Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela - lokalizacja ul. Frankopanska

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010
Brela - lokalizacja ul. Frankopanska

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 18.06.2012 11:54

Czy lokalizacja apartamentu w Breli na Frankopanska 103 będzie dobra? Wiem, że jest to gdzieś w stronę Baskiej Wody. Piszą że 200m od morza, że cicha okolica.
A jakie są plaże w tamtej okolicy? Czy jest tam cień na plaży? Raczej nastawiałam się na nocleg w okolicy Scit/Podrace, tamte plaże mi odpowiadają, a jak będzie od tej drugiej strony??
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2012 12:10

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Na tej wysokości raczej nie ma plaży tylko jest promenada wzdłuż morza.
Od Punta Rata - najładniejszej plaży Breli - daleko, za to blisko na plażę w stronę Baski Vody i do samej Baski Vody, gdzie jest całkiem sympatycznie.
Cień na pewno rano, jak Biokovo zasłania.
Jest trochę drzew, ale jak słońce wychodzi nad morze, to cię nie ocienią.

Niedaleko jest Konzum no i, jak wszędzie w Breli, z plaży jest pod górkę :)

Widoki powinny być bajkowe z tego apartamentu, nawet, jeżeli jest po stronie ulicy od Biokova, choć na zdjęciu na to nie wygląda.

Pozdrawiam
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 18.06.2012 13:07

O!, widzę że wyśledziłeś tej apartament :D
Wlaściwie to mamy zamiar wybrać się do Breli w ciemno od 18.08 (a na tydzień od 12.08 do Rogoznicy - tutaj też już korzystałam z Twoich rad :D ), ale im blizej wyjazdu tym jestem bardziej przestraszona jazdą w ciemno i zastanawiam się czy jednak nie zarezerwować czegoś na pierwszy tydzień i jechać najpierw do Breli, i ten wlaśnie apartament mam na oku. Ale wolałabym oczywiscie mieć nocleg na Podrace lub Scit i bliżej morza. Puściłam kilka zapytań i mam odpowiedź, że mają tu wolny apartament.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2012 13:14

Szczerze?
Nie ryzykowałbym ... bo jak się wam spodoba w Rogoznicy, to będzie żal wyjechać :D

W sumie możecie poświęcić jeden dzień na zwiedzenie Omisia, Makarskiej, może, po drodze, zobaczyć Solin i Klis,
a wtedy, przy okazji, zajrzyjcie do Breli i zarezerwujcie jakiś lokal?
Będzie tak w ciemno-nie w ciemno :)

Pozdrawiam
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 18.06.2012 17:47

Brela bardzo mnie kusi... raz już byłam na Makarskiej w Promajnie i i chce tam wrócić...
W sumie pierwszy raz jedziemy tak z podziałem na 2 miejsca - w każdym po te 6-7 nocy.
Ale może rzeczywiście najpierw uderzymy do Rogoznicy a potem do Breli. W Rogoznicy chyba łatwiej będzie coś w ciemno znaleźć, a w Breli jak bedziemy tydzień później, to może będzie mniejsze obłożenie, a my też będziemy mieli więcej sił żeby szukać...
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 18.06.2012 18:06

magda8867 napisał(a):Czy lokalizacja apartamentu w Breli na Frankopanska 103 będzie dobra? Wiem, że jest to gdzieś w stronę Baskiej Wody. Piszą że 200m od morza, że cicha okolica.
A jakie są plaże w tamtej okolicy? Czy jest tam cień na plaży? Raczej nastawiałam się na nocleg w okolicy Scit/Podrace, tamte plaże mi odpowiadają, a jak będzie od tej drugiej strony??


Pewna nie jestem, ale widok raczej na hotel zasłaniający morze- praktycznie przed tablicą Baska Voda, chociaż z drugiej strony na zdjęciu widać morze, więc się poddaję :lol:
Niemniej Brela bije na głowę Rogoznicę :lol:
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 18.06.2012 20:09

Ale dobra ta lokalizacja? Czy najbliższe plaże bardzo oblegane czy raczej spokojniejsze i czy bardzo odbiegają wygladem od tych co dalej przy Podrace?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2012 20:36

Ja byłem we wrześniu i początkowe dni, zdaje się, że dotarłem w sobotę, to miałem luzy, natomiast jakoś tak od poniedziałku zrobiło się tłoczno.

Brela jest dość popularna i nie liczyłbym tu na pustki.

A co do Breli, która mi się niesamowicie podobała, to kwestia gustu - w Rogoznicy byłem już dwa razy i chętnie pojechałbym trzeci, natomiast Brelę ... pewnie też bym odwiedziłem chętnie jeszcze raz, ale już bez takiego entuzjazmu.

Możliwe, że duży wpływ ma na to otoczenie, - Rogoznica to i Zadar i Szybenik i Trogir i Ciovo, Kastele, Pantan, Klis, Solin, Split, Krka - wszystko na kupie, a ja lubię zwiedzać.
Brela to raczej miejscowe atrakcje - Makarska, Baska Voda, Omis, Split, dobre miejsce na wypad do Dubrownika czy do BiH - Medjugorie, Pantan, Mostar, Pocitelj, no i niesamowita dolina Neretvy, ale to już są takie dłuższe, całodniowe wyjazdy.

Z Rogoznicy, spokojnie, można zaplanować wycieczkę na chłodniejszy poranek, a popołudnie spędzić na plaży.

Pozdrawiam
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 19.06.2012 10:34

magda8867 napisał(a):Ale dobra ta lokalizacja? Czy najbliższe plaże bardzo oblegane czy raczej spokojniejsze i czy bardzo odbiegają wygladem od tych co dalej przy Podrace?


W zeszłym roku mieszkaliśmy przy Frankopanskiej 95 i bylismy tam od końca sierpnia jakieś 10 dni. Wszystko zależy od sezonu, dnia tygodnia i godziny plażowania. Na naszej plaży było zdecydowanie mniej tłoczno niż w centrum i zawsze gdzieś się z ręcznikami mogliśmy w miarę wygodnie ułożyć po południu. Rano- tj. koło 9tej było praktycznie pusto. Na Podrace nie plażowaliśmy, ale ze spacerów pamiętam, że na tych najbardziej znanych z fotek, było tłoczniej niż u nas.

Z porannych kąpieli wrzuciłam zdjęcia w mojej relacji
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=357 ... c&start=75
W tym tygodniu postaram się ją kontunuować, więc pojawi się więcej fotek z plaży.
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 19.06.2012 11:05

W zeszłym roku byłem w apartmanie przy ul.Ivana Gundulića (i w tym roku też będę już niedługo) czyli o "piętro" niżej niż podany adres przy ul.Fankopanskiej. W sierpniu ludzi dość sporo, ale bez problemu można było sobie znaleźć miejsce do plażowania. Wolałem skałki na których tłoku w ogóle nie było niż plażę - najbliższa była ok.150m w kierunku Baśki Vody. Tam frekwecja spora, ale po głowie nikt nam nie chodził. Ogólnie wzdłuż promenady sporo miejsca, żeby się wygodnie smażyć na słońcu, bądź wygrzewać ręcznik i ewentualnie obserwować go z poziomu wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej ul.Frankopanska na wysokości numeru 61

Obrazek

Polecam :)
greg088
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg088 » 31.03.2013 23:52

A co sądzicie o dzielnicy Scit? Warto? Jaka tam jest plaża? Proszę o opinie, bo mam zamiar wynająć tam apartament w czerwcu :)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 01.04.2013 00:03

Jak apartament w miarę blisko plaży to warto.
Plaże super.
Spokój.
Sam bym chętnie w czerwcu pojechał... niektóre plaże mogą być tylko dla Was :D
greg088
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg088 » 01.04.2013 00:30

A do tej głównej plaży daleko? :) Które lepsze? takie mniejsze w Scit czy centrum?
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 01.04.2013 12:00

Tu masz mapkę.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Klikając w mapę powiększasz.
Jedna "kostka" to około 5 min spaceru promenadą.
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 01.04.2013 20:24

Hejka. Byłem w Breli na Frankopanskiej 65, dojście na plażę "dwa poziomy" w dół. Numer 103 będzie już za Studenacem, bliżej Baśki, ale do plaży na którę My chodziliśmy, dość blisko.
Z naszego apartamentu do centrum Baśki, szliśmy 20 minut
Widoki w drodze na plażę oceń sama...
Plaża super, łagodne zejście do morza, jest cień, (pod jedną z pini, taki grubszy jegomość to ja) a w tle knajpka...
Żyć nie umierać. Majka na ręczniczku z Magdą, a tata sączy zimniutkie Ożujsko
Widok z poziomu "niżej" niż Frankopanska
Obrazek
Obrazek
Ten cień, Majka, Magda i grubszy jegomość (Ja)na ławeczce w cieniu, w tle wodopój
Obrazek
Zachód słońca z tarasu na Frankopanskiej
Obrazek
Brela zachwyca, Soline w czerwcu moim zdaniem optymalny wybór, do Punta Rata, z plaży na moich zdjęciach 20 min, spacerkiem
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Brela - lokalizacja ul. Frankopanska
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone