :)
- nie ryzykujesz, że rezerwując "pokój z łazienką" dostaniesz "pokój" "z łazienką" - do której trzeba dojść mijając korytarz i ogólnodostępną kuchnię ;) (taka sytuacja przydarzyła mi się w Międzyzdrojach!)
kubiak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubiak » 31.07.2013 14:17

Decyzja podjęta, jedziemy jednak w ciemno. Podrace i Scit kuszą, mam nadzieje, że w sieci jest tylko garstka tych ogłoszeń...i znajdziemy coś z widokiem na morie:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BRELA na początku Września
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone