Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela - lokalizacja ul. Frankopanska

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.04.2013 20:55

Z Frankopanskiej na fajną plażę to schodziło się w dół koło Hotelu
Załączniki:
IMG_3171.JPG
IMG_3115.JPG
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 01.04.2013 21:27

Z.
Koło którego Hotelu, bo nie kojarzę? Berulia?
Niestety ja cały czas, nawet na urlopie muszę być w biznesie na łączach i knajpka z wifi nieodzowna, a i piwko dla mnie, dla pierwszej żony drinki, więc moja plaża była idealna
Od 1 lipca, kiedy Chorwacja będzie pełnoprawnym członkiem EU, kontakt ze światem na swoim numerze (oczywiście można kupić sim Hr) będzie bardziej akceptowalny finansowo
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.04.2013 21:43

Cholera wie jak ten hotel miał,jak się szło w stronę Baski to po prawej stronie był i przed tym hotelem była droga w dół na plażę.Google pokazuje mi że zejście jest naprzeciwko Frankopanskiej 111
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 26.04.2013 07:19

damianołódź napisał(a):Z.
Koło którego Hotelu, bo nie kojarzę? Berulia?


Z napisał(a):Cholera wie jak ten hotel miał...


Tak, Berulia miał, zgadza się.
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 18.08.2013 17:23

ponieważ po raz pierwszy wybieramy się do Breli na oku mamy apartament na ulicy Frankopanskiej (początkowe numery) chciałam się dowiedzieć czy to dobra lokalizacja? czy blisko jakaś fajna plaza, knajpki, sklep? bardzo proszę o jakieś info, dzięki :) :)
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 18.08.2013 17:27

O ile dobrze pamiętam w pobliżu sklep samoobsługowy Studenac, do plaży chyba w dół stromo - tyle pamiętam ze spaceru do Punta Rata z BV
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 18.08.2013 17:31

może ktoś będzie wiedział coś więcej :) nastawiam się, że do plaży stromo i po schodach zapewne? :) trochę się naczytałam, że to uroki Breli.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.08.2013 17:52

Masz do wyboru albo ostro schodami, albo, koło kościółka, łagodniej ulicą wijącą się po zboczu. Przy okazji mijasz Pekarę :)
Ewentualnie, idąc do Punta Raty, możesz minąć kościółek i przez strzeżony parking przejść wzdłuż hotelu i zejść na plażę za hotelem. Tam jest dość łagodne, ale długie zejście.
Idąc w kierunku Baski też masz kilka zejść, mniej stromych niż schody, ale tam jest chyba tylko Konzum, czy Studenac po drodze i dopiero w Basce masz knajpki.

Większość atrakcji typu knajpki, sklepy znajduje się w okolicach portu.

W Breli już taki urok, że ze względu na jej położenie na zboczu wszędzie masz wysoko. Za to Jadranka jest za plecami, a widoki na Jadran są jedyne w swoim rodzaju.

Pozdrawiam
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 18.08.2013 17:59

dzięki za odpowiedź, wybieramy ostro schodami ;) ale to blisko do plaży? a port znajduje sie w którym miejscu? a co to jest Jadranka?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.08.2013 18:15

Plany Brela

Plaża jest i przy porcie i przy hotelach (obie mają trochę cienia), na północy jest Punta Rata, na południe od portu jest ścieżka położona kilka metrów nad morzem i małe zatoczki ze skalnymi półkami, później, w stronę Baski Wody masz kolejną plażę, a potem już skałę do skakania i plaże Baśki.

Port jest po środku.

Schody są często ukryte przy budynkach - na przykład my, mieszkając przy Frankopanskiej, mieliśmy tak, że do ulicy i do łagodniejszego zejścia trzeba było wejść kilka schodków do góry, albo od razu schodami w dół - wyglądało to jak wejście do budynku, a nie schody.
Najszybciej, wejścia dla was najodpowiedniejsze, zlokalizujecie podchodząc z dołu.

Jadranka to magistrala wzdłuż całego wybrzeża - ta droga, którą przyjedziecie do Breli. Poznacie ja po tym, że połowa będzie achać i ochać z zachwytu, a druga połowa ze strachu :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.08.2013 18:34

Alexaa napisał(a):dzięki za odpowiedź, wybieramy ostro schodami ;) ale to blisko do plaży? a port znajduje sie w którym miejscu? a co to jest Jadranka?

Tak jak pisałem masz zejście przed hotelem a plaża to ta co na moich zdjęciach, jadranka czyli magistrala adriatycka to ta szosa która biegnie nad Brelą a ciągnie się przez całą Chorwację.Z początkowych numerów na Frankopanskiej będziesz miał bliziutko do Baskiej Vody dosłownie 15minut spacerkiem.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Brela - Kartulina ul. Frankopanska 23

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 11.10.2017 19:45

Cześć,
mam pytanie odnośnie tej lokalizacji. Czy ktoś był, może podzieli się opiniami? Byłem w Breli kilka razy w Jarduli, ale coś mnie ciągnie bliżej centrum tym razem. Koniec sierpnia / początek września to dobry pomysł żeby tam się wybrać? Czy ulica jest spokojna i można sobie wypoczywać bez problemu?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Brela - Kartulina ul. Frankopanska 23

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 11.10.2017 21:11

Frankopanska nie jest spokojną ulicą,idzie tamtędy ruch z Breli do Baski,byłem w 2011, pod numerem 4?, już wtedy było niemiło.Pod tarasem szedł nam cały ruch.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: Brela - Kartulina ul. Frankopanska 23

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 11.10.2017 22:36

Z napisał(a):Frankopanska nie jest spokojną ulicą,idzie tamtędy ruch z Breli do Baski,byłem w 2011, pod numerem 4?, już wtedy było niemiło.Pod tarasem szedł nam cały ruch.


Wlaśnie o takie informacje mi chodziło.Dzięki
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Brela - lokalizacja ul. Frankopanska - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone